środa, 20 grudzień 2017 00:00

Agencja do monitorowania spraw UFO

Były urzędnik, pracujący w Pentagonie i zajmujący się tam tajnym rządowym programem do walki z atakami UFO twierdzi, że kosmici odwiedzają Ziemię.

Luis Elizondo prowadził Program Identyfikacji Zagrożeń Przestrzennych, który ujawnił dane o zdarzeniach z niezidentyfikowanymi obiektami. Były szef projektu, którego budżet wynosił 22 miliony dolarów mówi, że opierając się na tak licznych raportach, które czytał podczas swojej pracy to nie możemy być sami.

Podczas swojej pracy zawsze starał się identyfikować to co zostało zaobserwowane za pomocą dostępnych narzędzi lub raportów naocznych świadków. Każde takie zdarzenie było rozpatrywane pod kątem czy nie stanowi potencjalnego zagrożenia dla narodowego bezpieczeństwa.

Pan Elizondo zrezygnował z pracy w Departamencie Obrony w październiku tego roku w ramach sprzeciwu. Chodziło mu o redukcję budżetu i nadmierną tajemnicę jaka obowiązywała jego wydział.

Teraz opowiada, że istnieją dowody, które pozwalają mu sądzić, że obce statki odwiedzają naszą planetę. W rozmowie z CNN powiedział "Osobiście wierzę, że istnieje bardzo dużo przekonywujących dowodów na to, że nie jesteśmy sami. Te statki - nazwijmy je samolotami - mają cech, które nie są używane obecnie w amerykańskim wojsku, ani w żadnym innym inwentarzu, który znam. Rzeczy, które nie mają żadnych oczywistych cech samolotów, żadnych znanych nam form napędu oraz elementów sterowania. Posiadają zdolności latania w dużych przeciążeniach, nie mogą pochodzić z Ziemi".

Wśród obserwacji były relacja dwóch amerykańskich pilotów z Super Hornet, którzy zauważyli UFO podczas swojej misji szkoleniowej. Byli 160 km od San Diego i znajdowali się nad Pacyfikiem, gdy w ich radio pojawiło się pytanie czy są uzbrojeni. Niezwykła prośba pochodziła z okrętu wojennego Princeton, który spędził dwa tygodnie na śledzeniu niezidentyfikowanego obiektu. Dowódcy David Fravor i Jim Slaight mieli tylko atrapy, ale zostali skierowani, by zbadać nieznany samolot, który nagle pojawił się na wysokości 24 km, a następnie zanurkował w kierunku morza. Nagle zatrzymał się na wysokości 6 km i unosił się tak przez chwilę, by zniknąć z radarów.

Na początku piloci nic nie widzieli, a potem komandor Fravor spojrzał w dół na morze. Woda w jednym miejscu był zaburzona przez coś co znajdowało się tuż pod jej powierzchnią. Był to jakiś biały i owalny statek o długości 12 metrów. Gdy piloci podlecieli w to miejsce, statek uniósł się i wystrzelił z ogromną prędkością. Samolot nie miał skrzydeł, wirników. Pilotom wydawało się, że przemieszcza się z prędkością 1,6 km/s.

Koledzy Fravora wyśmiewali się z historii, którą opowiadał, ale znaleźli się inni amerykańscy żołnierze, którzy potraktowali tą historię poważnie. Zdarzenie miało miejsce 2004 roku. Epizod był jednym z wielu niewyjaśnionych spotkań personelu wojskowego i UFO, które były badane przez ściśle tajny program zarządzany przez Pentagon.

Miłośnicy UFO od dziesięcioleci twierdzą, że rząd USA ukrywa istnienie niezidentyfikowanych obiektów. Pomysł, że cichy rządowy program bada obserwacje i inne dziwaczne zjawiska, był podstawą telewizyjnego serialu The X-Files. Teraz wygląda na to, że kultowa seria nie była tak do końca zmyślona.

Mroczne istnienie programu było ukrywane w rocznym budżecie departamentu obrony. To samo dotyczyło się jego siedziby ukrytej w labiryncie budynku Pentagonu.

Oficjalnie Pentagon wstrzymał finansowanie projektu w 2012 roku, jednak znawcy twierdzą, że nadal działa. Dodatkowo eksperci wywiadu, którzy go prowadzili, politycy którzy go popierali twierdzą, że jego badania nie były bezowocne.

"Jeśli ktoś mówi, że możemy wyjaśnić w prosty sposób te wszystkie przypadki, to sam się oszukuje" powiedział Harry Reid przywódca Demokratycznej Partii Senatu USA i najsilniejszy zwolennik projektu "We do not know". Harry Reid był inspiratorem do powstania departamentu X-Files. Miał również poparcie dwóch innych senatorów, obu członków podkomisji ds. wydatków na obronę, którzy obawiali się zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego idącym za tymi obserwacjami. Ich uzasadnieniem wcale nie było pozaziemskie pochodzenie tych pojazdów. Uważali, że mogą one pochodzić z Chin lub Rosji.

Reid zainteresował się UFO dzięki Robertowi Bigelow, potentatowi, właścicielowi sieci hoteli. To Bigelow ma pomysły na np. nadmuchiwane moduły do życia na Księżycu. On sam przekonał się, że UFO odwiedza Ziemię po tym jak jego dziadkowie opowiedzieli mu, że widzieli UFO. Bigelow bada zjawiska UFO od dziesięcioleci, do tego celu kupił sobie ranczo w Utha ponieważ w tym miejscu często odnotowywano obserwacje UFO.

Reid twierdzi, że był też pod wpływem weterana astronauty Johna Glenna, który wiele lat wcześniej powiedział mu, że rząd powinien poważnie przyjrzeć się UFO i wojsku. Żołnierze bali się przekazywać pewnych relacji sztabom dowodzenia, gdyż uważali, że będą skazani na ostracyzm. W każdym przypadku żołnierze byli przekonani, że to co widzieli było znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż cokolwiek w amerykańskich lub zagranicznych arsenałach. Dowody to nie tylko zeznania, ale też nagrania wideo czy audio. W incydencie dotyczącym odrzutowca amerykańskiej marynarki wojennej ścigającego UFO, które emitowało świecącą aurę i obracało się podczas lotu słychać na nagraniu pilota który mówi "Jest ich cała flota... Mój Boże, wszyscy lecą pod wiatr. Wiatr wieje z prędkością 216 km/h w kierunku zachodnim".

Zwracano uwagę też na obserwację UFO w pobliżu obiektów jądrowych w tym statków, czy elektrowni. W wielu przypadkach chodziło o samoloty, które wydawały się przeciwstawiać prawom fizyki w zakresie prędkości i manewrów. Często były w stanie poruszać się lub unosić bez widocznych źródeł napędu. Szukając wyjaśnień Pentagon skupił uwagę też na innych zjawiskach, które brzmią jakby pochodziły z science fiction. Obejmowały one napędy warp i tunele czaspoprzestrzenne. Naukowcy analizowali także, osoby które doświadczyły fizycznych efektów takich spotkań. Prawdopodobnie rozmawiali ze 120 emerytowanymi wojskowymi, którzy opisywali obserwacje lub spotkania UFO w pobliżu baz rakietowych. Niektórzy uważają, że kosmici monitorują je, aby zapewnić ludzkości bezpieczeństwo.

Wśród przesłuchanych był emerytowany kapitan sił powietrznych Robert Salas, który pełnił służbę w bazie lotniczej Malmstrom w Montanie. Pewnej nocy w 1967 roku, miał zostać ostrzeżony przez swoich ludzi o nadlatującym świecącym czerwonym przedmiocie. Obiekt został zauważony jak unosił się nad rakietowym silosem. Chwilę później obsługa zorientowała się, że wszystkie dziesięć rakiet zostało zdezaktywowanych. Robert Jamison, oficer celowniczy potwierdził raport i powiedział, że słyszał o lądowaniu UFO w głębokim wąwozie, który znajdował się w pobliżu. Miał też rozmawiać z ochroniarzem, który opisywał dwa małe czerwone światełka. Strażnik był załamany nerwowo i płakał podczas rozmowy.

Teraz departament znów ocenia ryzyko jakie może powodować UFO. Elizondo ostrzega, że USA nie są w stanie obronić się przed technologiami, które zostały odkryte, chocaż przyznał, że żadne z UFO nie wykazywało jawnej wrogości.

 • Cze 9th 2018
  0
  Pomysł, że NASA podczas misji Apollo napotkała obce statki od dziesięcioleci budzi ciekawość tysięcy ludzi. Odkąd NASA pomyślnie wylądowała na Księżycu, ludzie zastanawiają się, czy astronauci podczas swoich podróży byli świadkami rzeczy których nie można racjonalnie wytłumaczyć. Innymi słowy: obce statki i dziwne konstrukcje na powierzchni Księżyca. Te pytanie były szybko przekształcane w teorie spiskowe, a ludzie, którzy twierdzą, że astronauci Apollo byli świadkami niewytłumaczalnych rzeczy podczas podróży na Księżyc byli zbywani śmiechem. Do tej pory Stany Zjednoczone są jedynym krajem, który z powodzeniem przeprowadził misje załogowe na powierzchni Księżyca. Niestety zostały one nagle przerwane. Teraz od prawie pół wieku, wszystkie agencje kosmiczne unikają wysyłania człowieka na Księżyc, a planują loty na Marsa. Czy jest to spowodowane wyjątkowo wysokimi kosztami? Może zbyt dużym ryzykiem? Czy może Księżyc okazał się mało interesującym miejscem? Prawda jest taka, że dzisiaj, 46 lat po ostatnim udanym lądowaniu na Księżycu, mamy znacznie lepszą technologię. Pieniądze
 • Maj 23rd 2018
  0
  Według nowej teorii słynne linie Nazca w Peru miały być stworzone w celu zwrócenia na nich uwagi obcych. Uważa się, że pierwsze z tajemniczych rysunków zostały utworzone już w roku 500 p.n.e. Seria geoglifów, przedstawia wiele różnych zwierząt, takich jak ryby, małpy, pająki czy postacie ludzkie. Znajdują się około 400 km na południe od stolicy Peru, Limy. Podobno zostały utworzone przez cywilizację zwaną Nazca, która zamieszkiwała ten obszar od około 500 lat p.n.e do 200 roku naszej ery. Jak do tej pory udało się odkryć ponad 800 linii prostych, 300 wzorów geometrycznych i 70 rysunków przedstawiających rośliny i zwierzęta. Niektóre z nich mają po 370 metrów. Eksperci nie są pewni w jakim celu powstały, ale co chwilę pojawiają się nowe teorie na temat tego kto je narysował i w jakim celu. Według strony internetowej Ranker, projekt został utworzony w celu przyciągnięcia kosmitów, dlatego rysunki są wystarczająco duży, by można było
 • Maj 10th 2018
  0
  Według nowych informacji urzędnicy Pentagonu i Departamentu Obrony Narodowej obawiali się, że UFO były obiektami demonicznymi.Naukowcy, którzy uczestniczyli w programie badań UFO w Pentagonie i brytyjskim Ministerstwie Obrony nie potrafili pogodzić nauki z religią.Luis Elizondo, były członek Advanced Areospace Threat Identification Program (AATIP) ujawnił tą informację kilka miesięcy temu. Elizondo twierdził, że kilku wysokich rangą urzędników podaważył jego pracę w przekonaniu, że niezidentyfikowane obiekty latające mają demoniczne lub boskie pochodzenie.Celem tak zwanego programu zaawansowanej identyfikacji zagrożeń lotniczych było zbadanie i przestudiowanie zagrożeń związanych z bronią obcych. wiele raportów zawierało szczegółowe sprawozdania pilotów, którzy napotkali szereg niezidentyfikowanych obiektów, których obecność potwierdzano na radarach. "Wiele razy odkrywaliśmy, że samolot nie należał do żadnego z państw" powiedział Elizondo. Czasami oglądane obiekty latające nie były możliwe do sklasyfikowania. Dodatkowo Nick Pope, były badacz UFO w Ministerstwie Obrony wielkiej Brytanii potwierdził to co mówi Elizondo. "Byłem świadomy, że reakcja Pentagonu na badania nad UFO była
 • Maj 7th 2018
  0
  Ponad pół wieku po katastrofie w Roswell w Nowym Meksyku, świat opanowała UFO-mania. Pod koniec lat 90-tych, brytyjski wywiad wojskowy wysłał niezliczoną ilość próśb, by spojrzeć na potencjalne obserwacje w całym kraju. W rezultacie analitycy rządowego biura DI55 dostali do przebadania ogromną ilość zgłoszeń obserwacji UFO. Teraz człowiek, któremu przypisuje się wyodrębnienie wydziału brytyjskiego X-files, twierdzi, że w tym czasie praca rządu była daleka od obiektywności. Dr David Clark, pracownik naukowy i wykładowca dziennikarstwa na Sheffield Hallam University, twierdzi, że raport miał od samego początku uwolnić Ministerstwo Obrony od badania obserwacji UFO. W rezultacie tych badań wiele prawdziwych obserwacji mogło nie być właściwie zbadanych. Według odrębnego raportu dla The Guardian, wewnętrzne wiadomości pokazują, że raport skupiał się wyłącznie na możliwym zagrożeniu dla Wielkiej Brytanii i zdobywaniu technologii, a nie na aspektach takich jak uprowadzenia przez kosmitów. Dr Clarke zdołał je zdobyć dokumenty Project Condign w styczniu tego roku przed przekazaniem
 • Kwi 21st 2018
  0
  Zdjęcia jasnych migających świateł zostały przesłane z transmisji na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Zwrócili na to uwagę tzw. łowcy UFO. Uznali, że musi być to coś olbrzymiego ponieważ było widoczne z dość znacznej odległości od ISS. Inni twierdzili, że gigantyczne jednostki obcych mogą mieć po 300 metrów średnicy i droga z Ziemi na Księżyc zajmuje im mniej niż minutę. NASA jak zwykle zaprzecza tego typu informacjom i podaje standardowe wytłumaczenie, czyli odbicia i refleksy z obiektywu kamery. Film z dziwnym obiektem został opublikowany przez belgijski kanał i pokazuje transmisję na żywo ze statku kosmicznego z 14 kwietnia 2018 roku. "Widzimy międzynarodową stację kosmiczną krążącą wokół Ziemi, gdy nagle UFO pojawiło się w pobliżu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Miganie wygląda podobnie jak byśmy włożyli kawałek aluminium do kuchenki mikrofalowej. Niezależnie od tego czym był ten obiekt, musiał być olbrzymi, ponieważ znajdował się pod ISS".Znany na całym świecie znawca UFO Scott
 • Kwi 6th 2018
  0
  Późnym wieczorem 4 kwietnia 2018 roku zaniepokojeni mieszkańcy zaczęli umieszczać w mediach społecznościowych zdjęcia dziwnego światła. James Lidington, który zauważył te dziwaczne zdarzenie w miejscowości Princes Risborough dla Express.co.uk powiedział "Zauważyłem to około godziny 23, zdarzenie trwało około 2 minuty i później się rozmyło. Światło było bardzo duże i miało kształt oczu spoglądających na człowieka. Poruszało się po niebie. To było bardzo dziwne, nigdy wcześniej czegoś podobnego nie widziałem".Niebieskie światło było widoczne w całym hrabstwie. Światła zostały sfotografowane przez mieszkańców Bicester w hrabstwie Oxfordshire. Pan Lidington opowiadał "Wyglądało to, że może ktoś świeci jasnym światłem, jak światła przeciwpowodziowe. Tylko te były znacznie jaśniejsze i poruszały się po niebie, tuż nad nami. To była bardzo podobna historia do tych opowiadanych o kosmitach. To przypominało odwiedziny kosmitów".Dziwne zjawisko to jedno z kilku obserwacji aktywności na niebie w ciągu kilku miesięcy. W listopadzie mieszkańcy rosyjskiego miasta Jekaterynburga byli skonsternowani, ponieważ twierdzili, że widzieli
 • Mar 26th 2018
  0
  Mutual UFO Network (MUFON) wydało oświadczenie na temat filmu z 2016 roku, który został okrzyknięty najlepszym dowodem na istnienie UFO. Człowiek, któremu udało się nagrać ten film oświadczył, że zrobił podwójne ujęcie, gdy tylko zobaczył co dzieje się na niebie nad New Hampshire w USA. Napisał "Powiedziano mi, że piloci wojskowi dzisiaj będą trenować w górach w okolicy, w której mieszkam. Zawsze lubiłem patrzeć jak przelatują. Często słychać odrzutowce i helikoptery. To tutaj powszechne zjawisko więc jak nagrywałem jeden z nich zauważyłem coś ciekawego pod nim. Dlatego drugi raz starałem się nagrywać dokładniej.Od razu pomyślałem, że jestem świadkiem testów jakiegoś dziwnego samolotu, ale to nie był odrzutowiec. Wiedziałem, że nie jest to odrzutowiec ponieważ odrzutowiec znajdował się tuż za nim".Świadek dodał, że UFO oddalało się od samolotu i że on został zostawiony daleko w tyle. Stwierdził, też że obiekt ciężko uznać za balon meteorologiczny lub inny samolot. "Krótko po tym,
 • Mar 19th 2018
  0
  Łowcy Obcych rozmawiali z mężczyzną który, twierdzi, że widział UFO przelatujące na niebie blisko strefy Area 51. Mężczyzna 19 lutego 2018 roku odpoczywał w Henderson w stanie Nevada niedaleko od Las Vegas, gdy zobaczył jasne światła na niebie. Anonimowy kierowca opowiadał, że jasne światła podobne do gwiazd tylko widziane we dnie zaczęły się do siebie zbliżać z dość dużą szybkością, tak jakby atakowały się nawzajem.Świadek opowiadał "Czekałem w samochodzie, gdy mój kumpel wszedł do sklepu. Na niebie zauważyłem około 9 do 10 jasnych punktów, które wyglądały jak gwiazdy. Były w linii pod kątem około 45 stopni. Nagle zaczęły się podnosić i lecieć w swoim kierunku tak jakby się atakowały".Mężczyzna twierdzi też, że zauważył wiele wybuchów wszystko trwało około 20 sekund. Udało mu się zrobić zdjęcie. Co ciekawe wszystko działo się nieopodal hrabstwa Lincoln, gdzie znajduje się Area 51.  
 • Mar 6th 2018
  0
  Obserwacja UFO odbywała się na żywo w programie Fox6 News Milwaukee. Rozpoczęło to gorącą debatę wśród internetowej społeczności. Powstaje pytanie co takiego nagrały kamery?Wkrótce po tym, jak opublikowano filmy na głównych portalach społecznościowych, ludzie zaczęli masowo je udostępniać i zadawać pytania. Fox przedstawiło swoją teorię stwierdzając, że to co ich kamery uchwyciły na niebie nad Milwaukee to nie kosmici latający w statkach kosmicznych ale to zwykłe mewy. Tak mewy, a dokładnie stado mew. Zostały oświetlone przez latarnie i tak sobie latały o 5 rano nad Milwaukee. Dodatkowo reporterka Amy DuPont na Twitterze zamieściła wyjaśnienie sugerujące, że opóźnienie w nagrywaniu z kamer sprawiło, że mewy zostawiały na nim lekki ślad.To wyjaśnienie wywołało jeszcze więcej pytań:"To kolejny przypadek, gdy rząd próbuje ukryć spotkanie z UFO wydając absurdalne oświadczenia". "Jeśli to mewy, to dlaczego wydaje się jakby pływały, a nie latały?"Również Wy zobaczcie to nagranie i osądźcie czy to mogą być mewy?  
 • Mar 5th 2018
  0
  Łowcy UFO odkryli na zdjęciach umieszczonych na Google Earth coś co przypomina statek kosmiczny. Niezidentyfikowana masa została odkryta w pobliżu Antarktydy na odległej wyspie South Georiga na południowym Atlantyku. Jest to miejsce zamieszkałe przez 20 osób. Dr Richard Waller, wykładowca geografii fizycznej na Uniwersytecie Keele, jest dość sceptyczny na temat tego odkrycia. Uważa, że to pozostałości po wielkiej lawinie. Taka lawina mogła pociągnąć za sobą ogromny blok skalny lub lodu. I to właśnie widzimy na zdjęciach. Są też tacy, którzy uważają, że jest to statek kosmiczny, który rozbił się ale nie w dzisiejszych czasach, a dawno dawno temu. Teraz, gdy pokrywa śnieżna się kurczy odsłania takie ciekawostki. Takie odkrycia mają być częstsze i może w końcu dowiemy się co znajduje się pod lodem na Antarktydzie. {youtube}https://youtu.be/nbzr13UeAZA|640|360{/youtube}