środa, 20 grudzień 2017 00:00

Agencja do monitorowania spraw UFO

Były urzędnik, pracujący w Pentagonie i zajmujący się tam tajnym rządowym programem do walki z atakami UFO twierdzi, że kosmici odwiedzają Ziemię.

Luis Elizondo prowadził Program Identyfikacji Zagrożeń Przestrzennych, który ujawnił dane o zdarzeniach z niezidentyfikowanymi obiektami. Były szef projektu, którego budżet wynosił 22 miliony dolarów mówi, że opierając się na tak licznych raportach, które czytał podczas swojej pracy to nie możemy być sami.

Podczas swojej pracy zawsze starał się identyfikować to co zostało zaobserwowane za pomocą dostępnych narzędzi lub raportów naocznych świadków. Każde takie zdarzenie było rozpatrywane pod kątem czy nie stanowi potencjalnego zagrożenia dla narodowego bezpieczeństwa.

Pan Elizondo zrezygnował z pracy w Departamencie Obrony w październiku tego roku w ramach sprzeciwu. Chodziło mu o redukcję budżetu i nadmierną tajemnicę jaka obowiązywała jego wydział.

Teraz opowiada, że istnieją dowody, które pozwalają mu sądzić, że obce statki odwiedzają naszą planetę. W rozmowie z CNN powiedział "Osobiście wierzę, że istnieje bardzo dużo przekonywujących dowodów na to, że nie jesteśmy sami. Te statki - nazwijmy je samolotami - mają cech, które nie są używane obecnie w amerykańskim wojsku, ani w żadnym innym inwentarzu, który znam. Rzeczy, które nie mają żadnych oczywistych cech samolotów, żadnych znanych nam form napędu oraz elementów sterowania. Posiadają zdolności latania w dużych przeciążeniach, nie mogą pochodzić z Ziemi".

Wśród obserwacji były relacja dwóch amerykańskich pilotów z Super Hornet, którzy zauważyli UFO podczas swojej misji szkoleniowej. Byli 160 km od San Diego i znajdowali się nad Pacyfikiem, gdy w ich radio pojawiło się pytanie czy są uzbrojeni. Niezwykła prośba pochodziła z okrętu wojennego Princeton, który spędził dwa tygodnie na śledzeniu niezidentyfikowanego obiektu. Dowódcy David Fravor i Jim Slaight mieli tylko atrapy, ale zostali skierowani, by zbadać nieznany samolot, który nagle pojawił się na wysokości 24 km, a następnie zanurkował w kierunku morza. Nagle zatrzymał się na wysokości 6 km i unosił się tak przez chwilę, by zniknąć z radarów.

Na początku piloci nic nie widzieli, a potem komandor Fravor spojrzał w dół na morze. Woda w jednym miejscu był zaburzona przez coś co znajdowało się tuż pod jej powierzchnią. Był to jakiś biały i owalny statek o długości 12 metrów. Gdy piloci podlecieli w to miejsce, statek uniósł się i wystrzelił z ogromną prędkością. Samolot nie miał skrzydeł, wirników. Pilotom wydawało się, że przemieszcza się z prędkością 1,6 km/s.

Koledzy Fravora wyśmiewali się z historii, którą opowiadał, ale znaleźli się inni amerykańscy żołnierze, którzy potraktowali tą historię poważnie. Zdarzenie miało miejsce 2004 roku. Epizod był jednym z wielu niewyjaśnionych spotkań personelu wojskowego i UFO, które były badane przez ściśle tajny program zarządzany przez Pentagon.

Miłośnicy UFO od dziesięcioleci twierdzą, że rząd USA ukrywa istnienie niezidentyfikowanych obiektów. Pomysł, że cichy rządowy program bada obserwacje i inne dziwaczne zjawiska, był podstawą telewizyjnego serialu The X-Files. Teraz wygląda na to, że kultowa seria nie była tak do końca zmyślona.

Mroczne istnienie programu było ukrywane w rocznym budżecie departamentu obrony. To samo dotyczyło się jego siedziby ukrytej w labiryncie budynku Pentagonu.

Oficjalnie Pentagon wstrzymał finansowanie projektu w 2012 roku, jednak znawcy twierdzą, że nadal działa. Dodatkowo eksperci wywiadu, którzy go prowadzili, politycy którzy go popierali twierdzą, że jego badania nie były bezowocne.

"Jeśli ktoś mówi, że możemy wyjaśnić w prosty sposób te wszystkie przypadki, to sam się oszukuje" powiedział Harry Reid przywódca Demokratycznej Partii Senatu USA i najsilniejszy zwolennik projektu "We do not know". Harry Reid był inspiratorem do powstania departamentu X-Files. Miał również poparcie dwóch innych senatorów, obu członków podkomisji ds. wydatków na obronę, którzy obawiali się zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego idącym za tymi obserwacjami. Ich uzasadnieniem wcale nie było pozaziemskie pochodzenie tych pojazdów. Uważali, że mogą one pochodzić z Chin lub Rosji.

Reid zainteresował się UFO dzięki Robertowi Bigelow, potentatowi, właścicielowi sieci hoteli. To Bigelow ma pomysły na np. nadmuchiwane moduły do życia na Księżycu. On sam przekonał się, że UFO odwiedza Ziemię po tym jak jego dziadkowie opowiedzieli mu, że widzieli UFO. Bigelow bada zjawiska UFO od dziesięcioleci, do tego celu kupił sobie ranczo w Utha ponieważ w tym miejscu często odnotowywano obserwacje UFO.

Reid twierdzi, że był też pod wpływem weterana astronauty Johna Glenna, który wiele lat wcześniej powiedział mu, że rząd powinien poważnie przyjrzeć się UFO i wojsku. Żołnierze bali się przekazywać pewnych relacji sztabom dowodzenia, gdyż uważali, że będą skazani na ostracyzm. W każdym przypadku żołnierze byli przekonani, że to co widzieli było znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż cokolwiek w amerykańskich lub zagranicznych arsenałach. Dowody to nie tylko zeznania, ale też nagrania wideo czy audio. W incydencie dotyczącym odrzutowca amerykańskiej marynarki wojennej ścigającego UFO, które emitowało świecącą aurę i obracało się podczas lotu słychać na nagraniu pilota który mówi "Jest ich cała flota... Mój Boże, wszyscy lecą pod wiatr. Wiatr wieje z prędkością 216 km/h w kierunku zachodnim".

Zwracano uwagę też na obserwację UFO w pobliżu obiektów jądrowych w tym statków, czy elektrowni. W wielu przypadkach chodziło o samoloty, które wydawały się przeciwstawiać prawom fizyki w zakresie prędkości i manewrów. Często były w stanie poruszać się lub unosić bez widocznych źródeł napędu. Szukając wyjaśnień Pentagon skupił uwagę też na innych zjawiskach, które brzmią jakby pochodziły z science fiction. Obejmowały one napędy warp i tunele czaspoprzestrzenne. Naukowcy analizowali także, osoby które doświadczyły fizycznych efektów takich spotkań. Prawdopodobnie rozmawiali ze 120 emerytowanymi wojskowymi, którzy opisywali obserwacje lub spotkania UFO w pobliżu baz rakietowych. Niektórzy uważają, że kosmici monitorują je, aby zapewnić ludzkości bezpieczeństwo.

Wśród przesłuchanych był emerytowany kapitan sił powietrznych Robert Salas, który pełnił służbę w bazie lotniczej Malmstrom w Montanie. Pewnej nocy w 1967 roku, miał zostać ostrzeżony przez swoich ludzi o nadlatującym świecącym czerwonym przedmiocie. Obiekt został zauważony jak unosił się nad rakietowym silosem. Chwilę później obsługa zorientowała się, że wszystkie dziesięć rakiet zostało zdezaktywowanych. Robert Jamison, oficer celowniczy potwierdził raport i powiedział, że słyszał o lądowaniu UFO w głębokim wąwozie, który znajdował się w pobliżu. Miał też rozmawiać z ochroniarzem, który opisywał dwa małe czerwone światełka. Strażnik był załamany nerwowo i płakał podczas rozmowy.

Teraz departament znów ocenia ryzyko jakie może powodować UFO. Elizondo ostrzega, że USA nie są w stanie obronić się przed technologiami, które zostały odkryte, chocaż przyznał, że żadne z UFO nie wykazywało jawnej wrogości.

 • Wrz 6th 2018
  0
  Javion Hill (35 lat) opublikował na swojej stronie na Facebooku zdjęcie przedstawiające tajemniczy obiekt w pobliżu Charlotte. Hill jest mieszkańcem Kings Mountain w Północnej Karolinie. Powiedział, że w nocy z 18 na 19 sierpnia wykonał kilka zdjęć gdy jechał podczas ulewy na południowy zachód od Charlotte.Obiekt przypominał coś w rodzaju prostokątnego samolotu ze światłami umieszczonymi wzdłuż krawędzi - co według entuzjastów UFO jest zaawansowaną maszyną szpiegowską znaną jako "TR-3B"Sceptycy twierdzą, że to zdjęcie jest podejrzane i wygląda jak odbicie telefonu komórkowego na desce rozdzielczej. Pan Hill tłumaczył dla Charlotte Observer "Byłem w drodze do domu, wyglądało na to, że nadchodzi tornado więc próbowałem zrobić zdjęcia chmur dla mojej żony. Ale potem zobaczyłem coś, co nie było normalne i aż krzyknąłem ze zdziwienia. Zacząłem robić jak najwięcej zdjęć podczas jazdy". Hill zatrzymał samochód na najbliższym zjeździe i próbował nakręcić film ale samolot zniknął. Chwilę później zaczął padać deszcz.Hill był tak zdenerwowany
 • Wrz 2nd 2018
  0
  Łowcy UFO byli bardzo czujni, kiedy na San Diego pojawiły się dziwne światła wywołując spekulacje o inwazji kosmitów. Widzieliśmy dziwne okrągłe światłą unoszące się nad oceanem i nad Sand Diego. Zdarzenie miało miejsce 30 sierpnia 2018 roku. Światłą zdawały się unosić bez celu i wyglądały jakby były w formacji. Mieszkańcy byli zaskoczeni ich wyglądem. Uma Aggarwa powiedziała dla Union-Tribune w San Diego "Unosiły się w powietrzu, były bardzo jasne. To była najbardziej szalona rzecz. Inny mieszkaniec San Diego, Nicky Fox na Twitterze napisał "Światła pozaziemskie przypadkowo pojawiające się w powietrzu w Pacific Beach w San Diego".Jednak urzędnicy rządowi postanowili uspokoić nerwy mieszkańców San Diego i wyszli z oficjalną odpowiedzią na obserwacje. Twierdzą, że dziwne światłą były racami wystrzelonymi w ramach ćwiczeń wojskowych 50 km od wybrzeża. Podobnie tłumaczyły się władze w Phoenix w 1997 roku. Tam incydent był bardzo podobny i szeroko omawiany i badany przez różne osoby zajmujące się
 • Sie 27th 2018
  0
  Astronauta i inżynier w NASA, Leland Melvin twierdzi, że zobaczył coś co wyglądało jak obce stworzenie w kosmicznym pojeździe. Zgłosił to nawet kontroli naziemnej. Leland Melvin przedstawił zaskakujące twierdzenie podczas dyskusji ze Scottem C. Warring z UFO Sightings Daily. Astronauta przyznał, że widział rzekomego w przestrzeni ładunkowej promu kosmicznego Atlantis, który krążył wokół Ziemi. Natychmiast po zauważeniu stworzenie, Melvin i jego koledzy astronauci zgłosili obserwację NASA. Niestety eksperci z agencji kosmicznej odpowiedzieli, że najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie tej tajemniczej obserwacji to lód, który odłączył się od promu i że były to unoszące się odłamki, które przyciągnęły wzrok astronautów. Osobliwa rozmowa odbyła się na Twitterze, na której pan Waring zapytał "Jakie są twoje poglądy na istnienie inteligentnego życia obcego, żyjącego w naszym Układzie Słonecznym? Czy kiedykolwiek widziałeś UFO?"Melvin odpowiedział, że widział coś co było półprzezroczyste, zakrzywione wyglądało naturalnie. Widział to podczas pracy z kolegą Randym Bresnikiem. Później dodał "Już miałem powiedzieć -
 • Lip 10th 2018
  0
  Czym właściwie jest UFO? Tą definicję rozumie się jako niezidentyfikowane obiekty latające. Nie oznacza to, że UFO to tylko statki przybyszów z kosmosu. Są one, jak opisuje je definicja niezidentyfikowane i dlatego mogą równie dobrze być wynikiem technologii stworzonej przez człowieka. I tu poruszamy jeden z tematów. Naziści również poszukiwali technologii, które miały im dać przewagę w tej okrutnej wojnie. Sukcesy jakie odnosili na polu techniki to coś, co nigdy nie było kwestionowane - czołgi, samoloty, rakiety czy okręty podwodne... Według serii dokumentów inżynierowie Hitlera budowali latające spodki i dziwne statki powietrzne opisywane jako "świecące kule", które mogły latać i podążać za przeciwnikiem, aby zdekoncentrować ich np. podczas lotu. Nie jest tajemnicą, że hitlerowcy przeszukiwali nawet najbardziej odległe miejsca na Ziemi by znaleźć technologie, starożytne rękopisy opisujące paranormalne energie i miejsca, które pomogłyby im osiągnąć ostateczny cel: dominację nad światem. Odtajnione dokumenty mówią, że Naziści utworzyli samolot o kształcie latającego
 • Lip 2nd 2018
  0
  To pytanie wraca co jakiś czas jak bumerang - czy jesteśmy sami? Niestety, żadna z odpowiedzi nie jest satysfakcjonująca. Jeżeli nie ma życia poza Ziemią, bylibyśmy wybrykiem w tak rozległym wszechświecie. Jednak z drugiej strony, jeśli nie jesteśmy sami i istnieje ktoś lub coś bardziej potężnego, to też może być dla nas przerażające. Podczas konferencji NASA w 2002 roku, która skupiła się na poważnych spekulacjach na temat istot pozaziemskich, pewien uczestnik głośno powiedział "Nie macie absolutnie pojęcia, co tam jest". Następnie nastąpiła cisza, tak wielka, aż niemal namacalna. Ludzie boją się istot pozaziemskich odwiedzających Ziemię. Być może na szczęście, odległości są tak wielkie, że nikt do nas nie dociera. Ale taką wiedzę, opieramy na własnych doświadczeniach i możliwościach podróżowania w kosmosie. Kevin Knuth, profesor fizyki na Uniwersytecie w Albany, Stanowym Uniwersytecie w Nowym Jorku opowiada "Zawsze interesowałem się UFO. Moje podekscytowanie było duże, że mogą istnieć kosmici lub planety na
 • Cze 28th 2018
  0
  Jak donosiły różne portale w 2011 roku mężczyzna o nazwisku Kimbler odkrył wiele artefaktów, pochodzących z Roswell w stanie Nowy Meksyk, gdzie rozbił się obcy statek kosmiczny. Wziął tajemnicze metalowe odłamki i przekazał je laboratoriom do testów. Gdy wyniki wróciły, okazało się, że kawałki metalu nie sa pochodzenia ziemskiego. Pan Kimbler, gdy po raz pierwszy przybył do Roswell, pomyślał sobie, że było by fajnie zbadać legendę o UFO. Udał się więc na domniemany obszar, gdzie miał rozbić się statek obcych. Ostatecznie zadecydował, że dobrze byłoby rozpocząć śledztwo, analizując różne zdjęcia satelitarne. Odkrył, że niektóre obszary tej katastrofy posiadają nienaturalne cechy geologiczne. Zabrał swój wykrywacz metali i udał się na ten obszar. Podczas poszukiwań, znalazł fragmenty metalu (prawdopodobnie stop), a także kilka guzików, które pasują do tych używanych przez personel wojskowy w połowie ubiegłego wieku. Według Alejandro Rojasa z openminds.tv, który opisywał to wydarzenie w 2011 roku pan Kimbler odkrył, że
 • Cze 9th 2018
  0
  Pomysł, że NASA podczas misji Apollo napotkała obce statki od dziesięcioleci budzi ciekawość tysięcy ludzi. Odkąd NASA pomyślnie wylądowała na Księżycu, ludzie zastanawiają się, czy astronauci podczas swoich podróży byli świadkami rzeczy których nie można racjonalnie wytłumaczyć. Innymi słowy: obce statki i dziwne konstrukcje na powierzchni Księżyca. Te pytanie były szybko przekształcane w teorie spiskowe, a ludzie, którzy twierdzą, że astronauci Apollo byli świadkami niewytłumaczalnych rzeczy podczas podróży na Księżyc byli zbywani śmiechem. Do tej pory Stany Zjednoczone są jedynym krajem, który z powodzeniem przeprowadził misje załogowe na powierzchni Księżyca. Niestety zostały one nagle przerwane. Teraz od prawie pół wieku, wszystkie agencje kosmiczne unikają wysyłania człowieka na Księżyc, a planują loty na Marsa. Czy jest to spowodowane wyjątkowo wysokimi kosztami? Może zbyt dużym ryzykiem? Czy może Księżyc okazał się mało interesującym miejscem? Prawda jest taka, że dzisiaj, 46 lat po ostatnim udanym lądowaniu na Księżycu, mamy znacznie lepszą technologię. Pieniądze
 • Maj 23rd 2018
  0
  Według nowej teorii słynne linie Nazca w Peru miały być stworzone w celu zwrócenia na nich uwagi obcych. Uważa się, że pierwsze z tajemniczych rysunków zostały utworzone już w roku 500 p.n.e. Seria geoglifów, przedstawia wiele różnych zwierząt, takich jak ryby, małpy, pająki czy postacie ludzkie. Znajdują się około 400 km na południe od stolicy Peru, Limy. Podobno zostały utworzone przez cywilizację zwaną Nazca, która zamieszkiwała ten obszar od około 500 lat p.n.e do 200 roku naszej ery. Jak do tej pory udało się odkryć ponad 800 linii prostych, 300 wzorów geometrycznych i 70 rysunków przedstawiających rośliny i zwierzęta. Niektóre z nich mają po 370 metrów. Eksperci nie są pewni w jakim celu powstały, ale co chwilę pojawiają się nowe teorie na temat tego kto je narysował i w jakim celu. Według strony internetowej Ranker, projekt został utworzony w celu przyciągnięcia kosmitów, dlatego rysunki są wystarczająco duży, by można było
 • Maj 10th 2018
  0
  Według nowych informacji urzędnicy Pentagonu i Departamentu Obrony Narodowej obawiali się, że UFO były obiektami demonicznymi.Naukowcy, którzy uczestniczyli w programie badań UFO w Pentagonie i brytyjskim Ministerstwie Obrony nie potrafili pogodzić nauki z religią.Luis Elizondo, były członek Advanced Areospace Threat Identification Program (AATIP) ujawnił tą informację kilka miesięcy temu. Elizondo twierdził, że kilku wysokich rangą urzędników podaważył jego pracę w przekonaniu, że niezidentyfikowane obiekty latające mają demoniczne lub boskie pochodzenie.Celem tak zwanego programu zaawansowanej identyfikacji zagrożeń lotniczych było zbadanie i przestudiowanie zagrożeń związanych z bronią obcych. wiele raportów zawierało szczegółowe sprawozdania pilotów, którzy napotkali szereg niezidentyfikowanych obiektów, których obecność potwierdzano na radarach. "Wiele razy odkrywaliśmy, że samolot nie należał do żadnego z państw" powiedział Elizondo. Czasami oglądane obiekty latające nie były możliwe do sklasyfikowania. Dodatkowo Nick Pope, były badacz UFO w Ministerstwie Obrony wielkiej Brytanii potwierdził to co mówi Elizondo. "Byłem świadomy, że reakcja Pentagonu na badania nad UFO była
 • Maj 7th 2018
  0
  Ponad pół wieku po katastrofie w Roswell w Nowym Meksyku, świat opanowała UFO-mania. Pod koniec lat 90-tych, brytyjski wywiad wojskowy wysłał niezliczoną ilość próśb, by spojrzeć na potencjalne obserwacje w całym kraju. W rezultacie analitycy rządowego biura DI55 dostali do przebadania ogromną ilość zgłoszeń obserwacji UFO. Teraz człowiek, któremu przypisuje się wyodrębnienie wydziału brytyjskiego X-files, twierdzi, że w tym czasie praca rządu była daleka od obiektywności. Dr David Clark, pracownik naukowy i wykładowca dziennikarstwa na Sheffield Hallam University, twierdzi, że raport miał od samego początku uwolnić Ministerstwo Obrony od badania obserwacji UFO. W rezultacie tych badań wiele prawdziwych obserwacji mogło nie być właściwie zbadanych. Według odrębnego raportu dla The Guardian, wewnętrzne wiadomości pokazują, że raport skupiał się wyłącznie na możliwym zagrożeniu dla Wielkiej Brytanii i zdobywaniu technologii, a nie na aspektach takich jak uprowadzenia przez kosmitów. Dr Clarke zdołał je zdobyć dokumenty Project Condign w styczniu tego roku przed przekazaniem