Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przepowiednie na rok 2014

Przepowiednie na rok 2014 2 lata 9 miesiąc temu #1

Chciałbym przedstawić zbiór przepowiedni na ten rok. Pod koniec roku sprawdzić co się spełniło. Zaczynamy:

Według strony mmsilesia.pl to:

"Wielkie wojny, rozłamy społeczne, bieda i kataklizmy przyrodnicze, a także najstraszniejsza epidemia grypy w historii ludzkości - tak w skrócie można podsumować przepowiednie, jakie na 2014 rok snują różni jasnowidze i wróżbici. Niestety według nich nadchodzący rok nie będzie łatwy."
więcej na mmsilesia.pl

Kolejna strona delfi która jest kalką silesi i jeszcze bardziej straszą kataklizmami i wojnami.

Obecnie bardzo popularna jest przepowiednia Asimova na rok 2014 cytowana przez większość portali. Tu link do onet Asimov nie przewiduje na ten rok wojen, jego przepowiednia jest bardziej ogólna, dlatego pewnie się spełni. Cytując:
"W 2014 r. roboty nie będą jeszcze ani dobre, ani powszechne" - twierdził. Sceptycznie wyrażał się też o podróżach na Marsa przewidując, że wysyłanie tam misji załogowych będzie nadal poza naszym zasięgiem.
Mało się nie pomylił. Ponieważ tak roboty nie będą jeszcze powszechne i misje na marsa są w planach czy się udadzą ciężko powiedzieć. Nawet jak wyślemy ludzi na Marsa w 2014 to nie wiadomo czy odniesie ona sukces.

Dziennik bałtycki z racji tego, że zamieszkuje tu Krzysztof Jackowski opiera się na przepowiedniach tego człowieka:
Przepowiednie Krzysztofa Jackowskiego na 2014. -Nie ma dobrych wiadomości - mówi słynny jasnowidz z Człuchowa. - Przeciętny obywatel nie odczuje zmian na lepsze. Będzie się obniżać zaufanie do elit rządzących, kłopoty czekają Unię, a Ukraina zostanie poza nią...
i standardowo usłyszymy o tragediach i biedzie jaka nas spotka w tym roku. Więcej, może nie dużo więcej tu: dziennikbałtycki

Baba Vanga też przekazała swoje trzy grosze na ten rok:
2014 - Większość ludzi (na półkuli północnej) zginie w wyniku raka i innych chorób skóry spowodowanych naprominiowaniem i chemikaliami.

A może zakończymy nasz żywot już w lutym według wikingów i gazety lubuskiej jest to możliwe:
Jak chcą niektórzy, oczywiście czarnowidze, już zbyt wielu dat na kalendarzu nie zobaczymy. Oto zbliża się kolejny już koniec świata, tym razem zapowiadają to stare księgi wikingów. Ma to być Ragnarök, czyli po naszemu kolejna apokalipsa, która nastąpi 22 lutego. Danielle Daglan z Norvik Viking Centre widzi trzy ostrzeżenia świadczące o tym, że koniec jest już blisko.
Bodajże najsłynniejszy polski jasnowidz Krzysztof Jackowski końca świata wprawdzie nie widzi, ale wieszczy, że nic dobrego w 2014 roku nas nie czeka.

Egipska królowa również wróży nam koniec, konflikty i kataklizmy: egipska królowa

Przeglądając inne przepowiednie powielały tylko temat kataklizmu i wielkiej III wojny światowej. Nie wnosiły nic ciekawego nic co mogło by zwrócić uwagę zwykłego człowieka, ponieważ taka papka zalewa nas co roku. Ciągle słyszy się o wojnach, kataklizmach i zagładach. Tym się napędzamy, Nie ma żadnej pozytywnej przepowiedni. Chociaż słyszałem w wielu mediach, że ten rok będzie rokiem ludzi zmieniających pracę. Ponieważ powoli wychodzimy z kryzysu i pracodawcy zaczną szukać pracowników. Co umożliwi zmianę pracy, negocjowanie lepszych warunków. W sumie to nas zwykłych ludzi najbardziej interesuje. Ponieważ końce świata w moim krótkim życiu już następowały co najmniej 10 razy i wszystkie przeżyłem. Ten najgorszy i najbardziej tragiczny, który był w 2012 też.

Dlatego wszystkim forumowiczom życzę spełnienia marzeń w 2014 oby był lepszy niż ten 2013 :)
Ostatnio zmieniany: 2 lata 9 miesiąc temu przez Jacek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przepowiednie na rok 2014 2 lata 9 miesiąc temu #2

Echhh takie przepowiednie jak tych kilka pierwszych, to potrafi przewidzieć każdy Polak przy świątecznym stole :P
Ale mnie zaciekawiła ta od skandynawskich przyjaciół i tak:

Ragnarök lub ragnarek (W. Kopaliński) – w mitologii skandynawskiej zmierzch bogów (Götterdämmerung). W wyobrażeniach mitologicznych ma on być wielką walką pomiędzy bogami a olbrzymami pod wodzą Lokiego, w wyniku której świat i Asgard, siedzibę bogów, strawi ogień, wszystkie gwiazdy zgasną, a Ziemię zaleje wielkie morze. Ostatecznie z tej toni wyłoni się nowy świat i nastąpi era szczęśliwości bez przemocy i wojen. Mit o Ragnaröku powstał zapewne pod wpływem chrześcijańskiej wizji apokaliptycznej. Po raz pierwszy pojawił się w poemacie Völuspá (Przepowiednia wieszczki), zredagowanym pod koniec X wieku.

Czyli wychodzi na to, że przepowiednie apokaliptyczne to taki trend trwający od wieków.

Co do egipskiej królowej: myślałam, że to jakaś Hatszepust, czy coś a tu jakaś zwykła kobita :D hhehee

Ps. A co o tym wszystkim sądzi Wróż Maciej ?

" Jeśli ONI tam są, to zapewne już o Nas wiedzą. "


Ostatnio zmieniany: 2 lata 9 miesiąc temu przez ivy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przepowiednie na rok 2014 2 lata 9 miesiąc temu #3

A może taki kłiz, na rok 2014 ? wymyślimy przepowiednie i zobaczymy co się spełni ?
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości..."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Zasilane przez Forum Kunena ::