środa, 20 grudzień 2017 00:00

Agencja do monitorowania spraw UFO

Były urzędnik, pracujący w Pentagonie i zajmujący się tam tajnym rządowym programem do walki z atakami UFO twierdzi, że kosmici odwiedzają Ziemię.

Luis Elizondo prowadził Program Identyfikacji Zagrożeń Przestrzennych, który ujawnił dane o zdarzeniach z niezidentyfikowanymi obiektami. Były szef projektu, którego budżet wynosił 22 miliony dolarów mówi, że opierając się na tak licznych raportach, które czytał podczas swojej pracy to nie możemy być sami.

Podczas swojej pracy zawsze starał się identyfikować to co zostało zaobserwowane za pomocą dostępnych narzędzi lub raportów naocznych świadków. Każde takie zdarzenie było rozpatrywane pod kątem czy nie stanowi potencjalnego zagrożenia dla narodowego bezpieczeństwa.

Pan Elizondo zrezygnował z pracy w Departamencie Obrony w październiku tego roku w ramach sprzeciwu. Chodziło mu o redukcję budżetu i nadmierną tajemnicę jaka obowiązywała jego wydział.

Teraz opowiada, że istnieją dowody, które pozwalają mu sądzić, że obce statki odwiedzają naszą planetę. W rozmowie z CNN powiedział "Osobiście wierzę, że istnieje bardzo dużo przekonywujących dowodów na to, że nie jesteśmy sami. Te statki - nazwijmy je samolotami - mają cech, które nie są używane obecnie w amerykańskim wojsku, ani w żadnym innym inwentarzu, który znam. Rzeczy, które nie mają żadnych oczywistych cech samolotów, żadnych znanych nam form napędu oraz elementów sterowania. Posiadają zdolności latania w dużych przeciążeniach, nie mogą pochodzić z Ziemi".

Wśród obserwacji były relacja dwóch amerykańskich pilotów z Super Hornet, którzy zauważyli UFO podczas swojej misji szkoleniowej. Byli 160 km od San Diego i znajdowali się nad Pacyfikiem, gdy w ich radio pojawiło się pytanie czy są uzbrojeni. Niezwykła prośba pochodziła z okrętu wojennego Princeton, który spędził dwa tygodnie na śledzeniu niezidentyfikowanego obiektu. Dowódcy David Fravor i Jim Slaight mieli tylko atrapy, ale zostali skierowani, by zbadać nieznany samolot, który nagle pojawił się na wysokości 24 km, a następnie zanurkował w kierunku morza. Nagle zatrzymał się na wysokości 6 km i unosił się tak przez chwilę, by zniknąć z radarów.

Na początku piloci nic nie widzieli, a potem komandor Fravor spojrzał w dół na morze. Woda w jednym miejscu był zaburzona przez coś co znajdowało się tuż pod jej powierzchnią. Był to jakiś biały i owalny statek o długości 12 metrów. Gdy piloci podlecieli w to miejsce, statek uniósł się i wystrzelił z ogromną prędkością. Samolot nie miał skrzydeł, wirników. Pilotom wydawało się, że przemieszcza się z prędkością 1,6 km/s.

Koledzy Fravora wyśmiewali się z historii, którą opowiadał, ale znaleźli się inni amerykańscy żołnierze, którzy potraktowali tą historię poważnie. Zdarzenie miało miejsce 2004 roku. Epizod był jednym z wielu niewyjaśnionych spotkań personelu wojskowego i UFO, które były badane przez ściśle tajny program zarządzany przez Pentagon.

Miłośnicy UFO od dziesięcioleci twierdzą, że rząd USA ukrywa istnienie niezidentyfikowanych obiektów. Pomysł, że cichy rządowy program bada obserwacje i inne dziwaczne zjawiska, był podstawą telewizyjnego serialu The X-Files. Teraz wygląda na to, że kultowa seria nie była tak do końca zmyślona.

Mroczne istnienie programu było ukrywane w rocznym budżecie departamentu obrony. To samo dotyczyło się jego siedziby ukrytej w labiryncie budynku Pentagonu.

Oficjalnie Pentagon wstrzymał finansowanie projektu w 2012 roku, jednak znawcy twierdzą, że nadal działa. Dodatkowo eksperci wywiadu, którzy go prowadzili, politycy którzy go popierali twierdzą, że jego badania nie były bezowocne.

"Jeśli ktoś mówi, że możemy wyjaśnić w prosty sposób te wszystkie przypadki, to sam się oszukuje" powiedział Harry Reid przywódca Demokratycznej Partii Senatu USA i najsilniejszy zwolennik projektu "We do not know". Harry Reid był inspiratorem do powstania departamentu X-Files. Miał również poparcie dwóch innych senatorów, obu członków podkomisji ds. wydatków na obronę, którzy obawiali się zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego idącym za tymi obserwacjami. Ich uzasadnieniem wcale nie było pozaziemskie pochodzenie tych pojazdów. Uważali, że mogą one pochodzić z Chin lub Rosji.

Reid zainteresował się UFO dzięki Robertowi Bigelow, potentatowi, właścicielowi sieci hoteli. To Bigelow ma pomysły na np. nadmuchiwane moduły do życia na Księżycu. On sam przekonał się, że UFO odwiedza Ziemię po tym jak jego dziadkowie opowiedzieli mu, że widzieli UFO. Bigelow bada zjawiska UFO od dziesięcioleci, do tego celu kupił sobie ranczo w Utha ponieważ w tym miejscu często odnotowywano obserwacje UFO.

Reid twierdzi, że był też pod wpływem weterana astronauty Johna Glenna, który wiele lat wcześniej powiedział mu, że rząd powinien poważnie przyjrzeć się UFO i wojsku. Żołnierze bali się przekazywać pewnych relacji sztabom dowodzenia, gdyż uważali, że będą skazani na ostracyzm. W każdym przypadku żołnierze byli przekonani, że to co widzieli było znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż cokolwiek w amerykańskich lub zagranicznych arsenałach. Dowody to nie tylko zeznania, ale też nagrania wideo czy audio. W incydencie dotyczącym odrzutowca amerykańskiej marynarki wojennej ścigającego UFO, które emitowało świecącą aurę i obracało się podczas lotu słychać na nagraniu pilota który mówi "Jest ich cała flota... Mój Boże, wszyscy lecą pod wiatr. Wiatr wieje z prędkością 216 km/h w kierunku zachodnim".

Zwracano uwagę też na obserwację UFO w pobliżu obiektów jądrowych w tym statków, czy elektrowni. W wielu przypadkach chodziło o samoloty, które wydawały się przeciwstawiać prawom fizyki w zakresie prędkości i manewrów. Często były w stanie poruszać się lub unosić bez widocznych źródeł napędu. Szukając wyjaśnień Pentagon skupił uwagę też na innych zjawiskach, które brzmią jakby pochodziły z science fiction. Obejmowały one napędy warp i tunele czaspoprzestrzenne. Naukowcy analizowali także, osoby które doświadczyły fizycznych efektów takich spotkań. Prawdopodobnie rozmawiali ze 120 emerytowanymi wojskowymi, którzy opisywali obserwacje lub spotkania UFO w pobliżu baz rakietowych. Niektórzy uważają, że kosmici monitorują je, aby zapewnić ludzkości bezpieczeństwo.

Wśród przesłuchanych był emerytowany kapitan sił powietrznych Robert Salas, który pełnił służbę w bazie lotniczej Malmstrom w Montanie. Pewnej nocy w 1967 roku, miał zostać ostrzeżony przez swoich ludzi o nadlatującym świecącym czerwonym przedmiocie. Obiekt został zauważony jak unosił się nad rakietowym silosem. Chwilę później obsługa zorientowała się, że wszystkie dziesięć rakiet zostało zdezaktywowanych. Robert Jamison, oficer celowniczy potwierdził raport i powiedział, że słyszał o lądowaniu UFO w głębokim wąwozie, który znajdował się w pobliżu. Miał też rozmawiać z ochroniarzem, który opisywał dwa małe czerwone światełka. Strażnik był załamany nerwowo i płakał podczas rozmowy.

Teraz departament znów ocenia ryzyko jakie może powodować UFO. Elizondo ostrzega, że USA nie są w stanie obronić się przed technologiami, które zostały odkryte, chocaż przyznał, że żadne z UFO nie wykazywało jawnej wrogości.

 • Mar 19th 2018
  0
  Łowcy Obcych rozmawiali z mężczyzną który, twierdzi, że widział UFO przelatujące na niebie blisko strefy Area 51. Mężczyzna 19 lutego 2018 roku odpoczywał w Henderson w stanie Nevada niedaleko od Las Vegas, gdy zobaczył jasne światła na niebie. Anonimowy kierowca opowiadał, że jasne światła podobne do gwiazd tylko widziane we dnie zaczęły się do siebie zbliżać z dość dużą szybkością, tak jakby atakowały się nawzajem.Świadek opowiadał "Czekałem w samochodzie, gdy mój kumpel wszedł do sklepu. Na niebie zauważyłem około 9 do 10 jasnych punktów, które wyglądały jak gwiazdy. Były w linii pod kątem około 45 stopni. Nagle zaczęły się podnosić i lecieć w swoim kierunku tak jakby się atakowały".Mężczyzna twierdzi też, że zauważył wiele wybuchów wszystko trwało około 20 sekund. Udało mu się zrobić zdjęcie. Co ciekawe wszystko działo się nieopodal hrabstwa Lincoln, gdzie znajduje się Area 51.  
 • Mar 6th 2018
  0
  Obserwacja UFO odbywała się na żywo w programie Fox6 News Milwaukee. Rozpoczęło to gorącą debatę wśród internetowej społeczności. Powstaje pytanie co takiego nagrały kamery?Wkrótce po tym, jak opublikowano filmy na głównych portalach społecznościowych, ludzie zaczęli masowo je udostępniać i zadawać pytania. Fox przedstawiło swoją teorię stwierdzając, że to co ich kamery uchwyciły na niebie nad Milwaukee to nie kosmici latający w statkach kosmicznych ale to zwykłe mewy. Tak mewy, a dokładnie stado mew. Zostały oświetlone przez latarnie i tak sobie latały o 5 rano nad Milwaukee. Dodatkowo reporterka Amy DuPont na Twitterze zamieściła wyjaśnienie sugerujące, że opóźnienie w nagrywaniu z kamer sprawiło, że mewy zostawiały na nim lekki ślad.To wyjaśnienie wywołało jeszcze więcej pytań:"To kolejny przypadek, gdy rząd próbuje ukryć spotkanie z UFO wydając absurdalne oświadczenia". "Jeśli to mewy, to dlaczego wydaje się jakby pływały, a nie latały?"Również Wy zobaczcie to nagranie i osądźcie czy to mogą być mewy?  
 • Mar 5th 2018
  0
  Łowcy UFO odkryli na zdjęciach umieszczonych na Google Earth coś co przypomina statek kosmiczny. Niezidentyfikowana masa została odkryta w pobliżu Antarktydy na odległej wyspie South Georiga na południowym Atlantyku. Jest to miejsce zamieszkałe przez 20 osób. Dr Richard Waller, wykładowca geografii fizycznej na Uniwersytecie Keele, jest dość sceptyczny na temat tego odkrycia. Uważa, że to pozostałości po wielkiej lawinie. Taka lawina mogła pociągnąć za sobą ogromny blok skalny lub lodu. I to właśnie widzimy na zdjęciach. Są też tacy, którzy uważają, że jest to statek kosmiczny, który rozbił się ale nie w dzisiejszych czasach, a dawno dawno temu. Teraz, gdy pokrywa śnieżna się kurczy odsłania takie ciekawostki. Takie odkrycia mają być częstsze i może w końcu dowiemy się co znajduje się pod lodem na Antarktydzie. {youtube}https://youtu.be/nbzr13UeAZA|640|360{/youtube}
 • Lut 27th 2018
  0
  Jeden z funkcjonariuszy pracujących nad Blue Book Project, przechwycił fotografie, książki, teksty, dokumenty, listy które były przeznaczone do wyrzucenia, kiedy rząd postanowił przerwać badania na temat UFO w 1969 roku. Teraz dzięki badaczowi Robowi Mercer i Johnowi Greenewald założycieli The Black Vault ukrywane dotąd dokumenty są dygitalizowane i publikowane online, tak by wszyscy mogli się zapoznać z ich treścią. Dokumenty, które zostały odtajnione, znaleziono za stosem drewna w wylicytowanym garażu w Fairborn, w stanie Ohio. W Fairborn znajduje się także baza lotnicza Wright-Patterson, gdzie swoją siedzibę miał Project Blue Book i podobno jest to miejsce do którego zabrano pozostałości statku obcych, jaki miał się rozbić w Roswell.Dochodzenie w celu ustalenia autentyczności znaleziska doprowadziło Mercera do oficera Carmona Marano odpowiedzialnego za uratowanie archiwum. Zweryfikowane dokumenty zostały opublikowane online przez Johna Greenewalda, założyciela The Black Vault. Oficera możecie zobaczyć na zdjęciu jest oznaczony kółkiem. Po środku siedzi Hector Quintanilla, ostatni dyrektor Blue
 • Lut 20th 2018
  0
  Niesamowite zdjęcie jest częścią serii 477 zdjęć zebranych przez filmowca Davida Breasheara w ramach mozaiki o wielkości dwóch miliardów pikseli. Zdjęcia wykonano w 2012 roku, ale ostatnio znów zostało udostępnione. Pokazuje cały himalajski szczyt, na którym znajdują się setki wspinaczy.Zobaczymy też niezidentyfikowany obiekt nad stokami Mount Everest. Dziwaczny obiekt ma kształt dysku i nie może być dronem ani helikopterem ze względu na wysokość na której się znajduje. Wielu obserwatorów twierdzi, że jest to UFO.Co ciekawe od dawna istnieją pogłoski o istnieniu bazy typu Strefa 51 na obszarze pomiędzy Indiami, a Chinami. Sam obszar jest praktycznie niedostępny. W ubiegłym roku odtajniono akta, że w 1968 roku w okolicy siedmiokrotnie zaobserwowano UFO. Jeden z nich był płonącym przedmiotem, który migał z przerwami i wydawał dźwięki wielkiej burzy. W okolicach krateru znajdującego się około 8 km na północny wschód od Pokhary również widywano metalowy obiekt w kształcie dysku o wysokości 1,2 metra.Czy to
 • Lut 12th 2018
  0
  The Paradigm Research Group (PRG) z siedzibą w USA wierzy w niesprawdzoną teorię spiskową iż światowe potęgi ukrywają informację o regularnych odwiedzinach Ziemi przez kosmitów. Uważają oni także, że kosmici dzielą się z nami wiedzą dzięki czemu rządy pracują nad ściśle tajnymi projektami. Steve Bassett, założyciel PRG jest zarejestrowanym lobbystą w kwestii tak zwanego ujawnienia obcych. Jednak nie wierzy, że Donald Trump jest człowiekiem, który jest w stanie powiedzieć prawdę na ten temat, dlatego udał się do Rosji by spotkać się z Putinem w sprawie ujawnienia tych rewelacji. Bessett spędził tydzień w Rosji, próbując przekonać Putina jak ważne jest zniesienie rzekomego embarga na prawdę, które jak twierdzi powstrzymuje światowych przywódców przed informowaniem opinii publicznej o prawdzie o kosmitach. Uważa, że domniemane embargo obowiązuje od co najmniej 1947 roku, kiedy miał miejsce rzekomy wypadek w Roswell w stanie Nowy Meksyk. Podczas wizyty udzielił wywiadu dla osób kręcących dokumentalny film o tematyce
 • Lut 10th 2018
  0
  Fani teorii spiskowych twierdzą, że dostrzegli UFO na filmach przesłanych ze statku SpaceX Elona Muska. Mowa o ledwo widocznej czarnej kropce uchwyconej za tzw. Starman. Jest ona jednym z wielu dziwnych przedmiotów uchwyconych na nagraniach i omawianych w internecie. Innym niecodziennym obrazem jaki udało się uchwycić z transmisji na żywo, to jaskrawe światła. Miliony ludzi obserwowało start rakiety "Falcon Haevy", która wystartowała z tej samej platformy startowej, którą NASA wykorzystywała do misji Apollo. Prawie 50 lat temu Centru Kosmiczne im. Kennedy'ego w Cape Canaveral na Florydzie było miejscem startu statku Apollo 11, który zabrał pierwszych ludzi na Księżyc.Misja SpaceX jest częścią planu Elona Muska, który chce wysłać człowieka na Marsa i cały czas udoskonala technologię rakietową. Z tej okazji, Howthorne firma z Kalifornii wysłała w przestrzeń czerwonego roadstera Tesli z manekinem zwanym Starman. Ale niektórzy widzowie zauważyli szereg tajemniczych obiektów podczas transmisji.   Na twitterze pan Shawn W napisał "Właśnie
 • Sty 30th 2018
  0
  Tajemnicze nagranie jasnego obiektu nieopodal Słońca umieszczono w Internecie. Przyciągnęło uwagę badaczy UFO, którzy twierdzą, że może być to obcy statek kosmiczny. Białą plama pojawiła się w materiałach z NASA i Obserwatorium Słońca i Heliosfery ESA 19 stycznia 2018 roku. Obiekt pojawia się tylko na jednej klatce i znika. Miłośnicy UFO wierzą, że to kolejny obcy pojazd jaki pojawił się nieopodal naszego Słońca. Jedna z teorii mówi, że potężne statki kosmiczne podlatują do naszej gwiazdy aby pozyskać z niej energię. To umożliwia im podróżowanie w różne zakątki wszechświata. Czołowi badacze UFO, uważają, że takie statki są niezwykle zaawansowane technologicznie i pozyskanie tej technologii umożliwiłoby przełom w pozyskiwaniu energii na Ziemi. Jan Marzan dyrektor Mutual UFO Network uważa, że jego organizacja przez ostatnie 50 lat udowodniła istnienie UFO. Organizacja z siedzibą w Stanach Zjednoczonych prowadzi bazę danych obserwacji, która jest codziennie aktualizowana, a wiele spraw jest szczegółowo badanych. Do tej pory
 • Sty 17th 2018
  0
  Czy wreszcie obcy przybysze z innych planet ujawnią swoją obecność na Ziemi? Czy naprawdę rządy kłamią na temat UFO? I czy istnieje niewielka możliwość, że rząd Stanów Zjednoczonych faktycznie gromadzi materiały - należące do technologii obcych - w budynku w Nevadzie?Odkąd Bob Lazar, rzekomy naukowiec pracujący w Strefie 51 zapewniał publicznie, że zostały odzyskane pozaziemskie statki, na podstawie których wytworzono sprzęt do wojska, badacze UFO oskarżają rząd Stanów Zjednoczonych o ukrywanie dowodów. W grudniu 2017 roku New York Times opublikował szokującą historię, która ujawniła w jaki sposób Departament Obrony Stanów Zjednoczonych utrzymywał w tajemnicy od 2007 do 2012 roku program z budżetem 22 dolarów na badanie UFO. "Firma zmodyfikowała budynki w Las Vegas do przechowywania stopów metali i innych materiałów, które jak twierdzili wykonawcy programu zostały odzyskane z niezidentyfikowanych pojazdów. Naukowcy badali także ludzi, którzy twierdzili, że doświadczyli fizycznych efektów podczas spotkań z przedmiotami i obiektami pozaziemskim. Badali ich pod
 • Sty 12th 2018
  0
  Kobieta podróżująca drogą w stanie Kalifornia Baja w Meksyku nagrała dziwny obiekt na niebie. Przesłała go do eksperta pana Pedro Ramireza. Stwierdził on, że jest to pierwsza obserwacja UFO w 2018 roku. Według niego widzimy cewkowaty obiekt który unosi się nad miastem. Twierdzi również, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy 2017 roku, dostał bardzo dużo zgłoszeń o tajemniczych obiektach.Powiedział też "Obcy są świadomi, że rozwijamy nasz arsenał wojenny. Są zaniepokojeni naszą działalnością i monitorują ją. Ten rok będzie bardzo ważny dla tych, którzy śledzą te zjawiska".Uważa też, że nadchodzące próby NASA i SpaceX doprowadzą do zwiększenia obserwacji UFO. "Niektóre z tych misji mają podejrzane cele, o których wiedzą istoty obce".   {youtube}https://youtu.be/0QurWYyQvOQ|640|360{/youtube}