poniedziałek, 07 maj 2018 00:00

Dane o UFO z brytyjskiego wywiadu.

Ponad pół wieku po katastrofie w Roswell w Nowym Meksyku, świat opanowała UFO-mania.

Pod koniec lat 90-tych, brytyjski wywiad wojskowy wysłał niezliczoną ilość próśb, by spojrzeć na potencjalne obserwacje w całym kraju. W rezultacie analitycy rządowego biura DI55 dostali do przebadania ogromną ilość zgłoszeń obserwacji UFO.

Teraz człowiek, któremu przypisuje się wyodrębnienie wydziału brytyjskiego X-files, twierdzi, że w tym czasie praca rządu była daleka od obiektywności. Dr David Clark, pracownik naukowy i wykładowca dziennikarstwa na Sheffield Hallam University, twierdzi, że raport miał od samego początku uwolnić Ministerstwo Obrony od badania obserwacji UFO. W rezultacie tych badań wiele prawdziwych obserwacji mogło nie być właściwie zbadanych.

Według odrębnego raportu dla The Guardian, wewnętrzne wiadomości pokazują, że raport skupiał się wyłącznie na możliwym zagrożeniu dla Wielkiej Brytanii i zdobywaniu technologii, a nie na aspektach takich jak uprowadzenia przez kosmitów.

Dr Clarke zdołał je zdobyć dokumenty Project Condign w styczniu tego roku przed przekazaniem ich do krajowego archiwum w Kew. Dokumenty mają ponad 2500 stron, przedstawiają fascynujący obraz debaty, która miała miejsce w Whitehall w 1997 roku.

Jedna z notatek stwierdza "W ostatnich miesiącach coraz większa uwaga mediów poświęcona jest temu zagadnieniu. Ich liczba się podwoiła i jeszcze bardziej zaangażowała urzędników ze szkodą dla innych zadań związanych z pracą oddziału. Problem raczej nie ustąpi, zwłaszcza, że USA w ciągu następnych dziesięciu lat wprowadzą do służby obiekty zdolne do latania na dużych wysokościach, takie jak Global Star, Dark Star i X-33. Jeżeli się im uda, to pojawią się załogowe kosmoloty".

"Kolejne kraje, które mogą pozwolić sobie na podejmowanie ryzyka w przypadku nieuprawnionej penetracji przestrzeni powietrznej będą je zestrzeliwać".

Inne komentarze były bardziej otwarte. "Zauważa się, że bez dogłębnej analizy nie można pominąć możliwości, że UAP (UFO) są prawdziwe lub, że mogą być to zjawiska naturalne". "Można argumentować, że UAP stanowią potencjalne zagrożenie dla obrony strefy, ponieważ nie mamy pojęcia czym one są" pisze jeden z autorów".

Wydaje się, że wśród urzędników pojawia się lęk przed coraz większą wiarą w UFO. "Utrzymujmy niską klasyfikację - sugeruję zastrzeżenie - aby nie umieszczać informacji w domenie publicznej, ale jednocześnie powstrzymać krytykę, że Ministerstwo Obrony ukrywa coś pod płaszczykiem tajemnicy" pisze jakiś z urzędników.

Dr Clarke zauważa, że jedna z notatek z 2000 roku ujawnia, że Ministerstwo Obrony zaprzestało wydawać komunikaty, próbując ukryć wizyty tajnego samolotu US Stealth w brytyjskiej przestrzeni powietrznej. "Ukryta głęboko w ponad dwóch tysiącach stron stanowiła bardzo niepokojący aspekt zainteresowania tematem, spowodowało to wyciągnięcie wtyczki i zablokowanie dostępu do informacji o UFO" pisze dr Clark.

W 2000 roku Szef Wywiadu Obronnego poprosił wydział, aby ci przestali przesyłać raporty o dziwnych obiektach na niebie do DI55. Należały do nich wiarygodne źródła, takie jak policjanci i kontrola ruchu lotniczego. Zniszczono pliki, na których opierał się raport. "Dokument ten pokazuje, że prawdziwym planem działania MON był wymóg ostatecznego wniosku, który pozwoliłyby im usprawiedliwić decyzję o wstrzymaniu wszelkich dalszych publikacji prac na temat UFO. Może to również wyjaśniać, dlaczego pliki te były tak długo utajnione" pisze dr Clarke "Tajna praca trwa dalej gdzieś w brytyjskim wojsku, być może zlecona innemu wykonawcy, pozostaje intrygująca i bez odpowiedzi".

Nick Pope były doradca rządu od spraw UFO, który był zaangażowany w tworzeniu tych badań powiedział dla MailOnline "Przyczyną tego badania było to, że podczas gdy od dziesięcioleci badaliśmy obserwację UFO na zasadzie jednostkowych przypadków to podjęliśmy analizę trendów. Condign Projekt miał uzyskać odpowiednie wzorce w danych. Badanie było sklasyfikowane i niezwykle ważne. Między innymi dlatego, że MON konsekwentnie mówił parlamentowi, mediom i opinii publicznej, że UFO mają ograniczone zainteresowanie i nie zagrażają naszym systemom obronnym. Naszym zmartwieniem było, że gdyby istnienie badania stało się znane, ujawniłoby to wewnętrzne stanowisko w sprawie zjawiska, które różni się od naszego publicznego stanowiska".

Pope twierdzi, że był rozczarowany końcowym raportem. Spekulując o egzotycznych zjawiskach plazmy, autor raportu popełnił klasyczny błąd, próbując wyjaśnić jedną zagadkę w kategoriach innej.

"W niektórych miejscach wygląda to jak badanie zakończone wnioskami, w którym wykorzystano dane do poparcia osobistej opinii. Aby być uczciwym, problem z badaniami wywiadowczymi takimi jak Project Condign polega na tym, że jest tak tajne i wrażliwe, że osoby zaangażowane nie docierają do ekspertów spoza wywiadu" opowiada Pope "Na przykład pomocne były by szersze konsultacje z Met Office i z innymi różnymi organizacjami naukowymi i pracownikami akademickimi. Ale to tak nie działa, a to jest duży problem. Wojsko chciało uzyskać informacje tylko w odniesieniu do uzbrojenia, w tym do skonstruowania ukierunkowanej broni energetycznej".  

 • Maj 23rd 2018
  0
  Według nowej teorii słynne linie Nazca w Peru miały być stworzone w celu zwrócenia na nich uwagi obcych. Uważa się, że pierwsze z tajemniczych rysunków zostały utworzone już w roku 500 p.n.e. Seria geoglifów, przedstawia wiele różnych zwierząt, takich jak ryby, małpy, pająki czy postacie ludzkie. Znajdują się około 400 km na południe od stolicy Peru, Limy. Podobno zostały utworzone przez cywilizację zwaną Nazca, która zamieszkiwała ten obszar od około 500 lat p.n.e do 200 roku naszej ery. Jak do tej pory udało się odkryć ponad 800 linii prostych, 300 wzorów geometrycznych i 70 rysunków przedstawiających rośliny i zwierzęta. Niektóre z nich mają po 370 metrów. Eksperci nie są pewni w jakim celu powstały, ale co chwilę pojawiają się nowe teorie na temat tego kto je narysował i w jakim celu. Według strony internetowej Ranker, projekt został utworzony w celu przyciągnięcia kosmitów, dlatego rysunki są wystarczająco duży, by można było
 • Maj 10th 2018
  0
  Według nowych informacji urzędnicy Pentagonu i Departamentu Obrony Narodowej obawiali się, że UFO były obiektami demonicznymi.Naukowcy, którzy uczestniczyli w programie badań UFO w Pentagonie i brytyjskim Ministerstwie Obrony nie potrafili pogodzić nauki z religią.Luis Elizondo, były członek Advanced Areospace Threat Identification Program (AATIP) ujawnił tą informację kilka miesięcy temu. Elizondo twierdził, że kilku wysokich rangą urzędników podaważył jego pracę w przekonaniu, że niezidentyfikowane obiekty latające mają demoniczne lub boskie pochodzenie.Celem tak zwanego programu zaawansowanej identyfikacji zagrożeń lotniczych było zbadanie i przestudiowanie zagrożeń związanych z bronią obcych. wiele raportów zawierało szczegółowe sprawozdania pilotów, którzy napotkali szereg niezidentyfikowanych obiektów, których obecność potwierdzano na radarach. "Wiele razy odkrywaliśmy, że samolot nie należał do żadnego z państw" powiedział Elizondo. Czasami oglądane obiekty latające nie były możliwe do sklasyfikowania. Dodatkowo Nick Pope, były badacz UFO w Ministerstwie Obrony wielkiej Brytanii potwierdził to co mówi Elizondo. "Byłem świadomy, że reakcja Pentagonu na badania nad UFO była
 • Maj 7th 2018
  0
  Ponad pół wieku po katastrofie w Roswell w Nowym Meksyku, świat opanowała UFO-mania. Pod koniec lat 90-tych, brytyjski wywiad wojskowy wysłał niezliczoną ilość próśb, by spojrzeć na potencjalne obserwacje w całym kraju. W rezultacie analitycy rządowego biura DI55 dostali do przebadania ogromną ilość zgłoszeń obserwacji UFO. Teraz człowiek, któremu przypisuje się wyodrębnienie wydziału brytyjskiego X-files, twierdzi, że w tym czasie praca rządu była daleka od obiektywności. Dr David Clark, pracownik naukowy i wykładowca dziennikarstwa na Sheffield Hallam University, twierdzi, że raport miał od samego początku uwolnić Ministerstwo Obrony od badania obserwacji UFO. W rezultacie tych badań wiele prawdziwych obserwacji mogło nie być właściwie zbadanych. Według odrębnego raportu dla The Guardian, wewnętrzne wiadomości pokazują, że raport skupiał się wyłącznie na możliwym zagrożeniu dla Wielkiej Brytanii i zdobywaniu technologii, a nie na aspektach takich jak uprowadzenia przez kosmitów. Dr Clarke zdołał je zdobyć dokumenty Project Condign w styczniu tego roku przed przekazaniem
 • Kwi 21st 2018
  0
  Zdjęcia jasnych migających świateł zostały przesłane z transmisji na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Zwrócili na to uwagę tzw. łowcy UFO. Uznali, że musi być to coś olbrzymiego ponieważ było widoczne z dość znacznej odległości od ISS. Inni twierdzili, że gigantyczne jednostki obcych mogą mieć po 300 metrów średnicy i droga z Ziemi na Księżyc zajmuje im mniej niż minutę. NASA jak zwykle zaprzecza tego typu informacjom i podaje standardowe wytłumaczenie, czyli odbicia i refleksy z obiektywu kamery. Film z dziwnym obiektem został opublikowany przez belgijski kanał i pokazuje transmisję na żywo ze statku kosmicznego z 14 kwietnia 2018 roku. "Widzimy międzynarodową stację kosmiczną krążącą wokół Ziemi, gdy nagle UFO pojawiło się w pobliżu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Miganie wygląda podobnie jak byśmy włożyli kawałek aluminium do kuchenki mikrofalowej. Niezależnie od tego czym był ten obiekt, musiał być olbrzymi, ponieważ znajdował się pod ISS".Znany na całym świecie znawca UFO Scott
 • Kwi 6th 2018
  0
  Późnym wieczorem 4 kwietnia 2018 roku zaniepokojeni mieszkańcy zaczęli umieszczać w mediach społecznościowych zdjęcia dziwnego światła. James Lidington, który zauważył te dziwaczne zdarzenie w miejscowości Princes Risborough dla Express.co.uk powiedział "Zauważyłem to około godziny 23, zdarzenie trwało około 2 minuty i później się rozmyło. Światło było bardzo duże i miało kształt oczu spoglądających na człowieka. Poruszało się po niebie. To było bardzo dziwne, nigdy wcześniej czegoś podobnego nie widziałem".Niebieskie światło było widoczne w całym hrabstwie. Światła zostały sfotografowane przez mieszkańców Bicester w hrabstwie Oxfordshire. Pan Lidington opowiadał "Wyglądało to, że może ktoś świeci jasnym światłem, jak światła przeciwpowodziowe. Tylko te były znacznie jaśniejsze i poruszały się po niebie, tuż nad nami. To była bardzo podobna historia do tych opowiadanych o kosmitach. To przypominało odwiedziny kosmitów".Dziwne zjawisko to jedno z kilku obserwacji aktywności na niebie w ciągu kilku miesięcy. W listopadzie mieszkańcy rosyjskiego miasta Jekaterynburga byli skonsternowani, ponieważ twierdzili, że widzieli
 • Mar 26th 2018
  0
  Mutual UFO Network (MUFON) wydało oświadczenie na temat filmu z 2016 roku, który został okrzyknięty najlepszym dowodem na istnienie UFO. Człowiek, któremu udało się nagrać ten film oświadczył, że zrobił podwójne ujęcie, gdy tylko zobaczył co dzieje się na niebie nad New Hampshire w USA. Napisał "Powiedziano mi, że piloci wojskowi dzisiaj będą trenować w górach w okolicy, w której mieszkam. Zawsze lubiłem patrzeć jak przelatują. Często słychać odrzutowce i helikoptery. To tutaj powszechne zjawisko więc jak nagrywałem jeden z nich zauważyłem coś ciekawego pod nim. Dlatego drugi raz starałem się nagrywać dokładniej.Od razu pomyślałem, że jestem świadkiem testów jakiegoś dziwnego samolotu, ale to nie był odrzutowiec. Wiedziałem, że nie jest to odrzutowiec ponieważ odrzutowiec znajdował się tuż za nim".Świadek dodał, że UFO oddalało się od samolotu i że on został zostawiony daleko w tyle. Stwierdził, też że obiekt ciężko uznać za balon meteorologiczny lub inny samolot. "Krótko po tym,
 • Mar 19th 2018
  0
  Łowcy Obcych rozmawiali z mężczyzną który, twierdzi, że widział UFO przelatujące na niebie blisko strefy Area 51. Mężczyzna 19 lutego 2018 roku odpoczywał w Henderson w stanie Nevada niedaleko od Las Vegas, gdy zobaczył jasne światła na niebie. Anonimowy kierowca opowiadał, że jasne światła podobne do gwiazd tylko widziane we dnie zaczęły się do siebie zbliżać z dość dużą szybkością, tak jakby atakowały się nawzajem.Świadek opowiadał "Czekałem w samochodzie, gdy mój kumpel wszedł do sklepu. Na niebie zauważyłem około 9 do 10 jasnych punktów, które wyglądały jak gwiazdy. Były w linii pod kątem około 45 stopni. Nagle zaczęły się podnosić i lecieć w swoim kierunku tak jakby się atakowały".Mężczyzna twierdzi też, że zauważył wiele wybuchów wszystko trwało około 20 sekund. Udało mu się zrobić zdjęcie. Co ciekawe wszystko działo się nieopodal hrabstwa Lincoln, gdzie znajduje się Area 51.  
 • Mar 6th 2018
  0
  Obserwacja UFO odbywała się na żywo w programie Fox6 News Milwaukee. Rozpoczęło to gorącą debatę wśród internetowej społeczności. Powstaje pytanie co takiego nagrały kamery?Wkrótce po tym, jak opublikowano filmy na głównych portalach społecznościowych, ludzie zaczęli masowo je udostępniać i zadawać pytania. Fox przedstawiło swoją teorię stwierdzając, że to co ich kamery uchwyciły na niebie nad Milwaukee to nie kosmici latający w statkach kosmicznych ale to zwykłe mewy. Tak mewy, a dokładnie stado mew. Zostały oświetlone przez latarnie i tak sobie latały o 5 rano nad Milwaukee. Dodatkowo reporterka Amy DuPont na Twitterze zamieściła wyjaśnienie sugerujące, że opóźnienie w nagrywaniu z kamer sprawiło, że mewy zostawiały na nim lekki ślad.To wyjaśnienie wywołało jeszcze więcej pytań:"To kolejny przypadek, gdy rząd próbuje ukryć spotkanie z UFO wydając absurdalne oświadczenia". "Jeśli to mewy, to dlaczego wydaje się jakby pływały, a nie latały?"Również Wy zobaczcie to nagranie i osądźcie czy to mogą być mewy?  
 • Mar 5th 2018
  0
  Łowcy UFO odkryli na zdjęciach umieszczonych na Google Earth coś co przypomina statek kosmiczny. Niezidentyfikowana masa została odkryta w pobliżu Antarktydy na odległej wyspie South Georiga na południowym Atlantyku. Jest to miejsce zamieszkałe przez 20 osób. Dr Richard Waller, wykładowca geografii fizycznej na Uniwersytecie Keele, jest dość sceptyczny na temat tego odkrycia. Uważa, że to pozostałości po wielkiej lawinie. Taka lawina mogła pociągnąć za sobą ogromny blok skalny lub lodu. I to właśnie widzimy na zdjęciach. Są też tacy, którzy uważają, że jest to statek kosmiczny, który rozbił się ale nie w dzisiejszych czasach, a dawno dawno temu. Teraz, gdy pokrywa śnieżna się kurczy odsłania takie ciekawostki. Takie odkrycia mają być częstsze i może w końcu dowiemy się co znajduje się pod lodem na Antarktydzie. {youtube}https://youtu.be/nbzr13UeAZA|640|360{/youtube}
 • Lut 27th 2018
  0
  Jeden z funkcjonariuszy pracujących nad Blue Book Project, przechwycił fotografie, książki, teksty, dokumenty, listy które były przeznaczone do wyrzucenia, kiedy rząd postanowił przerwać badania na temat UFO w 1969 roku. Teraz dzięki badaczowi Robowi Mercer i Johnowi Greenewald założycieli The Black Vault ukrywane dotąd dokumenty są dygitalizowane i publikowane online, tak by wszyscy mogli się zapoznać z ich treścią. Dokumenty, które zostały odtajnione, znaleziono za stosem drewna w wylicytowanym garażu w Fairborn, w stanie Ohio. W Fairborn znajduje się także baza lotnicza Wright-Patterson, gdzie swoją siedzibę miał Project Blue Book i podobno jest to miejsce do którego zabrano pozostałości statku obcych, jaki miał się rozbić w Roswell.Dochodzenie w celu ustalenia autentyczności znaleziska doprowadziło Mercera do oficera Carmona Marano odpowiedzialnego za uratowanie archiwum. Zweryfikowane dokumenty zostały opublikowane online przez Johna Greenewalda, założyciela The Black Vault. Oficera możecie zobaczyć na zdjęciu jest oznaczony kółkiem. Po środku siedzi Hector Quintanilla, ostatni dyrektor Blue