niedziela, 02 kwiecień 2017 00:00

Piekło na Ziemi, to tam mógł być Hades.

Mit o podziemnym świecie, podobnie jak mit o zagubionym raju, o wielkim potopie to mity uniwersalne. Kultury z całego świata, w przeszłości i teraźniejszości, mimo pozornego braku kontaktu ze sobą wierzyły w tą jedną tajemniczą strefę, że duchy zmarłego trafiały w odległe miejsce. Piekło, to chrześcijańska wersja mitu, Sheol to wersja żydowska. One są najlepiej znane w społeczeństwie zachodnim, ale Grecy, Egipcjanie, Majowie i wiele innych nacji wierzyło we własną wersję.

Ignacy Donnelly twierdził, że powszechny mit o utraconym raju odnosi się do prawdziwego i fizycznego miejsca na Ziemi, ale nie wspominał o podziemiu. Może podpierając się tezami Donnelly'ego jesteśmy w stanie znaleźć wejście to tego okrutnego miejsca.

Grecy wierzyli, że świat podziemi to prawdziwe miejsce, które mogli osiągnąć nieliczni pobłogosławieni przez bogów. Na przykład Ulysses, starając się powrócić do swojej żony i rodziny odwiedził świat podziemi. Spotkał tam ducha swojego ojca i zmarłego Achillesa. Co więcej, wierzyli, że podziemie leżało na zachodzie poza filarami Heraklesa, gdzieś gdzie Słońce nadal lśniło. Hesjid umieścił podziemie w Oceanusie, zachodnim morzu lub na Oceanie Atlantyckim i nazwał je Hadesem.

Mark Twain, jeden z najbardziej cenionych pisarzy swoich czasów pisał: "Różnica między prawie prawym słowem, a prawym słowem jest naprawdę dużą sprawą, tak jak różnica między błyskawicą, a błyskawicą."

Czy to możliwe, że słowo "podziemia" jest właściwie tym, dokładnie właściwym słowem dla ziemi położonej poniżej poziomu morza?

Istnieje kilka zalet tej interpretacji podziemia. Po pierwsze, istnieją silne dowody sugerujące, że suche i zamieszkane baseny poniżej poziomu morza istniały jednocześnie z człowiekiem współczesnym. Takim miejscem mogły być Karaiby. Po drugie, Karaiby są dokładnie tam, gdzie starożytni Grecy umieścili podziemie, gdzieś na odległym zachodzie, na Oceanie Atlantyckim. Po trzecie, ta ziemia "często" jest zamieniana w naturalny sposób z miejsca tętniącego życiem, na ziemię umarłych. I na koniec jest tam wewnętrzny rów, który silnie przypomina pewną pierwotną otchłań, która wyróżnia się w wielu mitach greckich.W Odysei Homer przedstawia świat pod ziemią jako ponurą strefę zmarłych duchów i cieni. Jednak w mitach, które przedstawiają zdarzenia zachodzące w odległej przeszłości, Hades opisuje się jako miejsce zamieszkałe. Na przykład w mitologii o Tytanach, Zeus syn Kronosa zbuntował się przeciwko ojcu i tytanom, starszej rasie bogów. Wygrał walkę po dziesięciu latach. Po zwycięstwie Zeus uwięził pokonanych Tytanów w Tartarze. W tej wersji nie ma wzmianki o duchach.

W innym micie, Persefona, córka Zeusa i Demeter zbierała kwiaty, gdy Hades wzniósł się na ziemię, aby wprowadzić ją do swojego królestwa, gdzie uczynił ją swoją królową. Demeter w swoim smutku z powodu utraty córki zesłała głód na Ziemię. W tym momencie Zeus postanowił interweniować i wysłał Hermesa z misją. Od tego momentu Persefona miała spędzać część roku z Hadesem w podziemiach i część roku z matką na Olimpie. Najwyraźniej w tym micie miejsce to jest przedstawiane jako prawdziwy i fizyczny grunt, nadający się do zamieszkania.

Czy to możliwe, że ta transformacja ze sfery żywych w sferę umarłych odpowiada za zmiany w sferze fizycznej? Jeśli to jest basen Karaibów to dramatyczna zmiana znajduje naturalne wyjaśnienie. Przed kataklizmem, który uformował morze Karaibskie była to ziemia pełna życia. Podczas tego kataklizmu, życie mogło stracić bardzo dużo ludzi. W późniejszych pokoleniach informacje o tym lądzie zostały zapomniane i stały się tylko miejscem spoczynku dusz.

Ale jeśli przyznamy, że ta teoria jest prawdziwa i Hades był w rzeczywistości poniżej poziomu morza, to czy jesteśmy w jakiś tego sposób definitywnie dowieść?

Hezjod dostarcza równie interesującego opisu tajemniczej krainy Hadesu. Mianowicie sytuował Tartar, pierwotną przepaść, w której Zeus uwięził pokonanych Tytanów w Hadesie. Twierdził, że dotarcie do Hadesu zajmie 9 dni, a jeszcze dziewięć by wreszcie dotrzeć do Tartaru. Także w Iliadzie Zeus twierdzi, że Tartar jest głęboko pod Hadesem, jak niebo jest nad ziemią.

Jeżeli uznamy Hades jako podziemia z basenu karaibskiego, można wytłumaczyć tajemniczy opis Hezjoda, o tym że Tartar znajduje się szczególnie nisko, pod dnem morza. I jak sprawdzimy, to w tym miejscu znajduje się wyrwa, która sięga kilka tysięcy metrów głębiej niż średnia głębokość basenu. Kanał Kajman osiąga maksymalną głębokość ponad 7620 metrów. Średnia głębokość basenu to 2130 metra.Platon również opisywał rów:

"Jedna z bezdenności Ziemi
Zdaje się być większa niż reszta  
I jest przekopany przez całą Ziemię,
to jest to o czym mówi Homer,

Daleko, gdzieś głęboko pod ziemią jest przepaść,
I gdzie indziej
On i wielu innych poetów nazywali je Tartar.

Wszystkie rzeki wpływają do tej przepaści
I wypłyną z niej ponownie
I każdy staje się taki,
Jak ziemia przez którą przepływa"Czy to możliwe, że Hades nie tylko przekształcił się z siedziby żywych do siedziby zmarłych przez straszliwy kataklizm, ale że Hades przed tym kataklizmem był prawdziwym rajem? Niebo stało się piekłem? Starożytni Grecy i Fenicjanie uważali, że Ogrody Hesperydów podobnie jak Hades również znajdowały się na odległym zachodzie. Dziwne, że opis ogrodów przypomina geologię basenu karaibskiego. Cytując Atlantydę Ignatiusa Donnolly'ego:

"Zgodnie z tradycjami Fenicjanów Ogrody Hesperydów były na odległym zachodzie... Mitologia grecka, mówi o Ogrodzie Hesperydów, mówi nam, że zewnętrzna krawędź ogrodu była lekko podniesiona, tak że woda nie mogla się tam dostać i zalać tą ziemię."

Sucha Karaibska niecka mogła istnieć tylko wtedy, gdy istniał łańcuch ziemi powyżej poziomu morza, tworząc barierę potężną ziemię, zaporę oddzielającą ląd od morza. Czy Krzysztof Kolumb stawiając stopę na kontynencie południowoamerykańskim podczas swojej trzeciej podróży w pobliżu ujścia rzeki Orinoco wierzył, że znalazł Ogród Edenu, zagubiony raj? Być może odnalazł nie tylko raj, ale i piekło.


 • Mar 30th 2018
  0
  Wielki Post, 40 dniowy okres w którym chrześcijanie zobowiązują się do pewnych wyrzeczeń np. odstawienie alkoholu, papierosów czy słodyczy. Ale biorąc pod uwagę wagę śmierci Jezusa, zaskakujące jest to, że praktyka obowiązująca w tym okresie zmieniała się znacznie w ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat i to w bardzo dziwny sposób.Wielki Post w Nowym Testamencie. Wielki Piątek i ścisły post obowiązujący w ten dzień jest jakby zwieńczeniem 40 dniowego postu. Św. Marek mówi nam, że Jezus był kuszony przez szatana, Mateusz i Łukasz mówią o szczegółach kuszenia. Wszystkie trzy relacje opowiadają o Jezusie i jego 40 dniowym poście, podczas którego nic nie jadł. Chrześcijanie jak i wyznawcy wielu innych religii pościli od dawna. Dopiero po około 300 latach od śmierci Jezusa chrześcijanie zaczęli pościć przed Wielkanocą. Zaczęto szukać w Biblii, aby znaleźć źródło tej praktyki, ale jak się okazuje te praktyki nie były one połączone. Post - niejedzenie czasem niepicie przez
 • Gru 3rd 2017
  0
  Fragmenty heretyckiego dokumentu o wieku 1600 lat został odkryty w Egipcie przez biblijnych uczonych. Tekst odnosi się do Jakuba. Jezus przekazuje mu wiedzę o Niebie i przyszłych wydarzeniach, w tym swojej nieuchronnej śmierci. Dokument nazwano "Pierwsza apokalipsa Jakuba" i opisuje Jakuba jako brata Jezusa. Historia została uznana za zakazaną, ponieważ pisma dodawały nowych informacji lub zmieniały postrzeganie Nowego Testamentu, a to było zakazane. Teksty stanowią część biblioteki Nag Hammadi, czyli serii 52 religijnych manuskryptów napisanych w okresie między II, a VI wiekiem naszej ery. Teksty znalazły się na 13 oprawionych skórą rękopisach. Znalazły się na nich informacje, wczesnej tajemniczej formy chrześcijaństwa. "To odkrycie jest po części znaczące ponieważ, pokazuje że, chrześcijanie czytali i studiowali pisma poza kanoniczne długo po tyj, jak chrześcijańscy przywódcy uznali je za herezję" opowiada Geoffrey Smith, adiunkt studiów religijnych na Uniwersytecie Teksańskim w Austin i jeden z dwóch uczonych, którzy dokonali tego odkrycia. Podobnie jak większość
 • Sie 15th 2017
  0
  Na niebie w mieście Manizales w Kolumbii pojawił się wizerunek Jezusa. Objawił się nad osuwiskiem, w którym straciło życie 17 osób. Ocalali z katastrofy, która wydarzyła się po ulewnym deszczu na początku tego roku twierdzili, że ocalił ich Mesjasz. Dopiero po pewnym czasie od katastrofy ludzie dostrzegli tajemniczy kształt, który przebijał się z chmur nad zniszczonym miastem. Niektórzy mieszkańcy twierdzili nawet, że to było objawienie Jezusa, zapewniające pocieszenie ludziom pogrążonym w żałobie. Osoba która nagrała krótki film z tego wydarzenia i umieściła go na youtubie napisała "Jezus Chrystus odwiedził nasze kolumbijskie miasto." Ludzie różnie reagowali na tą rewelację. Jedna z osób napisała "W chwili bólu ludzie chcą uwierzyć, że jest to objawienie, które daje im nadzieję i siłę, aby dalej żyć i walczyć." Inni sugerowali, że rząd USA podjął testy nad projektem Blue Beam. Niektórzy fani teorii spiskowych twierdzą, że władze będą używać hologramów, aby przekonać świat o ponownym przyjściu
 • Sie 11th 2017
  0
  Przez ponad 5000 lat ludzie obawiali się, że zazdrość lub niechęć powodowały zranienie, pecha, a nawet śmierć u osoby znienawidzonej. Ludzie nosili specjalną biżuterię bądź talizmany, by chronić się przed fatum. Jednym z takich talizmanów jest pierścień pochodzący z Chorwacji. Pierścień ten pochodzi z XIII wieku. Przedstawia królika lub mysz skubiącą kwiaty (uważaną za znak szczęścia) oraz powyżej oko - symbol zapewniający ochronę osoby która go nosi - chronił przed Złym Okiem. Pierścień był jednym z 200 artefaktów znalezionych w Vinkovici w Chorwacji, które poprzedzają okupację rzymską. Znaleziono tam też wyroby ceramiczne datowane na I-VI wiek naszej ery. Jeden z najstarszych znanych tekstów wspomina o Złym Oku wyrytym na glinianej tabliczce, gdzie znajdowały się modlitwy by odeprzeć złe moce. Tabliczka została stworzona przez Sumeryjczyków około 3000 lat p.n.e. Podobna modlitwa jest nadal używana w wielu kulturach na całym świecie. Jednak pojęcie "Oko Zła" może wyprzedzać słowo pisane. Wielu badaczy sugeruje,
 • Maj 29th 2017
  0
  W systemie sumeryjskich wierzeń Enki (znany również jako Ea przez Akkadyjczyków i Babilończyków) był uważany za jednego z najważniejszych bóstw. Początkowo czczono go jako boga świeżej wody. W mieście Eridu (starożytni Mezopotamii uważali za pierwsze miasto, które założono na świecie) stał jego święty pomnik. Z czasem wpływy Enkiego wzrastały i uznawano go jako bóstwo za mające władzę nad wieloma innymi aspektami życia, w tym oszustwa, złość, magia, płodność i inteligencja. Według Sumerów i Akkadyjczyków Enki był synem Anu, boga nieba. Natomiast Babilończycy określali Enki jako syna Apsu, boga słodkiego oceanu znajdującego się pod ziemią. Enki był również uważany za syna Nammu, bogini matki która urodziła niebiosa i ziemię. Żoną Enki była Ninhursag. Ich dzieci to Asarluhi, Enbilulu i Marduk. Wiele z tego co wiemy dzisiaj o Enki pochodzi z dzieł literackich, które przetrwały przez tysiąclecia. Istnieje wiele historii, w których Enki odgrywa dominującą rolę. Jedną z najbardziej znanych jest Enuma
 • Kwi 26th 2017
  0
  "...Moi ludzie czekają na Pahana, zagubionego Białego Brata, podobnie jak wszyscy bracia na Ziemi. Nie będzie jak biały człowiek, którego znamy teraz, którzy są okrutni i chciwi. Powiedziano nam o ich przyjściu dawno temu. Ale nadal czekamy na Pahana. Przyniesie ze sobą symbole i brakujący kawałek tej świętej tablicy trzymanej teraz przez starszych. Kawałek dano mu gdy odszedł, identyfikując go jako naszego prawdziwego Białego Brata..."Chociaż większość z nas jest bardzo dobrze zaznajomiona z prorokami, takimi jak Nostradamus czy Baba Vanga, prawda jest taka, że wielu ludzi mówiło i mówi o przyszłości naszej cywilizacji. Dzisiejsze społeczeństwo zdaje sobie sprawę z przewidywań Nostradamusa. Uważamy, że przepowiedział lądowanie na Księżycu, zabójstwo J.F.K., Hitlera, bombę atomową czy atak na WTC we wrześniu 2001 roku. Oprócz Nostradamusa, Baba Vanga określana mianem niewidomego proroka również zyskała miejsce wśród najsłynniejszych proroków. Baba Vanga, bułgarska mistyczka, która cierpiała z powodu zupełnej ślepoty, przewidziała ataki terrorystyczne z września 2011
 • Kwi 2nd 2017
  0
  Mit o podziemnym świecie, podobnie jak mit o zagubionym raju, o wielkim potopie to mity uniwersalne. Kultury z całego świata, w przeszłości i teraźniejszości, mimo pozornego braku kontaktu ze sobą wierzyły w tą jedną tajemniczą strefę, że duchy zmarłego trafiały w odległe miejsce. Piekło, to chrześcijańska wersja mitu, Sheol to wersja żydowska. One są najlepiej znane w społeczeństwie zachodnim, ale Grecy, Egipcjanie, Majowie i wiele innych nacji wierzyło we własną wersję. Ignacy Donnelly twierdził, że powszechny mit o utraconym raju odnosi się do prawdziwego i fizycznego miejsca na Ziemi, ale nie wspominał o podziemiu. Może podpierając się tezami Donnelly'ego jesteśmy w stanie znaleźć wejście to tego okrutnego miejsca. Grecy wierzyli, że świat podziemi to prawdziwe miejsce, które mogli osiągnąć nieliczni pobłogosławieni przez bogów. Na przykład Ulysses, starając się powrócić do swojej żony i rodziny odwiedził świat podziemi. Spotkał tam ducha swojego ojca i zmarłego Achillesa. Co więcej, wierzyli, że podziemie
 • Kwi 1st 2017
  0
  Badacz biblijny i historyk Ralph Ellis twierdzi, że znalazł jedyną realną prezentację wizerunku Jezusa. Obraz Jezusa jest wyryty na maleńkiej monecie z brązu. Moneta pochodzi z pierwszego stulecia i początkowo sądzono, że jest na niej twarz króla Manu, który rządził MeZopotamskim Królestwem Edessy w południowo-wschodniej Turcji. Niemniej jednak, zdaniem autora i badacza Manu i Jezus Chrystus to w istocie ta sama osoba.Naukowiec, który uważa, że odkrycie może być najważniejsze we współczesnej historii, spędził wiele lat studiując Biblię i nawiązywał do faktów historycznych. Jednym z owoców jego dochodzenia jest uderzające podobieństwo między Jezusem Chrystusem a Mezopotamskim królem. "Jezus zasługuje na to, aby wyłonić się z biblijnego cienia do historycznego światła. Ta moneta to lukier na ciastku, który pomaga budować prawdziwą tożsamość i genealogię biblijnego Jezusa." mówi profesor. Większość uczonych zgada się, że Jezus z Nazaretu istniał i został ukrzyżowany przez Poncjusza Piłata, który obawiał się, że "król Żydów" będzie gwałtowne powstanie.
 • Lut 26th 2017
  0
  W 2014 roku NASA przeznaczyło 1,1 mln dolarów na Centrum Teologiczne w New Jersey w celu rozpoczęcia badań na temat implikacji społecznych i astrobiologii.Niektórzy z tego powodu byli wściekli. Organizacja Freedom From Religion Fundation, która promuje rozdział między Kościołem, a państwem poprosiła NASA o cofnięcie dotacji i zagroziła pozwaniem NASA. FFR twierdziło, że nie można mieszać organizacji rządowych i religijnych. Tłumaczyli, że dla nich było jasne, że taka dotacja to strata państwowych pieniędzy: "Nauka nie powinna zajmować się badaniem postępu i jaki wpływ to będzie to miało na wiarę". Takie argumenty są oczywiście na miejscu. Jednak przyjdzie taki dzień, że ludzkość będzie musiała odpowiedzieć na wiele pytań w przypadku odkrycia obcych. Pojawi się wiele pytań naukowych i teologicznych. Pojawią się pytania o życie i jego przeszłość. Takie pytania sa skomplikowane i muszą być badane całościowo w poprzek różnych dyscyplin. Muszą zawierać sposób reagowania na odkrycie obcych. To nie jest fantastyka,
 • Lut 9th 2017
  0
  Czy to możliwe, że Quetzalcoatl, Viracocha i Kukulkan w rzeczywistości byli jednym i tym samym bóstwem? Opisy wszystkich tych trzech starożytnych Bogów są szczególnie interesujące, ponieważ posiadały charakterystyczne cechy niespotykane u mieszkańców Ameryki Południowej: biała skóra, szerokie czoło, siwienie, ruda broda i duże niebieskie oczy. Jeżeli spojrzymy na starożytne kultury na całym świecie, a szczególnie te z kontynentu amerykańskiego, znajdziemy historie i legendy, które są niesamowicie podobne. Aztekowie, Olmekowie, Majowie, Inkowie i kultury które powstały przed nimi mają bogów którzy opuszczając Ziemię obiecali, że wrócą pewnego dnia. Viracocha w mitologii wielki bóg stwórca. Był jednym z najważniejszych bóstw w panteonie Inków i był postrzegany jako stwórca wszystkich rzeczy. Co dziwne, starożytne opisy Viracocha podawały jego cechy wyglądu, które nie były charakterystyczne dla mieszkańców Ameryki Południowej. Viracocha był reprezentowany jako posiadający brodę i wąsy, a Indianie nie mają długich bród i wąsów. Jeszcze bardziej dziwne jest to, że jest on podobny