niedziela, 22 styczeń 2017 00:00

Arka Przymierza i odkrycia Wyatta.

Jedną z największych tajemnic dla wyznawców religii judeo-chrześcijańskiej jest lokalizacja Arki Przymierza. Skrzynia, która ma zawierać dwie kamienne tablice z zapisanym oryginalnym Dekalogiem. Istnieje wiele teorii co do miejsca w którym znajduje się Arka. Legenda mówi, że zwykły człowiek nie może spojrzeć na tak święty artefakt bez ponoszenia ogromnych konsekwencji (choć może nie tak poważnych jak przedstawione w filmie pt. "Poszukiwacze zaginionej Arki.")

Jest jeden człowiek który twierdzi, że nie tylko wie gdzie jest umieszczona Arka, ale widział ją na własne oczy. Ron Wyatt mówi, że znalazł Arkę w dniu 6 stycznia 1982 roku.

Możliwa lokalizacja Arki.

Biblia mówi, że tablice z przykazaniami były trzymane przez Izraelitów w drewnianej skrzyni pokrytej złotem tzw. Arce Przymierza. Skrzynia może zawierać też laskę Aarona (zamieniła się ona w węża na oczach faraona) i dzban manny (tej którą jedli na pustyni by przetrwać podczas swojej wędrówki przez pustynię).

Największe roszczenia do Arki przysposabia sobie etiopski Kościół Najświętszej Marii Panny na Syjonie, który utrzymuje, że Arka została przeniesiona do Aksum przez syna królowej Saby i króla Salomona.

Ron Wyatt, badacz amator, poszukiwacz przygód twierdzi, że znalazł Arkę zakopaną pod pozostałościami starego miasta Jerozolimy. Miała się znajdować dokładnie w miejscu gdzie został ukrzyżowany Jezus z Nazaretu.

Od ucieczki Izraelitów z Egiptu i osiedleniu się w Ziemi Obiecanej, Arka była trzymana w świątyni, znanej również jako świątynia Salomona. 600 lat przed śmiercią Jezusa, Babilończycy pod dowództwem Nabuchodonozora najechali i zniszczyli znaczącą część Jerozolimy, w tym również świątynię. W tym momencie słuch o Arce przepada. Kiedy Babilończycy zaczęli atakować miasto zbudowali ogromny mur wokół miasta, tak aby nikt nie mógł się dostać z zewnątrz lub na zewnątrz. W odpowiedzi, Izraelici wykopali wiele tuneli, tak aby mogli poruszać się po mieście bez wywoływania alarmu. Wiele z tych tuneli wciąż istnieje i  znajdowano tam różne artefakty. Wyatt twierdzi, że Arka Przymierza została umieszczona w jednej z komór znajdujących się w tunelach. Zamknięto ją tam szczelnie i zapomniano.Przepowiednia

W 1901 roku, kobieta o imieniu Ellen G. White wygłosiła proroctwo:

"On (Chrystus) dał Mojżeszowi, kiedy skończył obcować z nim na górze Synaj dwie tablice, tablice kamienne zapisane palcem Bożym. Nic co jest zapisane na tych tablicach nie może być wymazane. Cenny zapis został umieszczony w Arce Przymierza i znajduje się tam nadal ukryty przed ludźmi. Ale w wyznaczonym przez Boga czasie przyniesie On te kamienne tablice, by były świadectwem dla całego świata przed lekceważeniem Jego przykazań i wobec bałwochwalczego uwielbienia fałszywego sabatu" (cytat z Covenant Keepers 2016)

Pan Wyatt oraz inni studiujący Biblię wierzą, że "Pan Bóg nic nie robi bez ujawniania swoich sekretów swoim sługom, prorokom" (Amos 3:7). Przepowiednia pani White była traktowana przez Wyatta jako zapowiedź wykopania przez niego Arki.

Ron Wyatt poinformował, że rozpoczęcie wykopów zaczęli po znalezieniu kamiennego ołtarza wystającego ze ściany urwiska, które uważano za pozostałości wczesnochrześcijańskiego Kościoła. Wykonano go prawdopodobnie w pierwszym wieku naszej ery. Wyatt powiedział, że "pierwsi chrześcijanie wiedzieli, że było to miejsce o dużym znaczeniu." Dalsze badania odsłoniły cztery otwory wycięte z kamienia. Były uważane za otwory do umieszczania drewnianych krzyży używanych do krzyżowania. Jeden z otworów był nieco wyżej niż inne. "W otworze znajdowała się kostka będąca zatyczką otworu, gdy nie było w niej krzyża. Miał zaczepy z każdej strony, a kiedy Ron Wyatt usuną go zauważył duże pęknięcia w podłożu skalnym." Według niego było to miejsce o którym mówił Mateusz, że skały pękały ze smutku nad śmiercią Jezusa.

Czy na pewno znaleziono Arkę Przymierza?

Na końcu wykopu Wyatt i jego zespół natrafili na sieć starożytnych jaskiń. To właśnie w jednej z nich miał odkryć Arkę. Opisuje on swoje odkrycie w 1999 roku w wywiadzie dla AnchorStone International, który przeprowadzono na krótko przed jego śmiercią z powodu raka.

"Kiedy znaleźliśmy to miejsce, wiedziałem, że muszę dostać się do środka tej skarpy. Było kilka przesłanek, że tam jest tylko system tuneli i komór i że muszę iść do komory przez inne komory tunelu. I tak od komory do komory, przez tunele, aż znalazłem Arkę Przymierza. Miało to miejsce 6 stycznia 1982 roku około godziny 14:00. I tak, kiedy okazało się, że znajdowała się w komorze, która była całkowicie czymś co wydawało się gruzem. Były to pozostałości pierwszej świątyni, skóry zwierząt, deski, kamienie wszystko to przeszło przez moje ręce. Wyglądało to jakby wrzucano tu wszystko co wpadło w ręce."

Badając komorę Wyatt zauważył dziwną czarna substancję, która sączyła się z pęknięcia w suficie komory. Pęknięcie znajdowało się tuż nad Arką i wydawało się, że ta substancja mogła nawet kapać na Arkę. "Kiedy Chrystus umarł, ziemia zadrżała. Skała pękła tuż pod krzyżem i ta szczelina dotarła do ukrytej komnaty, która zawierała "Tron Boga" - Arkę" pisał Wyatt w jednym ze swych listów "Kiedy centurion wbił włócznię w bok Chrystusa i przebił mu śledzionę, krew polała się z jego ciała. Wpadła do szczeliny i mogła kapać na Arkę. Jeśli to prawda, to krew i woda jakie spadły na Arkę mogły uświęcić przymierze Boga z Izraelitami".

Wyatt twierdzi, że boska ingerencja uniemożliwiła zrobienie zdjęć lub filmów, jeżeli udało mu się zrobić zdjęcie Arki to coś dziwnego działo się z aparatem bądź kamerą. Przy kolejnej wizycie tego miejsca w którym znajdowała się Arka, w celu dalszych badań opisywał niezwykłe zdarzenie "Cztery anioły stanęły przede mną. Jeden z nich powiedział, że to jeszcze nie czas by świat zobaczył Arkę na własne oczy. Natomiast nadchodzi czas kiedy powszechne prawo religijne będzie stosowane".

Ron Wyatt miał odkryć nie tylko Arkę, ale też wiele innych biblijnych artefaktów. Twierdził, że znalazł kamienne kotwice używane przez Noego, jego dom po powodzi, grobowce Noego i jego żony, miejsce w którym zbudowano wieżę Babel, wspomnianą wcześniej krew Chrystusa która po badaniach jak się okazało miała 24 zamiast 46 chromosomów.

Jego odkrycia są podważane przez naukowców, historyków i biblistów. Prace jego zespołu trwają nadal w Wyatt Archaeological Research (W.A.R).

Poniżej filmy z ich działalności:

 • Mar 30th 2018
  0
  Wielki Post, 40 dniowy okres w którym chrześcijanie zobowiązują się do pewnych wyrzeczeń np. odstawienie alkoholu, papierosów czy słodyczy. Ale biorąc pod uwagę wagę śmierci Jezusa, zaskakujące jest to, że praktyka obowiązująca w tym okresie zmieniała się znacznie w ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat i to w bardzo dziwny sposób.Wielki Post w Nowym Testamencie. Wielki Piątek i ścisły post obowiązujący w ten dzień jest jakby zwieńczeniem 40 dniowego postu. Św. Marek mówi nam, że Jezus był kuszony przez szatana, Mateusz i Łukasz mówią o szczegółach kuszenia. Wszystkie trzy relacje opowiadają o Jezusie i jego 40 dniowym poście, podczas którego nic nie jadł. Chrześcijanie jak i wyznawcy wielu innych religii pościli od dawna. Dopiero po około 300 latach od śmierci Jezusa chrześcijanie zaczęli pościć przed Wielkanocą. Zaczęto szukać w Biblii, aby znaleźć źródło tej praktyki, ale jak się okazuje te praktyki nie były one połączone. Post - niejedzenie czasem niepicie przez
 • Gru 3rd 2017
  0
  Fragmenty heretyckiego dokumentu o wieku 1600 lat został odkryty w Egipcie przez biblijnych uczonych. Tekst odnosi się do Jakuba. Jezus przekazuje mu wiedzę o Niebie i przyszłych wydarzeniach, w tym swojej nieuchronnej śmierci. Dokument nazwano "Pierwsza apokalipsa Jakuba" i opisuje Jakuba jako brata Jezusa. Historia została uznana za zakazaną, ponieważ pisma dodawały nowych informacji lub zmieniały postrzeganie Nowego Testamentu, a to było zakazane. Teksty stanowią część biblioteki Nag Hammadi, czyli serii 52 religijnych manuskryptów napisanych w okresie między II, a VI wiekiem naszej ery. Teksty znalazły się na 13 oprawionych skórą rękopisach. Znalazły się na nich informacje, wczesnej tajemniczej formy chrześcijaństwa. "To odkrycie jest po części znaczące ponieważ, pokazuje że, chrześcijanie czytali i studiowali pisma poza kanoniczne długo po tyj, jak chrześcijańscy przywódcy uznali je za herezję" opowiada Geoffrey Smith, adiunkt studiów religijnych na Uniwersytecie Teksańskim w Austin i jeden z dwóch uczonych, którzy dokonali tego odkrycia. Podobnie jak większość
 • Sie 15th 2017
  0
  Na niebie w mieście Manizales w Kolumbii pojawił się wizerunek Jezusa. Objawił się nad osuwiskiem, w którym straciło życie 17 osób. Ocalali z katastrofy, która wydarzyła się po ulewnym deszczu na początku tego roku twierdzili, że ocalił ich Mesjasz. Dopiero po pewnym czasie od katastrofy ludzie dostrzegli tajemniczy kształt, który przebijał się z chmur nad zniszczonym miastem. Niektórzy mieszkańcy twierdzili nawet, że to było objawienie Jezusa, zapewniające pocieszenie ludziom pogrążonym w żałobie. Osoba która nagrała krótki film z tego wydarzenia i umieściła go na youtubie napisała "Jezus Chrystus odwiedził nasze kolumbijskie miasto." Ludzie różnie reagowali na tą rewelację. Jedna z osób napisała "W chwili bólu ludzie chcą uwierzyć, że jest to objawienie, które daje im nadzieję i siłę, aby dalej żyć i walczyć." Inni sugerowali, że rząd USA podjął testy nad projektem Blue Beam. Niektórzy fani teorii spiskowych twierdzą, że władze będą używać hologramów, aby przekonać świat o ponownym przyjściu
 • Sie 11th 2017
  0
  Przez ponad 5000 lat ludzie obawiali się, że zazdrość lub niechęć powodowały zranienie, pecha, a nawet śmierć u osoby znienawidzonej. Ludzie nosili specjalną biżuterię bądź talizmany, by chronić się przed fatum. Jednym z takich talizmanów jest pierścień pochodzący z Chorwacji. Pierścień ten pochodzi z XIII wieku. Przedstawia królika lub mysz skubiącą kwiaty (uważaną za znak szczęścia) oraz powyżej oko - symbol zapewniający ochronę osoby która go nosi - chronił przed Złym Okiem. Pierścień był jednym z 200 artefaktów znalezionych w Vinkovici w Chorwacji, które poprzedzają okupację rzymską. Znaleziono tam też wyroby ceramiczne datowane na I-VI wiek naszej ery. Jeden z najstarszych znanych tekstów wspomina o Złym Oku wyrytym na glinianej tabliczce, gdzie znajdowały się modlitwy by odeprzeć złe moce. Tabliczka została stworzona przez Sumeryjczyków około 3000 lat p.n.e. Podobna modlitwa jest nadal używana w wielu kulturach na całym świecie. Jednak pojęcie "Oko Zła" może wyprzedzać słowo pisane. Wielu badaczy sugeruje,
 • Maj 29th 2017
  0
  W systemie sumeryjskich wierzeń Enki (znany również jako Ea przez Akkadyjczyków i Babilończyków) był uważany za jednego z najważniejszych bóstw. Początkowo czczono go jako boga świeżej wody. W mieście Eridu (starożytni Mezopotamii uważali za pierwsze miasto, które założono na świecie) stał jego święty pomnik. Z czasem wpływy Enkiego wzrastały i uznawano go jako bóstwo za mające władzę nad wieloma innymi aspektami życia, w tym oszustwa, złość, magia, płodność i inteligencja. Według Sumerów i Akkadyjczyków Enki był synem Anu, boga nieba. Natomiast Babilończycy określali Enki jako syna Apsu, boga słodkiego oceanu znajdującego się pod ziemią. Enki był również uważany za syna Nammu, bogini matki która urodziła niebiosa i ziemię. Żoną Enki była Ninhursag. Ich dzieci to Asarluhi, Enbilulu i Marduk. Wiele z tego co wiemy dzisiaj o Enki pochodzi z dzieł literackich, które przetrwały przez tysiąclecia. Istnieje wiele historii, w których Enki odgrywa dominującą rolę. Jedną z najbardziej znanych jest Enuma
 • Kwi 26th 2017
  0
  "...Moi ludzie czekają na Pahana, zagubionego Białego Brata, podobnie jak wszyscy bracia na Ziemi. Nie będzie jak biały człowiek, którego znamy teraz, którzy są okrutni i chciwi. Powiedziano nam o ich przyjściu dawno temu. Ale nadal czekamy na Pahana. Przyniesie ze sobą symbole i brakujący kawałek tej świętej tablicy trzymanej teraz przez starszych. Kawałek dano mu gdy odszedł, identyfikując go jako naszego prawdziwego Białego Brata..."Chociaż większość z nas jest bardzo dobrze zaznajomiona z prorokami, takimi jak Nostradamus czy Baba Vanga, prawda jest taka, że wielu ludzi mówiło i mówi o przyszłości naszej cywilizacji. Dzisiejsze społeczeństwo zdaje sobie sprawę z przewidywań Nostradamusa. Uważamy, że przepowiedział lądowanie na Księżycu, zabójstwo J.F.K., Hitlera, bombę atomową czy atak na WTC we wrześniu 2001 roku. Oprócz Nostradamusa, Baba Vanga określana mianem niewidomego proroka również zyskała miejsce wśród najsłynniejszych proroków. Baba Vanga, bułgarska mistyczka, która cierpiała z powodu zupełnej ślepoty, przewidziała ataki terrorystyczne z września 2011
 • Kwi 2nd 2017
  0
  Mit o podziemnym świecie, podobnie jak mit o zagubionym raju, o wielkim potopie to mity uniwersalne. Kultury z całego świata, w przeszłości i teraźniejszości, mimo pozornego braku kontaktu ze sobą wierzyły w tą jedną tajemniczą strefę, że duchy zmarłego trafiały w odległe miejsce. Piekło, to chrześcijańska wersja mitu, Sheol to wersja żydowska. One są najlepiej znane w społeczeństwie zachodnim, ale Grecy, Egipcjanie, Majowie i wiele innych nacji wierzyło we własną wersję. Ignacy Donnelly twierdził, że powszechny mit o utraconym raju odnosi się do prawdziwego i fizycznego miejsca na Ziemi, ale nie wspominał o podziemiu. Może podpierając się tezami Donnelly'ego jesteśmy w stanie znaleźć wejście to tego okrutnego miejsca. Grecy wierzyli, że świat podziemi to prawdziwe miejsce, które mogli osiągnąć nieliczni pobłogosławieni przez bogów. Na przykład Ulysses, starając się powrócić do swojej żony i rodziny odwiedził świat podziemi. Spotkał tam ducha swojego ojca i zmarłego Achillesa. Co więcej, wierzyli, że podziemie
 • Kwi 1st 2017
  0
  Badacz biblijny i historyk Ralph Ellis twierdzi, że znalazł jedyną realną prezentację wizerunku Jezusa. Obraz Jezusa jest wyryty na maleńkiej monecie z brązu. Moneta pochodzi z pierwszego stulecia i początkowo sądzono, że jest na niej twarz króla Manu, który rządził MeZopotamskim Królestwem Edessy w południowo-wschodniej Turcji. Niemniej jednak, zdaniem autora i badacza Manu i Jezus Chrystus to w istocie ta sama osoba.Naukowiec, który uważa, że odkrycie może być najważniejsze we współczesnej historii, spędził wiele lat studiując Biblię i nawiązywał do faktów historycznych. Jednym z owoców jego dochodzenia jest uderzające podobieństwo między Jezusem Chrystusem a Mezopotamskim królem. "Jezus zasługuje na to, aby wyłonić się z biblijnego cienia do historycznego światła. Ta moneta to lukier na ciastku, który pomaga budować prawdziwą tożsamość i genealogię biblijnego Jezusa." mówi profesor. Większość uczonych zgada się, że Jezus z Nazaretu istniał i został ukrzyżowany przez Poncjusza Piłata, który obawiał się, że "król Żydów" będzie gwałtowne powstanie.
 • Lut 26th 2017
  0
  W 2014 roku NASA przeznaczyło 1,1 mln dolarów na Centrum Teologiczne w New Jersey w celu rozpoczęcia badań na temat implikacji społecznych i astrobiologii.Niektórzy z tego powodu byli wściekli. Organizacja Freedom From Religion Fundation, która promuje rozdział między Kościołem, a państwem poprosiła NASA o cofnięcie dotacji i zagroziła pozwaniem NASA. FFR twierdziło, że nie można mieszać organizacji rządowych i religijnych. Tłumaczyli, że dla nich było jasne, że taka dotacja to strata państwowych pieniędzy: "Nauka nie powinna zajmować się badaniem postępu i jaki wpływ to będzie to miało na wiarę". Takie argumenty są oczywiście na miejscu. Jednak przyjdzie taki dzień, że ludzkość będzie musiała odpowiedzieć na wiele pytań w przypadku odkrycia obcych. Pojawi się wiele pytań naukowych i teologicznych. Pojawią się pytania o życie i jego przeszłość. Takie pytania sa skomplikowane i muszą być badane całościowo w poprzek różnych dyscyplin. Muszą zawierać sposób reagowania na odkrycie obcych. To nie jest fantastyka,
 • Lut 9th 2017
  0
  Czy to możliwe, że Quetzalcoatl, Viracocha i Kukulkan w rzeczywistości byli jednym i tym samym bóstwem? Opisy wszystkich tych trzech starożytnych Bogów są szczególnie interesujące, ponieważ posiadały charakterystyczne cechy niespotykane u mieszkańców Ameryki Południowej: biała skóra, szerokie czoło, siwienie, ruda broda i duże niebieskie oczy. Jeżeli spojrzymy na starożytne kultury na całym świecie, a szczególnie te z kontynentu amerykańskiego, znajdziemy historie i legendy, które są niesamowicie podobne. Aztekowie, Olmekowie, Majowie, Inkowie i kultury które powstały przed nimi mają bogów którzy opuszczając Ziemię obiecali, że wrócą pewnego dnia. Viracocha w mitologii wielki bóg stwórca. Był jednym z najważniejszych bóstw w panteonie Inków i był postrzegany jako stwórca wszystkich rzeczy. Co dziwne, starożytne opisy Viracocha podawały jego cechy wyglądu, które nie były charakterystyczne dla mieszkańców Ameryki Południowej. Viracocha był reprezentowany jako posiadający brodę i wąsy, a Indianie nie mają długich bród i wąsów. Jeszcze bardziej dziwne jest to, że jest on podobny