środa, 26 kwiecień 2017 00:00

Proroctwa Hopi i hindusów.

"...Moi ludzie czekają na Pahana, zagubionego Białego Brata, podobnie jak wszyscy bracia na Ziemi. Nie będzie jak biały człowiek, którego znamy teraz, którzy są okrutni i chciwi. Powiedziano nam o ich przyjściu dawno temu. Ale nadal czekamy na Pahana. Przyniesie ze sobą symbole i brakujący kawałek tej świętej tablicy trzymanej teraz przez starszych. Kawałek dano mu gdy odszedł, identyfikując go jako naszego prawdziwego Białego Brata..."

Chociaż większość z nas jest bardzo dobrze zaznajomiona z prorokami, takimi jak Nostradamus czy Baba Vanga, prawda jest taka, że wielu ludzi mówiło i mówi o przyszłości naszej cywilizacji. Dzisiejsze społeczeństwo zdaje sobie sprawę z przewidywań Nostradamusa. Uważamy, że przepowiedział lądowanie na Księżycu, zabójstwo J.F.K., Hitlera, bombę atomową czy atak na WTC we wrześniu 2001 roku.

Oprócz Nostradamusa, Baba Vanga określana mianem niewidomego proroka również zyskała miejsce wśród najsłynniejszych proroków. Baba Vanga, bułgarska mistyczka, która cierpiała z powodu zupełnej ślepoty, przewidziała ataki terrorystyczne z września 2011 czy tsunami w 2004 roku. Zdawała się też ostrzegać świat przed powstaniem grupy terrorystycznej ISIS. Jedna z najbardziej fascynujących przepowiedni dotyczy byłego prezydenta Baracka Obamy.

Ale Nostradamus i Baba Vanga nie byli jednymi którzy przewidywali przyszłe wydarzenia. Jeżeli przyjrzymy się starożytnej historii, dowiemy się, że starożytni Hopi i Hindusi także mieli różnych proroków, którzy przepowiadali wydarzenia, które jeszcze się nie dokonały.

Starożytne proroctwa hinduskie.

Apokalipsa dla hinduizmu jest naturalnym zakończeniem świata mającym mieć miejscem w IV Erze - Era Kali. Co ciekawe, nie jest to jedna apokalipsa, a seria apokalips, z których każda oznacza koniec jednego cyklu i początek drugiego. W hinduskich Puranasach uważanych częściowo opisy mitologii i historii zapisano:

"Dharma staje się bardzo sława w Erze Kali. Ludzie popełniają grzechy na umyśle, mowie i w czynach. Pojawiają się kłótnie, zaraza, choroby śmiertelne, klęski żywiołowe, susze i katastrofy.
Nie ma świadectw i dowodów, że Era Kali minęła.
Ludzie staną się biedniejsi w siłę i blask.
Będą źli, pełni gniewu, grzeszni i fałszywie skromni.
Będą mieli złe ambicje, słabe wykształcenie, złe relacje oraz będą źle zarabiać, wzbudzą strach.
Cała populacja staje się chciwa i mija się z prawdą.
Wielu Sudrów stanie się królami, a wielu heretyków zostanie zobaczonych.
Powstaną różne sekty; Sannyasini będą ubrani w kolorze czerwonym.
Wielu będzie twierdzić, że mają najwyższa wiedzę, ponieważ dzięki temu łatwiej jest zarobić na utrzymanie.
W Erze Kali będzie wielu fałszywych wyznawców religii.
Indie będą opustoszałe przez powtarzające się klęski, krótkie życie i różne choroby.
Wszyscy będą nieszczęśliwi z powodu dominacji nałogów i siły ignorancji.
Ludzie będą swobodnie dokonywać aborcji.
Ziemia będzie ceniona tylko za jej mineralne skarby.
Same pieniądze będą dostępne dla szlachty.
Moc będzie jedyną definicją cnoty.
Przyjemność będzie jedynym powodem małżeństwa.
Żądza będzie jedyną przyczyną kobiecości.
Fałsz zwycięży w sporach.
Godność będzie mierzona przez zgromadzone bogactwo.
Sprawiedliwość będzie uważana za dobre zachowanie, a tylko łagodność będzie powodem bezrobocia.
Zuchwalstwo i arogancja będą równe wiedzy.
Tylko ci bez bogactwa okażą się uczciwi.
Tylko kąpiel będzie oczyszczać, a miłość będzie jedyną cnotą.
Uprowadzeniem będzie małżeństwo.
Każda trudna do zdobycia woda będzie uważana za miejsce do pielgrzymowania.
Ujawni się udawanie wspaniałości, a potężne osoby z wieloma poważnymi złymi czynami będą rządzić wszystkimi klasami na Ziemi.
Ukryci przez nadmierną chciwość władców ludzie będą ukrywali się między górami, gdzie będą zbierać miód, warzywa, korzenie, owoce, ptaki itd.
Cierpiąc od zimna, wiatru, upału i deszczu, będą wkładać ubrania wykonane z kory i liści.
I nikt nie będzie żył dłużej niż 23 lata."

Tak więc w Erze Kali ludzkość zostanie całkowicie zniszczona. Kiedy? Może to już się dzieje może jeszcze nie. Tak to jest z proroctwami, że łatwiej jest wskazać ich prawdziwość po fakcie.

Proroctwa starożytnych Hopi.

"...Moi ludzie czekają na Pahana, zagubionego Białego Brata, podobnie jak wszyscy bracia na Ziemi. Nie będzie jak biały człowiek, którego znamy teraz, którzy są okrutni i chciwi. Powiedziano nam o ich przyjściu dawno temu. Ale nadal czekamy na Pahana. Przyniesie ze sobą symbole i brakujący kawałek tej świętej tablicy trzymanej teraz przez starszych. Kawałek dano mu gdy odszedł, identyfikując go jako naszego prawdziwego Białego Brata...

Czwarty świat wkrótce się skończy, a Piąty Świat rozpocznie. To wiedzą wszyscy najstarsi. Przez wiele lat spełniło się wiele znaków, a pozostało niewiele.

Pierwszy znak: Powiedziano nam o nadejściu białego mężczyzny, jak Pahana, ale nie żyjących jak mężczyźni Pahana, którzy wzięli ziemię, która nie była ich. I mężczyźni, którzy uderzyli swoich wrogów burzą.

Drugi znak: Nasze ziemie będą świadkami nadchodzenia wirujących kół wypełnionych głosami. W młodości ojciec widział to proroctwo swoimi oczami - biali mężczyźni, którzy prowadzili rodziny do wagonów przez prerie.

Trzeci znak: Dziwna bestia jak bawół, ale z wielkimi długimi rogami w dużej mierze zawładnie ziemią. Te "białe piórko" ujrzało zobaczyło w jego oczach - przyjście białego bydła.

Czwarty znak: Ziemię będą przecinały żelazne węże.

Piąty znak: Ziemia zostanie przekrzywiona przez sieć olbrzymiego pająka.

Szósty znak: Grunt zostanie skrzyżowany rzekami kamienia, które robią zdjęcia w Słońcu.

Siódmy znak: Będziesz słyszał, że morze staje się czarne, a wiele z nich umiera z tego powodu.

Ósmy znak: Zobaczysz wielu młodych, którzy noszą włosy na długo jak moi ludzie, przyjdą i dołączą do plemiennych narodów, aby nauczyć się ich sposobów i mądrości.

Dziewiąty znak: Usłyszysz jak mieszkanie w niebiosach nad Ziemią, padnie z wielką katastrofą. Zostanie pokazana jako niebieska gwiazda. Wkrótce potem ceremonia moich ludzi się zakończy.

Te znaki pokazują, że wielka destrukcja przyjdzie. Świat będzie się kołysał. Biały człowiek walczył z innymi ludźmi na ich ziemiach - z tymi, którzy mieli pierwsze światło mądrości. Będzie wiele słupów dymu i ognia, takich jak widział Białe Pióro na pustyni niedaleko stąd. Wielu zachoruje, a ci którzy pozostaną i przyjdą w miejsca mojego ludu będą bezpieczni. Wtedy będzie wiele do odbudowy. I wkrótce po tym Pahana wróci. Z nim przyjdzie świt Piątego Świata. On posadzi ziarna mądrości w ich sercach. Nawet teraz sadzone są nasiona. Powinny one wygładzić drogę do powstania w Piątym Świcie..."

Jak łatwo zauważyć, wszystkie proroctwa przepowiadają koniec, koniec świata jaki znamy. Koniec przebiegnie w mniej lub bardziej impulsywny sposób. W jednym proroctwa się nie mylą, to my dążymy do samozagłady, to my pochłonięci chęcią zysku robimy wiele złego nie zważając na otaczający nas świat. Ale warto pamiętać, że koniec jest początkiem czegoś nowego i ten cykl powtarza się od wieków. • Mar 30th 2018
  0
  Wielki Post, 40 dniowy okres w którym chrześcijanie zobowiązują się do pewnych wyrzeczeń np. odstawienie alkoholu, papierosów czy słodyczy. Ale biorąc pod uwagę wagę śmierci Jezusa, zaskakujące jest to, że praktyka obowiązująca w tym okresie zmieniała się znacznie w ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat i to w bardzo dziwny sposób.Wielki Post w Nowym Testamencie. Wielki Piątek i ścisły post obowiązujący w ten dzień jest jakby zwieńczeniem 40 dniowego postu. Św. Marek mówi nam, że Jezus był kuszony przez szatana, Mateusz i Łukasz mówią o szczegółach kuszenia. Wszystkie trzy relacje opowiadają o Jezusie i jego 40 dniowym poście, podczas którego nic nie jadł. Chrześcijanie jak i wyznawcy wielu innych religii pościli od dawna. Dopiero po około 300 latach od śmierci Jezusa chrześcijanie zaczęli pościć przed Wielkanocą. Zaczęto szukać w Biblii, aby znaleźć źródło tej praktyki, ale jak się okazuje te praktyki nie były one połączone. Post - niejedzenie czasem niepicie przez
 • Gru 3rd 2017
  0
  Fragmenty heretyckiego dokumentu o wieku 1600 lat został odkryty w Egipcie przez biblijnych uczonych. Tekst odnosi się do Jakuba. Jezus przekazuje mu wiedzę o Niebie i przyszłych wydarzeniach, w tym swojej nieuchronnej śmierci. Dokument nazwano "Pierwsza apokalipsa Jakuba" i opisuje Jakuba jako brata Jezusa. Historia została uznana za zakazaną, ponieważ pisma dodawały nowych informacji lub zmieniały postrzeganie Nowego Testamentu, a to było zakazane. Teksty stanowią część biblioteki Nag Hammadi, czyli serii 52 religijnych manuskryptów napisanych w okresie między II, a VI wiekiem naszej ery. Teksty znalazły się na 13 oprawionych skórą rękopisach. Znalazły się na nich informacje, wczesnej tajemniczej formy chrześcijaństwa. "To odkrycie jest po części znaczące ponieważ, pokazuje że, chrześcijanie czytali i studiowali pisma poza kanoniczne długo po tyj, jak chrześcijańscy przywódcy uznali je za herezję" opowiada Geoffrey Smith, adiunkt studiów religijnych na Uniwersytecie Teksańskim w Austin i jeden z dwóch uczonych, którzy dokonali tego odkrycia. Podobnie jak większość
 • Sie 15th 2017
  0
  Na niebie w mieście Manizales w Kolumbii pojawił się wizerunek Jezusa. Objawił się nad osuwiskiem, w którym straciło życie 17 osób. Ocalali z katastrofy, która wydarzyła się po ulewnym deszczu na początku tego roku twierdzili, że ocalił ich Mesjasz. Dopiero po pewnym czasie od katastrofy ludzie dostrzegli tajemniczy kształt, który przebijał się z chmur nad zniszczonym miastem. Niektórzy mieszkańcy twierdzili nawet, że to było objawienie Jezusa, zapewniające pocieszenie ludziom pogrążonym w żałobie. Osoba która nagrała krótki film z tego wydarzenia i umieściła go na youtubie napisała "Jezus Chrystus odwiedził nasze kolumbijskie miasto." Ludzie różnie reagowali na tą rewelację. Jedna z osób napisała "W chwili bólu ludzie chcą uwierzyć, że jest to objawienie, które daje im nadzieję i siłę, aby dalej żyć i walczyć." Inni sugerowali, że rząd USA podjął testy nad projektem Blue Beam. Niektórzy fani teorii spiskowych twierdzą, że władze będą używać hologramów, aby przekonać świat o ponownym przyjściu
 • Sie 11th 2017
  0
  Przez ponad 5000 lat ludzie obawiali się, że zazdrość lub niechęć powodowały zranienie, pecha, a nawet śmierć u osoby znienawidzonej. Ludzie nosili specjalną biżuterię bądź talizmany, by chronić się przed fatum. Jednym z takich talizmanów jest pierścień pochodzący z Chorwacji. Pierścień ten pochodzi z XIII wieku. Przedstawia królika lub mysz skubiącą kwiaty (uważaną za znak szczęścia) oraz powyżej oko - symbol zapewniający ochronę osoby która go nosi - chronił przed Złym Okiem. Pierścień był jednym z 200 artefaktów znalezionych w Vinkovici w Chorwacji, które poprzedzają okupację rzymską. Znaleziono tam też wyroby ceramiczne datowane na I-VI wiek naszej ery. Jeden z najstarszych znanych tekstów wspomina o Złym Oku wyrytym na glinianej tabliczce, gdzie znajdowały się modlitwy by odeprzeć złe moce. Tabliczka została stworzona przez Sumeryjczyków około 3000 lat p.n.e. Podobna modlitwa jest nadal używana w wielu kulturach na całym świecie. Jednak pojęcie "Oko Zła" może wyprzedzać słowo pisane. Wielu badaczy sugeruje,
 • Maj 29th 2017
  0
  W systemie sumeryjskich wierzeń Enki (znany również jako Ea przez Akkadyjczyków i Babilończyków) był uważany za jednego z najważniejszych bóstw. Początkowo czczono go jako boga świeżej wody. W mieście Eridu (starożytni Mezopotamii uważali za pierwsze miasto, które założono na świecie) stał jego święty pomnik. Z czasem wpływy Enkiego wzrastały i uznawano go jako bóstwo za mające władzę nad wieloma innymi aspektami życia, w tym oszustwa, złość, magia, płodność i inteligencja. Według Sumerów i Akkadyjczyków Enki był synem Anu, boga nieba. Natomiast Babilończycy określali Enki jako syna Apsu, boga słodkiego oceanu znajdującego się pod ziemią. Enki był również uważany za syna Nammu, bogini matki która urodziła niebiosa i ziemię. Żoną Enki była Ninhursag. Ich dzieci to Asarluhi, Enbilulu i Marduk. Wiele z tego co wiemy dzisiaj o Enki pochodzi z dzieł literackich, które przetrwały przez tysiąclecia. Istnieje wiele historii, w których Enki odgrywa dominującą rolę. Jedną z najbardziej znanych jest Enuma
 • Kwi 26th 2017
  0
  "...Moi ludzie czekają na Pahana, zagubionego Białego Brata, podobnie jak wszyscy bracia na Ziemi. Nie będzie jak biały człowiek, którego znamy teraz, którzy są okrutni i chciwi. Powiedziano nam o ich przyjściu dawno temu. Ale nadal czekamy na Pahana. Przyniesie ze sobą symbole i brakujący kawałek tej świętej tablicy trzymanej teraz przez starszych. Kawałek dano mu gdy odszedł, identyfikując go jako naszego prawdziwego Białego Brata..."Chociaż większość z nas jest bardzo dobrze zaznajomiona z prorokami, takimi jak Nostradamus czy Baba Vanga, prawda jest taka, że wielu ludzi mówiło i mówi o przyszłości naszej cywilizacji. Dzisiejsze społeczeństwo zdaje sobie sprawę z przewidywań Nostradamusa. Uważamy, że przepowiedział lądowanie na Księżycu, zabójstwo J.F.K., Hitlera, bombę atomową czy atak na WTC we wrześniu 2001 roku. Oprócz Nostradamusa, Baba Vanga określana mianem niewidomego proroka również zyskała miejsce wśród najsłynniejszych proroków. Baba Vanga, bułgarska mistyczka, która cierpiała z powodu zupełnej ślepoty, przewidziała ataki terrorystyczne z września 2011
 • Kwi 2nd 2017
  0
  Mit o podziemnym świecie, podobnie jak mit o zagubionym raju, o wielkim potopie to mity uniwersalne. Kultury z całego świata, w przeszłości i teraźniejszości, mimo pozornego braku kontaktu ze sobą wierzyły w tą jedną tajemniczą strefę, że duchy zmarłego trafiały w odległe miejsce. Piekło, to chrześcijańska wersja mitu, Sheol to wersja żydowska. One są najlepiej znane w społeczeństwie zachodnim, ale Grecy, Egipcjanie, Majowie i wiele innych nacji wierzyło we własną wersję. Ignacy Donnelly twierdził, że powszechny mit o utraconym raju odnosi się do prawdziwego i fizycznego miejsca na Ziemi, ale nie wspominał o podziemiu. Może podpierając się tezami Donnelly'ego jesteśmy w stanie znaleźć wejście to tego okrutnego miejsca. Grecy wierzyli, że świat podziemi to prawdziwe miejsce, które mogli osiągnąć nieliczni pobłogosławieni przez bogów. Na przykład Ulysses, starając się powrócić do swojej żony i rodziny odwiedził świat podziemi. Spotkał tam ducha swojego ojca i zmarłego Achillesa. Co więcej, wierzyli, że podziemie
 • Kwi 1st 2017
  0
  Badacz biblijny i historyk Ralph Ellis twierdzi, że znalazł jedyną realną prezentację wizerunku Jezusa. Obraz Jezusa jest wyryty na maleńkiej monecie z brązu. Moneta pochodzi z pierwszego stulecia i początkowo sądzono, że jest na niej twarz króla Manu, który rządził MeZopotamskim Królestwem Edessy w południowo-wschodniej Turcji. Niemniej jednak, zdaniem autora i badacza Manu i Jezus Chrystus to w istocie ta sama osoba.Naukowiec, który uważa, że odkrycie może być najważniejsze we współczesnej historii, spędził wiele lat studiując Biblię i nawiązywał do faktów historycznych. Jednym z owoców jego dochodzenia jest uderzające podobieństwo między Jezusem Chrystusem a Mezopotamskim królem. "Jezus zasługuje na to, aby wyłonić się z biblijnego cienia do historycznego światła. Ta moneta to lukier na ciastku, który pomaga budować prawdziwą tożsamość i genealogię biblijnego Jezusa." mówi profesor. Większość uczonych zgada się, że Jezus z Nazaretu istniał i został ukrzyżowany przez Poncjusza Piłata, który obawiał się, że "król Żydów" będzie gwałtowne powstanie.
 • Lut 26th 2017
  0
  W 2014 roku NASA przeznaczyło 1,1 mln dolarów na Centrum Teologiczne w New Jersey w celu rozpoczęcia badań na temat implikacji społecznych i astrobiologii.Niektórzy z tego powodu byli wściekli. Organizacja Freedom From Religion Fundation, która promuje rozdział między Kościołem, a państwem poprosiła NASA o cofnięcie dotacji i zagroziła pozwaniem NASA. FFR twierdziło, że nie można mieszać organizacji rządowych i religijnych. Tłumaczyli, że dla nich było jasne, że taka dotacja to strata państwowych pieniędzy: "Nauka nie powinna zajmować się badaniem postępu i jaki wpływ to będzie to miało na wiarę". Takie argumenty są oczywiście na miejscu. Jednak przyjdzie taki dzień, że ludzkość będzie musiała odpowiedzieć na wiele pytań w przypadku odkrycia obcych. Pojawi się wiele pytań naukowych i teologicznych. Pojawią się pytania o życie i jego przeszłość. Takie pytania sa skomplikowane i muszą być badane całościowo w poprzek różnych dyscyplin. Muszą zawierać sposób reagowania na odkrycie obcych. To nie jest fantastyka,
 • Lut 9th 2017
  0
  Czy to możliwe, że Quetzalcoatl, Viracocha i Kukulkan w rzeczywistości byli jednym i tym samym bóstwem? Opisy wszystkich tych trzech starożytnych Bogów są szczególnie interesujące, ponieważ posiadały charakterystyczne cechy niespotykane u mieszkańców Ameryki Południowej: biała skóra, szerokie czoło, siwienie, ruda broda i duże niebieskie oczy. Jeżeli spojrzymy na starożytne kultury na całym świecie, a szczególnie te z kontynentu amerykańskiego, znajdziemy historie i legendy, które są niesamowicie podobne. Aztekowie, Olmekowie, Majowie, Inkowie i kultury które powstały przed nimi mają bogów którzy opuszczając Ziemię obiecali, że wrócą pewnego dnia. Viracocha w mitologii wielki bóg stwórca. Był jednym z najważniejszych bóstw w panteonie Inków i był postrzegany jako stwórca wszystkich rzeczy. Co dziwne, starożytne opisy Viracocha podawały jego cechy wyglądu, które nie były charakterystyczne dla mieszkańców Ameryki Południowej. Viracocha był reprezentowany jako posiadający brodę i wąsy, a Indianie nie mają długich bród i wąsów. Jeszcze bardziej dziwne jest to, że jest on podobny