Print this page
piątek, 28 kwiecień 2017 00:00

23 czerwca 2017 - uderzenie asteroidy?

W sieci pojawia się wiele informacji. Większość tych informacji nie jesteśmy w stanie zweryfikować, szczególnie jeżeli pochodzą z nieautoryzowanego źródła. Tym razem chodzi o film umieszczony na youtube w którym usłyszymy, że wielka kosmiczna skała uderzy u wybrzeży Puerto Rico około godziny drugiej czasu lokalnego w dniu 23 czerwca 2017 roku.

Film został umieszczony na kanale End of the World Apocalypse News and Updates. Jest to kanał religijny. W filmie narrator twierdzi, że zdarzenia będą spowodowane przez Boga, a jedynym sposobem na przeżycie będzie postępowanie według nauk Jezusa Chrystusa. Z filmu dowiemy się również, że o wszystkim wiedzą rządy ale milczą. Samo nagranie brzmi jak apel:

"Mamy dla Ciebie pilną wiadomość, którą odkryliśmy na stronach NASA informacje o 3BC2017 dużej asteroidzie, która wkrótce trafi w Ziemię, powodując ogromną falę tsunami, która zabije miliony ludzi na całym świecie. To nie oszustwo, ani dowcip to zapowiedź prawdziwego wydarzenie, które nastąpi w czerwcu."

To jest potwierdzenie jednej z teorii spiskowych, która mówi, że władze oczekują na śmierć milionów ludzi przez ogromne niedobory żywności i brak środków medycznych, taki stan ma trwać 15 miesięcy.

Narrator kontynuuje "Uderzenie zatrzyma rotację Ziemi na trzy dni, a to spowoduje ogromne trzęsienia ziemi odczuwalne na całym świecie."

Sam film jest postrzegany jako oszustwo, które jest promowane przez ortodoksyjnych chrześcijan. Dodatkowo jak wiemy na YouTube były niezliczone próby podobnych ostrzeżeń przed planetoidami lub trzęsieniami ziemi, które nie nadeszły. Podają również, że nazwa asteroidy 3BC2017 nie jest wykorzystywana przez NASA w żadnej z oficjalnych baz więc według tego nie istnieje.

NASA stale zaprzecza takim informacjom podając, że od co najmniej 100 lat nie ma informacji o asteroidzie, która może uderzyć w Ziemię.