środa, 03 luty 2016 00:00

Nasi bliscy przeprowadzą nas bezpiecznie na drugą stronę.

Dr Erlendur Haraldsson, emerytowany profesor psychologii na University of Iceland, poprosił około 700 lekarzy i pielęgniarek o opisanie tego co usłyszeli od swoich pacjentów tuż przed śmiercią.

Wiele osób w tym tak ważnym momencie miało opowiadać, że widzi zmarłych z bliskiej rodziny lub znajomych. Mieli się tam znaleźć, aby pomóc przejść im na drugą stronę. Umierający pacjenci często są szczęśliwi i są gotowi bez obaw pójść razem ze swoimi bliskimi i znajomymi.

To były poważne badania doktora Haraldssona. W 1977 roku ukazała się jego pierwsza książka pt. "W godzinie śmierci". Jej współautorem był doktor Karlis Osis. Teraz w swoje 80 urodziny Haraldsson spogląda na swoją długą karierę. Wspomina ludzi którzy opowiadali, że mieli kontakt ze zmarłymi, wspominali minione życie i nadprzyrodzone zdolności.

Podczas swojej rozmowy przez Skype z Epoch Times mówił "Techniczne rzecz biorąc, to były lub są halucynacje. Definiujemy je jako wizje, które są postrzegane przez innych... Tak więc z technicznego punktu widzenia są lub mogą to być iluzje. Ale z innego punktu widzenia osoby, która leży na łożu śmierci mogą być w pewnym sensie realistyczne."

Na łozu śmierci pacjenci relacjonują swoje wizje w sposób realistyczny. Te wizje są jasne, racjonalne i zaskakująco jednolite. Podczas badania Haraldssona u prawie 500 badanych, którzy byli nieuleczalnie chorzy i pochodzili z USA lub Indii odnotowano u nich podobne doświadczenia oferowania pomocy przejścia z drugiej strony. Doświadczenia były takie same, niezależnie od wpływów kulturowych i niezależne od rodzaju choroby czy podawanych leków.

Harldsson odwołuje się do książki Sir Williama Barretta z 1926 roku, zatytułowanej "Wizje na łożu śmierci". Była to pierwsza poważna publikacja na taki temat. Zawierała kilka przypadków w których ludzie podczas śmierci, posiedli wiedzę której nie mogli by zdobyć przy pomocy dostępnych na owe czasy środków.

Pacjenci rozpoznawali duchy, ale nie zdawali sobie sprawy, że to co widza to zmarłe osoby. Barret pisał "Te przypadki stanowią, jeden z najbardziej przekonywujących argumentów, że po śmierci coś na nas czeka. Jako wartość dowodowa te wizje są bardzo ważne. Bezsprzecznie ustalono, że osoba która umiera była całkowicie nieświadomi, że osoby które widzi są martwe."

Neuropsychiatra Peter Fenwick przeprowadził wywiady z dużą liczbą opiekunów hospicjum na terenie Anglii. Usłyszał opowieści o wizjach na łożu śmierci. Były one dość powszechne i niezależne od czynników które mogły wywołać halucynacje.

Kontakt ze zmarłymi.

Haraldsson przeprowadził swoje badania na Islandii w 1974 roku, pytając "Czy kiedykolwiek czułeś, że jesteś w kontakcie z kimś kto umarł?"

"Ku mojemu zaskoczeniu, 31 procent z 900 badanych odpowiedziało tak." Opowiada Haraldsson.

Inni w tym socjolog Andrew Greeley, zadał podobne pytania i otrzymał podobny wynik. Badania przeprowadzone w Europie dowiodły, że 25 procent badanych zgłaszała swój kontakt ze zmarłymi. Natomiast badania przeprowadzone w Ameryce Północnej oraz w Europie pokazała, że 10 do 40 procent respondentów wierzy, że miała kontakt ze zmarłymi.

Szukając dalszych szczegółów Haraldsson zadawał pytania jakościowe, dotyczące doświadczeń tych osób. Odkrył, że 67 procent tych kontaktów to kontakty wizualne, 28 procent to kontakty słuchowe, 13 procent wyczuwalne, a tylko 5 procent to węchowe.

Podał nawet jeden z przykładów odczucia ducha zmysłem węchu: "Kobieta która znajdowała się w kuchni swojego domu w małej wiosce rybackiej w południowej Islandii, myślała, że widzi kogoś kto przechodzi przez kuchenne drzwi. Poszła sprawdzić, jedyne co wyczuła to silny zapach alkoholu. Kiedy jej mąż wrócił do domu, również wyczuł ten zapach. Zapytał się jej czy ktoś był u niech z wizytą. Kobieta odpowiedziała przecząco. Po jakimś czasie okazało się, że człowiek, który był poprzednim właścicielem domu od którego go odkupili, wpadł do morza i utonął. Gdy to się działo w domu tego małżeństwa było czuć alkohol. Mężczyzna był alkoholikiem.

Gdy Haraldsson był studentem w Kopenhadze, również miał upiorne spotkania w pokoju który wynajmował od starszej pani.

"Czasami, kiedy spałem czułem, że jakiś człowiek przechodzi przez drzwi i patrzy na mnie bardzo uważnie i przenikliwie. Tak jakby zastanawiał się - Kim jest ten facet? To wydarzyło się kilkukrotnie. To spowodowało, że zainteresowałem się badaniem tego zjawiska."

Haraldsson miał pełną swobodę na swojej uczelni i mógł wykonywać swoje dość dziwne badania. Jego koledzy reagowali różnie. "Niektórzy ludzie boją sie tego typu badań. Myślą, że to zaszkodzi ich reputacji..."

źródło: http://www.theepochtimes.com

 

 • Cze 14th 2018
  0
  Mężczyzna, który nazywa się Charlie opowiedział o swojej śmierci. Kiedy Charlie przybył do szpitala miał atak serca i umierał. Jednak nadal nie jest pewien jak długo to trwało. Czy był martwy dwie sekundy, a może dwie godziny?Kiedy dotarł do zaświatów, znalazł się w całkowicie białym pokoju, w którym wszystkie meble były białe. Oprócz niego znajdowało sie tam dwóch mężczyzn. Charlie opowiadał o tym, że usiadł na starym białym drewnianym krześle na przeciwko tych mężczyzn, którzy byli za biurkiem. Wszystko to opisał na stronie NDERF, która gromadzi takie doświadczenia. "Za tym dużym biurkiem był człowiek, który był bardzo poważny i potężny. Na prawej ręce miał bardzo duży pierścień, na których znajdowały się napisy. Niestety nie pamiętam ale z jakiegoś powodu pierścień wyróżniał  się jako coś bardzo ważnego. Ten człowiek i biurko znajdowali się na środku pokoju. Nie pamiętam niczego co znajdowało się na biurku. Trzecia osoba siedziała na krześle w dalej,
 • Cze 5th 2018
  0
  Jeden z przesądów mówi, że jeśli usłyszysz trzykrotne pukanie do drzwi, które nie jest spowodowane przez osobę lub warunki atmosferyczne, to ktoś, kogo znasz umrze. Brzmi głupio? Ale ten jak prawdopodobnie wiele innych przesądów ma swoje korzenie w prawdziwych ludzkich doświadczeniach.Przesądy towarzyszą nam z wielu powodów np. jeżeli wierzymy w ten przesąd, że trzy stuknięcia przepowiadają śmierć, będziemy bardziej uważni na tego typu wiadomości  po usłyszeniu trzech przypadkowych stuknięć. Kiedy umrze ci ktoś bliski, możesz pytać znajomych czy rodzinę, czy nie słyszeli jakiegoś stukania. Czasem to my słyszymy taki dźwięk przy drzwiach, ale wiemy, że nikogo tam nie ma. Po paru dniach dowiadujemy się, że ktoś bliski nam umarł. To wszystko prowadzi do tego, że człowiek zadaje sobie pytanie, czy to co słyszał jest prawdą.I chociaż możesz nie wierzyć w przesądy, te historie mogą wydawać się zabawne. Nadają się na opowieści przy ognisku lub w innych przypadkach by przestraszyć znajomych.
 • Maj 30th 2018
  0
  Laura Watson twierdzi, że zrobiła zdjęcie dziwnego upiornego dziecka. Była ze swoją rodziną w Plessey Woods Park, kiedy zdecydował się zrobić kilka zdjęć swoim telefonem. Kobieta powiedziała "To bardzo nietypowe i wszyscy jesteśmy naprawdę przerażeni. Ja i moja córka nie mogłyśmy spać zeszłej nocy, ponieważ tak się bałyśmy".Laura uważa, że zdjęcie pokazuje, że za jej synem Brinem pojawiła się twarz innego dziecka, mimo, że w pobliżu nie było nikogo. "Mój mąż pracuje na nocnych zmianach i byłam sama. Moi znajomi na Facebooku napisali, że zamierzają się za mnie modlić. Do tej pory nie wierzyłam w takie opowieści" powiedziała. Rodzina spacerowała po parku, gdy dzieci natknęły się na duże drzewo i zaczęły się na nie wspinać. Laura postanowiła sfotografować je używając swojego telefonu. Po powrocie do domu, gdy przeglądała zdjęcia zauważyła dziwną twarz. "Kiedy wróciłam do domu, zgrałam zdjęcia na komputer i dopiero wtedy wypatrzyłam postać za Byrinem. Kiedy powiększyłam obraz,
 • Maj 18th 2018
  0
  Osoba, która podaje się jako Richard, miała doznać nagłego zatrzymania pracy serca. To spowodowało, że znalazł się po drugiej stronie, zanim udało się go reanimować.Mężczyzna mówi, że podczas swoich doznań w zaświatach widział Boga (Boga Chrześcijan), całe swoje życie i mógł porozmawiać ze swoimi krewnymi, którzy odeszli na tamten świat. Ale ostrzega, że ta wizyta nie skończyła się dobrze, ponieważ do dziś słyszy martwych ludzi, którzy go prześladują. Pisząc o swoich doświadczeniach Richard mówi "Zacząłem obserwować całe moje życie. W tej wizji podkreślono wszystkie dobre i złe wydarzenia. Po zakończeniu zadano mi jedno pytanie: Po której stronie jestem. Musiałem wybrać pomiędzy dobrą, a złą stroną. Czuję, że moja dusza sama odpowiedziała na to pytanie. Powiedziała: Kocham Boga całym sobą. Potem wysłałem sygnał miłości do naszego Stwórcy. Po chwili moja dusza otrzymała podobny sygnał z drugiej strony. To doświadczenie było dla mnie ważną lekcją. Mogę teraz powiedzieć, że wiem, że Bóg
 • Mar 10th 2018
  0
  Czasem warto zajrzeć na różne grupy dyskusyjne ponieważ można trafić na ciekawy temat. Ostatnio temat życia po śmierci został poruszony przez użytkowników Reddita. O tyle jest to ciekawe, że są to zwykli ludzie, nie badania naukowe. Tu nikt nie zmusza nikogo, nikt nie opowiada czegoś za pieniądze jak to jest przy różnych badaniach. Tu ludzie opowiadają swoje przeżycia sami z siebie, ponieważ chcą się nimi podzielić z innymi.Jeden z nich Schineidah7 opisał swoją agonię po tym jak spadł z motocykla, który jechał około 80 km/h. Zanim dotarli do niego ratownicy odwiedził go jego zmarły brat i zachęcał do walki o życie. Schineidah7 napisał " Pamiętam tylko jak leżałem na chodniku, a wszystko w okół stawało się coraz bardziej czarne i ciche. Jedynym powodem dla którego nie zasnąłem, był dziwny moment, w którym usłyszałem jak ktoś krzyczy: - Komandosie do góry, k... dupsko. Chodź człowieku, wstawaj. Wstań.Potem ktoś zaczął klepać mnie po
 • Lut 28th 2018
  0
  Łowcy zjawisk paranormalnych wypatrzyli na zdjęciach z Google Maps ducha. Na jednym ze zdjęć udało się uchwycić przerażającą twarz młodej dziewczynki o bladej skórze i ciemnych oczach. To dziwne zdjęcie zostało zrobione przez pracownika Google w mieście Delicias w meksykańskim stanie Chihuahua. Dziecko duch wydaje się niesamowicie blade, a swoje czarne oczy ma utkwione w obiektywie. Wygląda jak lalka z horrorów. Od tego czasu zdjęcie zyskało niesamowitą popularność wśród internautów i na stronach o zjawiskach paranormalnych. Powstały różne teorie na temat pochodzenia dziewczynki i dlaczego jest tam widywana. Sceptycy twierdzą, że to prawdopodobnie zwykła lalka lub plakat przypięty do drzwi przed czerwonym samochodem. Ponieważ kamera Google po prostu robi sekwencyjnie zdjęcia to operator nie skupił się na obiekcie i jest ono dość niewyraźne dlatego trudno jest oszacować co jest na zdjęciu. Sceptycy zazwyczaj uważają, że takie przypadki to złudzenia optyczne lub efekty pareidolii, kiedy nasz mózg nakłania nas do widzenia
 • Sty 23rd 2018
  0
  Kobiety, które świetnie bawiły się na wieczorze panieńskim swojej koleżanki na odludziach Szkocji robiły sobie różne dziwne zdjęcia. Przy jednej z sesji, w której używały specjalnie przygotowanych masek wykonano kilka zdjęć w odstępie kilku sekund. Na jednym z obrazów, widać przyjaciółki pozujące z rękoma uniesionymi w powietrzu. Kobiety trzymają w rękach maski, a za nimi widać ukrywającego się małego chłopca.Kobiety miały przeglądać zdjęcia następnego ranka. Gdy odkryły historię tego miejsca miały uciec w popłochu. Chłopiec miał utonąć w tym jeziorze.Wydaje się, że to może być opowieść o tzw. The Blue Boy, telewizyjnym filmie emitowanym w BBC w 1994 roku, o czterolatku, który utoną w Loch Eck. W filmie w którym, wystąpiła gwiazda Emma Thompson, był również kręcony w tym samym miejscu w którym kobiety robiły zdjęcia. Historia jest opowieścią o małym chłopcu mieszkającym w wakacje w XVII wiecznej gospodzie Coylet Inn. W wywiadzie dla The Herald z 1994 roku scenarzysta
 • Lis 16th 2017
  0
  Kiedyś wszyscy umrzemy i może teraz niektórzy z Was się nad tym nie zastanawiają, ale naturalne staje się pytanie co wtedy? Czy to boli, co na nas czeka? Ci którzy byli blisko dzielą się swoimi doświadczeniami, aby rzucić trochę światła na jedną z największych tajemnic naszego życia. Wszsystkie relacje pochodzą z portalu Quora i opowiadają co czują ludzie w ostatnich minutach swojego życia.Christopher Mooney z Bristolu"Kiedyś miałem doświadczenie bliskiej śmierci (NDE - near death experience). Byłem prawie pewien, że znajduję się od niej w odległości 20-30 sekund. Wiedziałem, że za chwilę umrę. Pamiętam jak żywe uczucia jakie do mnie docierały. Nie mogę tego zapomnieć.1. Czułem się bardzo spokojny. Ludzie przecież boją się śmierci. Kiedy już wiesz, że to się dzieje i nie możesz nic z tym zrobić, odnajdujesz spokój. To był jeden z najspokojniejszych momentów jakie pamiętam z mojego życia. 2. Kiedyś słyszałem taki stereotyp "przed śmiercią, całe życie przelatuje
 • Sie 17th 2017
  0
  Czy duch ocalił życie małej dziewczynce? Całe zajście nagrała kamera CCTV. Czarno-biały film pokazuje dziewczynkę, która ma około ośmiu lat przechodzącą wieczorem przez drogę. W momencie, gdy przebiega przed jednym z aut, nieświadomie wbiega pod kolejne które nadjeżdża. Wydaje się, że za chwilę dojdzie do tragicznego w skutkach wypadku. Nagle coś ją chwyta i w niewiarygodny sposób przenosi ją na drugą stronę. W tym momencie pojawiają się różne historie. Jedni twierdzą, że to duch jej zmarłego ojca. Inni, że to jakiś superbohater np. komiksowy Flash. No i oczywiście jest grupa, która uważa film za zwykłe internetowe oszustwo. Sami musicie ocenić. Mogę jedynie dodać, że to nie pierwszy film, na którym widać jak duch ratuje jakiegoś człowieka. {youtube}https://youtu.be/3h33NvQPReo|640|360{/youtube}
 • Sie 6th 2017
  0
  Czy tzw. doświadczenia OBE są prawdziwe? Naukowcy w ostatnich latach zbadali możliwość życia po śmierci. Dowiedli, że świadomość może pozostawać po naszej śmierci gdzieś w kosmosie. Czy naukowcy zajmowali by się tym tematem, gdyby nie był tak popularny wśród ludzi? Na pewno każdy z Was spotkał się z artykułami na ten temat. Każdy z takich artykułów budzi u mnie dreszczyk emocji, ponieważ wierzę, że nasze życie nie jest krótkim epizodem.Doświadczenia "poza ciałem" są opisywane jako uczucie unoszenia się w powietrzu, bycia poza ciałem. Niektórzy twierdzą, że można to osiągnąć poprzez medytację. Podczas  OBE można nawet zobaczyć własne ciało z innej perspektywy. Tajemnica OBE została omówiona podczas 27 Dorocznego Sympozjum Glastonbury. Konferencji zorganizowanej w Somerset. To tam badacze i autorzy omawiają różne tematy, począwszy od teorii paranormalnych, spiskowych, filozofii nowych wieków i myśli alternatywnej.Był tam też Todd Acamesis. Twierdzi, że do ponad 42 lat doświadcza OBE. Wszystko to miało zacząć się