niedziela, 21 styczeń 2018 00:00

Piramida na Marsie.

Mars, czerwona planeta, która od dawna fascynuje ludzkość. Od wieków zastanawiamy się nad możliwością, czy na Marsie istnieje czy może kiedykolwiek istniało życie.

Obecnie instytut Cydonia Institute for Martian co jakiś czas publikuje oszałamiające obrazy, które mają przedstawiać rzekome sztuczne struktury na powierzchni tej planety. Mają one sprawić, że zakwestionujemy wszystko co uczeni mówią nam o Marsie.

Od piramid po enigmatyczne kształty na powierzchni, które wskazują na możliwość istnienia inteligentnych istot, które były mieszkańcami tej planety miliony lat temu. Ich najnowsze odkrycie zostało przedstawione przez George Haasa założyciela instytutu i przez geologa Billa Saundersa. Mówili o sztucznych strukturach jaki udało im się odnaleźć na zdjęciach przesłanych z orbity Marsa.

Jak zauważają eksperci w regionie Candor Chasma istnieje trójstronna formacja przypominająca piramidę. Formacja jest wyraźnie widoczna na pięciu zdjęciach zrobionych przez sondy Mars Global Surveyor i Mars Reconnaissance Orbiter.

W badaniach Haas, Sunders, Miller i Dale sugerują, że obrazy z Marsa ujawniają definiujące aspekty trójwymiarowej geometrii. Odsłaniają jednolitą symetrię na trzech trójkątnych powierzchniach.

 Pomysł, że Mars w odległej przeszłości był zamieszkiwany przez inteligentne cywilizacja, rozbudził wyobraźnię niezliczonych filozofów. Teraz, gdy technologia ewoluuje i mamy możliwość eksploracji Marsa widzimy te dziwne struktury, które kwestionują, to czy jesteśmy sami we wszechświecie, czy też nie.

W badaniu geolodzy badali naturalne mechanizmy, które mogły przyczyni się do powstanie piramidalnej formacji. Przeprowadzone szeroko zakrojone poszukiwania porównywalnych regionów w obszarze Candor Chasma i poza nim oraz porównano ziemskie konstrukcje.

 


W rzeczywistości piramida zbadana przez naukowców już 40 lat temu przykuwała uwagę znanego na całym świecie astronoma Carla Sagana. Sagan, zaintrygowany kształtem struktury na Marsie, zdecydował się zaprezentować zdjęcia w Royal Institution w Londynie podczas swojego świątecznego wykładu w 1977 roku. Ponadto Sagan przedstawił te zdjęcia w swojej książce i serialu telewizyjnym "Kosmos" z 1980 roku, w którym powiedział: "Największe piramidy na Marsie mają szerokość równą 3 km i wysokość 1 km. Są znacznie większe niż znane nam piramidy z Sumeru, Egiptu i Meksyku. Mogą to też być zwykłe piaskowe wzgórza, ale żeby to sprawdzić trzeba by było obejrzeć je z bliska".

Teraz naukowcy podsumowując swoje badania napisali "Uważamy, że strukturalna forma tej trójstronnej piramidy obserwowana w zachodnim regionie Candor Chasma jest realna i wykazuje poziom geometrii i symetrii, który wspiera wysokie prawdopodobieństwo sztucznych źródeł. Zalecamy, aby zarówno NASA jak i zespół obrazujący na Uniwersytecie w Arizonie polecili obecnemu satelicie Mars Reconnaissane Orbiter wykonać dodatkowe zdjęcia tej anomalnej powierzchni".

 • Sty 29th 2018
  0
  YouTube stał się wielkim repozytorium wideo. Dzięki temu wiele informacji dociera do ludzi, którzy nie lubią czytać. Łatwiej też zamieścić taki film na swojej  stronie, co też zwiększyło powszechność YouTube. Niestety ponieważ w sieci można umieszczać wszystko i bardzo rzadko ktoś to weryfikuje, część wiedzy to tak zwane „fake news”. Dotyczy to też obserwacji UFO jak i zjawisk paranormalnych. Obecnie można powiedzieć, że utracono kontrolę nad tym co jest zamieszczane. Setki tysięcy ludzi nagrywają i przesyłają swoje filmy z dziwnymi zdarzeniami, które według nich są dowodem na istnienie kosmitów, duchów... Niestety, chociaż może istnieć sporo filmów, które są prawdziwą okazją i dowodem na istnienie takich zjawisk, istnieje ogromna liczba fałszywek zwanych CGI, czyli obrazów generowanych przez komputery. Teraz nowy film przesłany przez Diego Alves znalazł się na pierwszych stronach gazet na całym świecie. Spowodowało to, że zyskał dużą popularność i został powielony na innych kontach o tej samej tematyce. "Kontrowersyjne"
 • Sty 21st 2018
  0
  Mars, czerwona planeta, która od dawna fascynuje ludzkość. Od wieków zastanawiamy się nad możliwością, czy na Marsie istnieje czy może kiedykolwiek istniało życie.Obecnie instytut Cydonia Institute for Martian co jakiś czas publikuje oszałamiające obrazy, które mają przedstawiać rzekome sztuczne struktury na powierzchni tej planety. Mają one sprawić, że zakwestionujemy wszystko co uczeni mówią nam o Marsie. Od piramid po enigmatyczne kształty na powierzchni, które wskazują na możliwość istnienia inteligentnych istot, które były mieszkańcami tej planety miliony lat temu. Ich najnowsze odkrycie zostało przedstawione przez George Haasa założyciela instytutu i przez geologa Billa Saundersa. Mówili o sztucznych strukturach jaki udało im się odnaleźć na zdjęciach przesłanych z orbity Marsa. Jak zauważają eksperci w regionie Candor Chasma istnieje trójstronna formacja przypominająca piramidę. Formacja jest wyraźnie widoczna na pięciu zdjęciach zrobionych przez sondy Mars Global Surveyor i Mars Reconnaissance Orbiter. W badaniach Haas, Sunders, Miller i Dale sugerują, że obrazy z Marsa ujawniają
 • Sty 4th 2018
  0
  Ujęcia zrobione przez mieszkańców Kolumbii pokazują dużą kulę światła która świeci nad miastem przez kilka minut by powoli zniknąć w oddali. Dziwne zjawisko miało miejsce w mieście Ocana w Norte de Santander w Kolumbii. Świadkowie twierdzą, że blask zniknął z widoku, gdy znajdował się w pobliżu sąsiedniej miejscowości Aguas Claras. Wielu mieszkańcom udało się uchwycić dziwaczne zjawisko, a kilka filmów trafiło do mediów społecznościowych.Przytłaczająca konkluzja obserwatorów polegała na tym, że ta dziwna poświata była poświatą z silników wielkiego statku kosmicznego, który próbował wylądować na Ziemi. Inni obserwatorzy wykazywali, że był to zwykły rozbłysk światła lub jakiś wystrzelony obiekt. Na jednym z filmów umieszczonych w sieci słychać człowieka którzy krzyczy "To nie jest gwiazda. To nie jest samolot. To jest Superman!". Niektórzy żartowali, że ta wizja to zapowiedź nadciągającego końca świata. Kolumbijskie władze i mieszkańcy wciąż są zdumieni i nie potrafią tego sensownie wytłumaczyć. Jedno z sensownych wytłumaczeń podał Dixon Florez
 • Gru 7th 2017
  0
  Łowcy anomalii na Marsie, co jakiś czas dostrzegają dziwny kształt znajdujący się na powierzchni tej planety. Często są to zwierzęta, jakieś zarysy budowli czy części szkieletów. Zawsze w takich przypadkach mam problem ze skalą takiego obiektu. Nigdy nie wiem czy jest duży, czy jest mały, wszystko z powodu braku punktu odniesienia.Tym raz łowcy dostrzegli coś co przypomina armatnią kulę. Ma ona być dowodem wojny jaka była prowadzona na Marsie. Zdjęcia zrobione przez łazik Curiosity pokazują kulę znacząco różniącą się od kamieni leżących na około. Komentujący te zdjęcia Scott C. Waring, który prowadzi swoją stronę UFO Sighting Daily powiedział "Ta metalowa piłka jest idealnie uformowana. Ma wielkość piłki do softballa (obwód piłki to 30 cm). Co ciekawe rozmiar jest podobny jak rozmiar kuli armatniej. Ten pocisk znajduje się ponad zniszczonymi kamiennymi strukturami. Są to fragmenty dawnej cywilizacji, rozsypane wokół kuli armatniej".Waring uważa, że kule były wystrzeliwane w celu zniszczenia atmosfery Marsa.
 • Lis 7th 2017
  0
  Rosyjski geniusz, który od wielu lat zadziwia ekspertów, twierdzi, że w poprzednim życiu był Marsjaninem. Twierdzi również, że nasze życie zmieni się gdy "odblokujemy" Sfinksa.Boris Kipriyanovicz, lat 20, już od dziecka zaskakiwał swoją wiedzą o kosmosie. Twierdził też, że w poprzednim życiu jako pilot latał do starożytnego Egiptu. Kiedy był uczniem opowiadał, że Marsjanie mają silny związek ze starożytnym Egiptem. Powiedział, że życie na Ziemi ulegnie zmianie po "odblokowaniu" Sfinksa. Dodał, że mechanizm uruchamiający znajduje się za uchem, ale nie pamięta dokładnie gdzie. Opowiadał, że Marsjanie, którzy mierzą około 2,1 metra żyją pod powierzchnią Marsa i oddychają dwutlenkiem węgla. Wyjaśnił, że dawno temu nastąpiła katastrofa spowodowana wojną nuklearną między, żyjącymi istotami. Miało przetrwać niewielu Marsjan, którzy schronili się w specjalnych schronach pod ziemią. Twierdzi, że Marsjanie są nieśmiertelni i przestają starzeć się w wieku 35 lat. Są zaawansowani technologicznie i zdolni do podróży międzygwiezdnych.Jego rodzice twierdzą, że mówił, gdy miał
 • Paź 21st 2017
  0
  Ostatnio umieszczony na YouTube film pokazuje, dziwne formacje w pobliżu New Providence najbardziej znanej wyspie na Bahamach. Struktury widoczne w programie Google Earth wydają się mieć kształt piramid. Film został opublikowany przez SecureTeam10. Scott Waring, jeden z uczestników kanału, stwierdził, że udało mu się znaleźć te struktury podczas poszukiwania anomalii na dnie oceanu. "Linie tworzące piramidy są łatwo rozpoznawalne. Mogą świadczyć o tym, że wyspa była zamieszkiwana przez cywilizacje takie jak Aztekowie" powiedział WaringTyler Glockner, właściciel kanału na którym opublikowano film dodaje "oczywiście są to bardzo stare piramidy. Pomimo upływu czasu są zachowane w stosunkowo dobrym stanie, ponieważ nie były narażone na karaibski klimat, jaki panuje na powierzchni".Badacze wykazują, że dwie zatopione piramidy są takie same i bardziej przypominają te egipskie niż Azteków. Jednak inna znaleziona struktura, przypomina słynną piramidę w Chichen Itza. Jeżeli chodzi o komentarze społeczności, część zgadza się z Waringiem i Glocknerem. Inni uważają, że są to
 • Wrz 25th 2017
  0
  Wczoraj (24.09.2017) pisałem o nagraniu Nibiru podczas wschodu Słońca. Teraz pojawił się film nagrany właśnie 24 września w Los Angeles z dziwnym obiektem na niebie. Niektórzy spekulują, że jest to obiekt pozaziemski, a inni twierdzą, że jest to samolot. Ale najwięcej komentarzy dotyczyło planety Nibiru. Można powiedzieć, że Amerykanie widzący ten post wpadli w panikę. Dlatego postarano wyjaśnić to zdarzenie jak najszybciej. Oficjalnie jest satelita NROL-42. Został wystrzelony z bazy Vandenberg w Kalifornii. Czas wystrzelenia i nagrania podobno się pokrywają. NROL-42 dołączył do szeregu satelitów szpiegowskich National Reconnaissance Office (NRO). Pułkownik Gregory Wood, powiedział "Wystrzelenie tego satelity to kulminacja wielu miesięcy pracy. Cały zespół z bazy Vandenberg poświęcił się tej misji. Jesteśmy z nich dumni". Dalej tłumaczy, że obiekt z fotografii nie ma związku z planetą Nibiru.  
 • Wrz 24th 2017
  0
  W sieci pojawił sie jeden z pierwszych filmów pokazujących planetę Nibiru. Jeden z amatorów teorii spiskowych twierdzi, że udało mu się uchwycić Planetę X. Planeta X znana również jako Nibiru ma być większa od naszej Ziemi, aż 10 razy. Jest mitycznym ciałem niebieskim spoza naszego Układu Słonecznego, które miało być widoczne 23 września 2017 roku. Moment w którym zobaczymy planetę ma być zapowiedzią, końca świata. Film przesłany przez Davida Jordana, przypuszczalnie udowadnia istnienie Nibiru. "Na niebie pojawiły się dwa słońca. Są to zdjęcia, które zrobiłem 22 września 2017 roku. Film nagrałem swoim iPhone 7 i soczewką na podczerwień umieszczoną na obiektywie. Jak widać uchwyciłem dwa słońca... To jest szalone. Dla kogoś, kto myśli, że film i zdjęcia to animacje mam złe wiadomości. Wszystko jest na moim telefonie ponieważ to nim wykonałem film i zdjęcia. Wszystko na standardowych fabrycznych ustawieniach. W tym konkretnym filmie dodana została soczewka na podczerwień pochodząca z
 • Sie 9th 2017
  0
  Jak powszechnie wiemy pierwszym człowiekiem, który postawił nogę na Księżycu był Neil Armstrong podczas misji Apollo 11. Niedawno pisałem o teorii, że to Rosjanie byli pierwsi jednak ich misja zakończyła się tragicznie. Teraz chciałbym przedstawić jeszcze jedną i jeszcze bardziej niewiarygodną teorię.Naziści mieli plan by polecieć na Księżyc w 1942 roku w połowie II Wojny Światowej. Naziści mieli polecieć na Księżyc dzięki jednostkom rakietowym opracowanym przez najlepszych naukowców Hitlera. Bułgarski badacz dr Vladimir Tarziski twierdzi, że posiada dowody na istnienie takiej misji. Inżynier i fizyk sugeruje, że Niemcy opracowali program kosmiczny wraz ze swoimi sojusznikami czyli Japończykami i Włochami. Co ciekawe prowadzi on wykłady na całym świecie dzięki swojej teorii.Twierdzi, że Niemcy założyli bazę na Księżycu po zakończeniu II Wojny Światowej. Związane jest to z informacjami, że pokonani Naziści uciekli na Antarktydę i tam kontynuowali swój program kosmiczny. Program miał być nadzorowany przez generała SS Hansa Kammlera, który nadzorował program
 • Lip 7th 2017
  0
  Podczas, gdy naukowcy zastanawiają się czy gdzieś tam za Plutonem znajduje się jeszcze jedna planeta, niektóre osoby wieszczą, że coś się do nas zbliża i zniszczy życie na Ziemi. Ten rok jest pełen takich przepowiedni i pewnie nie jest to ostatnia z nich. Tą planetą ma być słynna Nibiru znana też jako Planeta X. Podobno jej orbita jest tak ukształtowana, że raz na tysiące lat zbliża się w okolice Słońca. Tam ma byc i tym razem. W październiku 2017 roku ma pojawić się w naszym Układzie Słonecznym i siać spustoszenie. Badacze zjawisk paranormalnych uważają, że Planeta X może mieć tak duży wpływ na nasz Układ Słoneczny, że jest nawet w stanie zaburzyć pole grawitacyjne naszej gwiazdy. Skoro jest to tak duży obiekt dlaczego go nie widzimy? Podobno dzieje się tak w skute kąta z jakim zbliża się do Ziemi - zbliża się w kierunku Bieguna Północnego. W miarę zbliżania się