Print this page
środa, 23 maj 2018 00:00

Nazca i teoria obcych

Według nowej teorii słynne linie Nazca w Peru miały być stworzone w celu zwrócenia na nich uwagi obcych. Uważa się, że pierwsze z tajemniczych rysunków zostały utworzone już w roku 500 p.n.e.

Seria geoglifów, przedstawia wiele różnych zwierząt, takich jak ryby, małpy, pająki czy postacie ludzkie. Znajdują się około 400 km na południe od stolicy Peru, Limy. Podobno zostały utworzone przez cywilizację zwaną Nazca, która zamieszkiwała ten obszar od około 500 lat p.n.e do 200 roku naszej ery.

Jak do tej pory udało się odkryć ponad 800 linii prostych, 300 wzorów geometrycznych i 70 rysunków przedstawiających rośliny i zwierzęta. Niektóre z nich mają po 370 metrów. Eksperci nie są pewni w jakim celu powstały, ale co chwilę pojawiają się nowe teorie na temat tego kto je narysował i w jakim celu.

Według strony internetowej Ranker, projekt został utworzony w celu przyciągnięcia kosmitów, dlatego rysunki są wystarczająco duży, by można było je dostrzec z kosmosu. "Linie Nazca zostały stworzone w celu przyciągnięcia tu kosmitów. Wzory zawierają wyraźne zarysy ryb, małp, pająków, a nawet ludzie. Wszystkie z nich są widoczne tylko z powierza. Kształty zawierają również dziesiątki długi, prostych linii. Te projekty są wyraźnie stworzone przez człowieka i najprawdopodobniej są sygnałem dla istot pozaziemskich".

Niby od takie proste twierdzenie, ale aby zasiać trochę niepewności należy dodać, że na początku tego roku było dość głośno o kilku ciałach znalezionych w pobliżu płaskowyżu Nazca. Wśród ciał znaleziono zmumifikowane zwłoki które miał po trzy palce u rąk. Niektórzy z badaczy ogłosili, że mogą być to nieznane gatunki humanoidów lub nawet byli to kosmici.

Niestety po badaniu DNA nadzieje tych którzy, twierdzili, że to kosmici zostały rozwiane. Próbki były w 100 procentach zgodne z ludzkim DNA.

Bardziej popularne teorie mówią, że rysunki wynikają z rytualnych zachowań tej cywilizacji. Robili je wystarczająco duże, by mogli je zobaczyć bogowie. Inni twierdzą, że miały pomagać w poruszaniu się po pustyni.

Eksperci z Uniwersytetu Yamagata uważają, że te geoglify zostały stworzone jako udekorowana ścieżka prowadząca do starożytnego ceremonialnego centrum Cahuachi, gdzie odbywały się różne rytuały i pochówki.