czwartek, 28 kwiecień 2016 00:00

Zmysły...

Podobnie jak rzeka, informacja duchowa również nieustannie płynie. Czasami wrażliwi ludzie w naturalny sposób wyciągają ręce i dotykają tych informacyjnych rzek. Czasami te umiejętności są związane z falami radiowymi, do których należy się dostroić by odbierać od nich wiadomości. Te informacje są możliwe do odebrania przez nasze zmysły. Zazwyczaj człowiek ma jeden lub dwa dominujące z pośród pozostałych.

Niektórzy ludzie w naturalny sposób dopasowują się swoimi zmysłami. U większości wymaga to jednak czasu i praktyki, ale można nauczyć się tego kontrolować i staje się to swojego rodzaju zabawą.

Mamy pięć podstawowych zmysłów: wzrok, słuch, smak, węch i dotyk. Mamy również tzw. zmysły psychiczne połączone z naszymi pięcioma podstawowymi zmysłami. Dodać tez należy tzw. szósty zmysł, zwany poczuciem intuicji. Oto te zmysły:

1. Jasnowidzenie.

Jest to umiejętność, która jest znana jako możliwość używania trzeciego oka, aby zobaczyć poza nasze normalne postrzeganie. Medytując ludzie potrafią zobaczyć inne miejsca, inne czasy, a na pewnym stopniu zaawansowania potrafią mieć wizje i przebłyski widzenia przyszłości. Poziom szczegółowości widzenia zależy od umiejętności. Podobnie jak niektórzy ludzie mają lepsze widzenie niż inni, niektórzy widzą więcej szczegółów i kolorów, podczas gdy inni tylko przebłyski.

2. Jasnosłyszenie.

Czasami ludzie słyszą muzykę, słowa lub dźwięki w swych umysłach. Takim trywialnym przykładem jest gdy mówimy, że piosenka wpadła nam do głowy i jakiś czas chodzimy i ją nucimy. Jeżeli byśmy się nad tym zastanowili to tak naprawdę słyszymy ją w głowie. Z daru jasnosłyszenia słyną muzycy, tancerze, śpiewacy, oratorzy czy pisarze. Czasami ich połączenie z muzyką jest tak silne, że te osoby doświadczają tzw. out of body experience podczas słuchania muzyki.

3.Czyste powonienie lub Clairalience.

Jest to możliwość czucia zapachów, które są poza światem fizycznym. Takie osoby potrafią wyczuć zmianę pogody i czują nadchodzące burze. Potrafią wyczuć aurę drugiego człowieka. Jednak najczęściej ludzie z takimi zdolnościami potrafią umiejętnie zaparzyć herbatę, są dobrymi degustatorami win lub mają umiejętność doboru kwiatów w ogrodzie.

4. Czucie smaku lub Clairgustance

Jest to umiejętność czucia smaku bez wkładania czegokolwiek do ust. Na przykład, ktoś wyczuwa smak żywności którą spożywa jego przyjaciel, ukochana osoba. Czasem takie osoby nagle poczują smak jedzenia, które przyrządza np. babcia. Są osoby które jedząc potrafią wyczuć samopoczucie osoby która to jedzenie przyrządzała. I tak jeżeli kucharz był zadowolony lub zły to taka osoba to wyczuje w przyrządzonym jedzeniu.

Jak można się domyśleć tacy ludzie często są dobrymi kucharzami lub krytykami kulinarnymi. Tacy ludzie potrafią wyczuć szkodliwe toksyny w żywności.

5. Czucie dotyku lub Clairsentience, to także silne powiązanie ze zdolnością empatii.

Ten zmysł jest często ujawniany u bliźniąt. Gdy jednemu się coś stanie drugie czuje ból, gdy jednemu jest dobrze, błogo to drugie jest wesołe. Czasem również matki mają tzw. przeczucie, że coś się źle dzieje z ich dzieckiem i czują ból w miejscu gdzie ich dziecko odniosło rany.

Druga strona to uczucie empatii, gdzie emocje są wspólne. Czy kiedykolwiek naprawdę byliście zdenerwowani i niepewni dlaczego? Czy nie dowiedzieliście się później, że w tym czasie co chodziliście poddenerwowani bliska Wam osoba była również zła lub przeżywała ogromny stres? Jesteśmy bardziej wrażliwi niż myślimy i nawet przypadkowo możemy odebrać uczucia innych osób. Pod tym względem ludzie są bardzo wrażliwi i bardzo łatwo im uzyskać nie swój przepływ energii.

Ludzie którzy dominują w tych zmysłach często szukają sposobów, aby załagodzić ból innych ludzi. Stają się uzdrowicielami, terapeutami, są wrażliwi i rozumieją swoich bliskich.

6. Szósty zmysł - intuicja lub Claircognizance

Jest to wiedza na temat wydarzeń lub osób, o których normalnie nie byli byśmy w stanie się dowiedzieć. Intuicyjnie wiemy, że ktoś potrzebuje pomocy lub wyczuwamy trzęsienie ziemi, zagrożenie. Intuicyjnie unikamy pewnych spotkań. Często ludzie intuicyjnie nie wsiadają do statku, samolotu, samochodu który później ulega wypadkowi.

Choć ten dar może być mylony z jasnowidzeniem nie jest on z nim związany. Często jest to krótki przebłysk lub czyjeś przewodnictwo. Nie pojawia się jako obraz a raczej dziwne uczucie np w jelitach.

Na koniec pytanie czy człowiek może posiąść wszystkie te zmysły?

Jest ona twierdząca. Posiadamy te wszystkie zmysły jednak są one uśpione i czekają byśmy je aktywowali. Czasami aktywują je nasze doświadczenia życiowe. Czasami uda nam się uaktywnić jedno lub dwa zmysły ale zamiast próbować je rozwijać uważamy, że był to przypadek. By móc z nich korzystać musimy być ich świadomi. Musimy nauczyć się panować nad własnym ciałem. Pierwszym krokiem jest nauka medytacji...  

 • Lut 24th 2018
  0
  Według Marian Green, czarownicy, każdy może doświadczyć magii i jest to tak łatwe, jak wejście do lasu. Marian Green jest tzw. białą czarownicą praktykującą od wielu lat. Podczas wykładu na corocznej konferencji okultystycznej w Glastonbury w Somerset powiedziała "Jeżeli potrzebujesz uczucia doznania magii znajdziesz je, jeśli pójdziesz i przytulisz drzewo. Idź i stań przy wielkim drzewie i oprzyj się na nim - poczujesz dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest energia ziemi, która pojawia się w drzewie. To takie uczucie jakby przepływała przez ciebie melasa lub miód".Według Marian ta energia przepływa przez korzenie, przynosząc odżywcze składniki do drzewa. Opowiadała też, że dopiero teraz nauka odkrywa, to co ona i inne "mądre" kobiety wiedzą od dawien dawna - mianowicie drzewa potrafią rozmawiać ze sobą. W 2014 roku okazało się, że drzewa są w jakiś sposób ze sobą połączone dzięki grzybom. Pozwala to im komunikować się ze sobą i wymieniać składniki odżywcze. Druga
 • Paź 8th 2017
  0
  Ostatnio zainteresował mnie temat dusz zagubionych, zabłąkanych z angielskiego discarnate soul. Postanowiłem w bardzo dużym skrócie przedstawić ten temat na tej stronie. Czym więc są te byty. Są to dusze, które były kiedyś ludźmi i niezależnie od powodu postanowiły nie przechodzić po śmierci na tzw. drugą stronę. To one stają się znanymi nam duchami. Niektóre są całkowicie nieszkodliwe, a inne powodują problemy - nawiedzają miejsca czy przywiązują się do ludzi. Takie przywiązanie do człowieka powoduje u niego różne dolegliwości, wysysanie energii, manipulacja myślami itd.. Są one łatwiejsze do usunięcia od innych bytów, które wchodzą w nasze ciała. Oto kilka powodów dla których dusze postanawiają pozostać na tym świecie:- Przywiązanie do domu lub majątku. Mieszka tam ich ukochana osoba. Czują, że muszą kogoś chronić lub strzec czegoś w danym miejscu. Po prostu spędziły tam dużo czasu i nie chcą opuszczać tego miejsca.- Nie wiedzą, że nie żyją. Taka osoba mogła zginąć
 • Sie 21st 2017
  0
  Dlaczego introwertycy mają mniejsze problemy z duchowością? Społeczeństwo narzuca, śledzenie konkretnych przekazów dostarczanych przez media strumieniowe. Natomiast introwertycy mają tendencję do odrzucania tych stereotypów.Introwertycy zwykle szukają odpowiedzi, aby porównać je z tym co fascynuje społeczność. Często ekstrawertycy uważają, że introwertyk jest antyspołeczny, samotny lub dziwny. Introwertyków to nie interesuje jak go ludzie postrzegają oni mają swój świat. Jeśli jesteś introwertykiem, znajdujesz całkowity komfort w samotności. Często znajdujesz się zanurzony w rozmyślaniu lub kontemplacji. Twoje potrzeby uznania przez innych są znacznie mniejsze niż ekstrawertyków. Na poziomie metafizycznym introwertyk zdaje sobie sprawę z tego, jak wszyscy jesteśmy połączeni i nie potrzebuje zewnętrznej aprobaty i uwagi. Około 75% ludzi na świecie to ekstrawertycy, co czyni introwertyków mniejszością. Chociaż niektórzy introwertycy mogą być nieśmiali, istnieje duża różnica między nieśmiałością, a introwertyzmem. Nieśmiałość jest aspektem społecznego lęku, a obawa przed odrzuceniem będąc introwertykiem, jest zdolnością do pełnienia funkcji społecznej bez potrzeby pełnej interakcji społecznej. Na
 • Sie 20th 2017
  0
  W 1976 roku w Loch Ness w Szkocji znaleziono zatopione szczątki samolotu z okresu II Wojny Światowej. Był to bombowiec Vickers Wellington. Samolot był pomysłem Barnesa Wallisa, człowieka, który podczas wojny z nazistami stworzył rewolucyjną bombę. Miała ona umożliwiać niszczenie niemieckich zapór. W badaniach wraku brała udział Jednostka Technologii Podwodnej Uniwersytetu Heriot-Watt. W 1979 roku udało im się zidentyfikować numery seryjne: N2980. Jak się okazało samolot brał udział w 14 misjach bombowych nad Niemcami i później został przeniesiony do Lossiemouth.Dane wojskowe wykazały, że statek powietrzny wylądował w Loch Ness w dniu 31 grudnia 1940 roku. W samolocie przestał działać jeden z silników. Problemy zaczęły się, gdy załoga znajdowała się nad górami Monadhliath. Problem był na tyle poważny, że załoga Nigela Marwooda-Eltona musiała opuścić statek w pośpiechu. Czterech z nich dotarło bezpiecznie na ziemię. Niestety 20 letni  sierżant John Stanley Fensom nie miał tyle szczęścia. Jego spadochron zahaczył o skrzydło. Kapitan
 • Maj 22nd 2017
  0
  Wiek wodnika, przebudzenie, powrót "Niebiańskiej Kobiety", apokalipsy przez wiele lat były przewidywane na naszej planecie. Obecnie w 2017 roku nasza planeta się zmienia. Przez wieki byliśmy przygotowywani na ewolucję duchową. Niestety wyzwolenie, przebudzenie jest tłumione przez elity. Jako globalna populacja w większości jesteśmy ignorantami nie dostrzegamy procesów przebudzenia. Starożytne kultury takie jak Majowie łączą naszą przeszłość z naszą przyszłością. Chociaż 12.21.12 to była data którą próbowano nas zastraszyć, to sama data w kalendarzu majów jest w znacznej mierze bez znaczenia. Majowie wierzyli, że przełom 2011 i 2012 był początkiem globalnego przebudzenia, aktywowanego przez kosmiczne fale o wyższych częstotliwościach. Maj 2017 roku, odgrywa ważną rolę w przewidywaniach Majów dotyczących dziewiątej fali. Nowy dzień zaczyna się podczas dziewiątej fali, która wyzwala oświecenie jedności. Wszyscy czujemy gęstość otaczającej nas energii. Konflikty, chaos a nawet nienawiść tego wszystkiego możemy doznać tu w Polsce. Wystarczy poczytać jakiekolwiek komentarze pod artykułami, gdzie język jad sączy się
 • Maj 19th 2017
  0
  Siedmioletnia Aasher Liles, Houston w Teksasie, nazywana przez rodziców extra A (co ma odzwierciedlać jej dodatkowy chromosom) robiła zdjęcia używając telefonu swojej matki Kerri. Kiedy pani Kerri przeglądała zdjęcia, jedno z nich bardzo ją zaciekawiło. Jak to zwykle teraz bywa postanowiła się podzielić swym spostrzeżeniem na portalu społecznościowym "Wczoraj lecieliśmy do Houston z Waszyngtonu, a moja 7-letnia córeczka, która od niedawna ma obsesję na punkcie robienia zdjęć, zrobiła zdjęcie czegoś ciekawego. Podczas usuwania zrobionych przez nią zdjęć zobaczyłam coś ciekawego. Zdjęcie zrobione przez okno samolotu. "Dla czasopisma chron.com kobieta dodała "Wiem od dawna, że AAsher ma szósty zmysł w przypadku potrzeb innych osób. Wydaje mi się, że zwraca na obcych w potrzebie. Daje nam znać, kiedy zobaczy coś czego my nie widzimy, wskazuje to i macha rękoma jak skrzydłami. Więc podejrzewaliśmy, że widzi anioły, które ją otaczają. Uważam, że udało jej się uchwycić przez okno anioła, jej opiekuna."  
 • Kwi 17th 2017
  0
  Gdzie byliśmy zanim się urodziliśmy? Gdzie była nasza dusza skoro jest nieśmiertelna?O doświadczeniach bliskich śmierci (NDE) napisano bardzo dużo. Ludzie, którzy zostali uznani za zmarłych, a następnie w różny sposób wrócili do życia, czasami donoszą o doświadczeniu przebywania na innej płaszczyźnie, często spotykają tam zmarłych krewnych i istoty światłości. Rzadsze, ale nie mniej intrygujące są opowieści ludzi, którzy pamiętają swoje istnienie tuż przed swoim urodzeniem. Wspomnienia te najczęściej dotyczą przeszłości, poprzednich żyć, czasem mowa o setkach, a czasem o tysiącach lat w przeszłości. Te doświadczenia wydają się być zapamiętywane w tej samej lub podobnej płaszczyźnie co NDE. Ci, którzy twierdzą, że mieli to niesamowite doświadczenie przypominają, że są w świecie duchowym, są świadomi życia na Ziemi, a czasami wybierają następne życie lub komunikują się z przyszłymi rodzicami. Royal Child podaje, że ich badania wykazują, że istnieje ciągłość jaźni, że przechodzimy przez trzy etapy - życie przed życiem, życiem ziemskim i
 • Lip 21st 2016
  0
  Dobrze jest wiedzieć jakiego rodzaju nasza dusza ma umowę z innymi duszami np. między naszym partnerem/partnerką, matką, ojcem, bratem, siostrą czy najlepszym przyjacielem/przyjaciółką. Kontrakty między duszami to wspaniałe połączenia między ludźmi. Pomagają we wzrastaniu, transformacji i bezwarunkowej miłości. Znając kontrakt duszy możesz budować bardziej udany związek bądź przyjaźń. Wszystko było by piękne, ale zawsze jest druga strona medalu i takie kontrakty mogą być również bolesne. Czasem w życiu jest tak, że spotkamy tą jedyną osobę, staniemy przed wspaniałym wyzwaniem czy mamy możliwość dostania nowej lepszej pracy. Niestety coś idzie nie tak i pozostaje nam rozczarowanie czasem ból. Tak za takimi przypadkami może być zawarty kontrakt naszej duszy. Dziś przedstawię Wam 5 "bolesnych" kontraktów dusz, od których powinniśmy się uwolnić:1. Kontrakt Męczeństwa.Czy łatwiej jest Ci powiedzieć tak niż nie? Prawdopodobnie odkładasz na bok własne problemy i pragnienia na dalszy plan by pomóc innym. Robisz to nawet, gdy jest to dla ciebie
 • Kwi 29th 2016
  0
  W dniu 2 lutego 2006 roku, Anita Moorjani leżała na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w swoim rodzinnym mieście Hong Kongu. Była w śpiączce. Jej oczy były spuchnięte, oddychała z trudem, jej węzły chłonne były znacznie powiększone, otwarte rany przecinały jej skórę. Jej kruche ciało zostało zniszczone przez chłoniaka Hodgkina. 26 marca 2006 roku tańczyła i piła szampana na weselu, a w lipcu 2006 roku badania nic nie wykazały. Kobieta opisuje swój szybki powrót do zdrowia i odzyskanie głębokiej zmiany w umyśle i sercu. Opisuje swoje przeżycia podczas śpiączki, opowiada jak się czuła gdy opuściła swoje ciało. W swojej książce "Dying to Be Me" oraz na stronie internetowej Fundacji Badan NDE opowiadała o tym jak słyszała rozmowę między mężem i lekarzem. Wydarzenie to miało miejsce gdy unosiła sie nad swoim ciałem. Czuła się wolna od cierpienia ciała i była w innym wymiarze, była pochłonięte uczuciem miłości. Uświadomiła sobie, że zobaczy
 • Kwi 28th 2016
  0
  Podobnie jak rzeka, informacja duchowa również nieustannie płynie. Czasami wrażliwi ludzie w naturalny sposób wyciągają ręce i dotykają tych informacyjnych rzek. Czasami te umiejętności są związane z falami radiowymi, do których należy się dostroić by odbierać od nich wiadomości. Te informacje są możliwe do odebrania przez nasze zmysły. Zazwyczaj człowiek ma jeden lub dwa dominujące z pośród pozostałych. Niektórzy ludzie w naturalny sposób dopasowują się swoimi zmysłami. U większości wymaga to jednak czasu i praktyki, ale można nauczyć się tego kontrolować i staje się to swojego rodzaju zabawą. Mamy pięć podstawowych zmysłów: wzrok, słuch, smak, węch i dotyk. Mamy również tzw. zmysły psychiczne połączone z naszymi pięcioma podstawowymi zmysłami. Dodać tez należy tzw. szósty zmysł, zwany poczuciem intuicji. Oto te zmysły:1. Jasnowidzenie.Jest to umiejętność, która jest znana jako możliwość używania trzeciego oka, aby zobaczyć poza nasze normalne postrzeganie. Medytując ludzie potrafią zobaczyć inne miejsca, inne czasy, a na pewnym stopniu