poniedziałek, 10 lipiec 2017 00:00

Olbrzymy z Catalina

W wielu kulturach na całym świecie krążą legendy na temat olbrzymów mieszkających obok nas. Jednak może istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że prawdziwi giganci naprawdę istnieli? Jest wiele teorii, a nawet rzekomych dowodów wykopywanych od czas do czasu.

Leżąca tuż u wybrzeży Stanów Zjednoczonych w Kalifornii osobliwa wyspa Santa Catalina zwana też wyspą Catalina. Jest częścią wysp Santa Barbara i należy do hrabstwa Los Angeles. Wyspa, która ma bardzo ciekawą historię. Pierwotnie mieszkało tam plemię Gabrielino/Tongva. Najwcześniejsze dowody zamieszkiwania wyspy przez to plemię sięgają ok 7000 lat p.n.e. Wyspa została zajęta przez Hiszpanów następnie przeszła w posiadanie Meksyku by na końcu trafić do USA. Wykorzystywano ją do ukrywania się przed prawem. Mieszkali tam przestępcy różnego rodzaju: przemytnicy, kłusownicy czy mordercy. Dopiero w 1920 udało się ją przekształcić w ośrodek turystyczny uczynił to William Wrigley Jr.

W 1896 roku 15-letni chłopiec o imieniu Ralph Glidden przeniósł się na wyspę Catalina, gdzie szukał pracy jako stolarz. Jednak po tym jak szukając pereł na wyspie San Nicolas zaczepił palcami stopy o ludzką czaszkę zaczął interesować się różnymi indiańskimi artefaktami i miejscami pochówku. To wywołało w nim obsesję na tym punkcie. Stał się amatorskim archeologiem. Organizował liczne wykopaliska w celu odkrycie starożytnych miejsc pochówku na wyspie Catalina. Podczas tych wypraw odkrył 800 domniemanych miejsc pochówku, oraz mnóstwo artefaktów i reliktów. Często sprzedawano je do muzeów i kolekcjonerom. Gdy William Wrigley Jr kupił tą wyspę w latach dwudziestych XX wieku, postanowił zapewnić, że te artefakty zostaną zachowane. Nakazał,  aby wszystkie takie znaleziska były wyłączną własnością Fild Museum of Natural History w Chicago.Niestety dla Gliddena fundacja, która go sponsorowała odcięła fundusze. Ratując się otworzył muzeum w mieście Avalon i nazwał je Catalina Museum of Indian Island. Wystawiał tam swoje odkrycia każdemu kto tylko chciał zapłacić za wstęp. Samo muzeum było raczej ponure i okropne. Wykorzystywał szkielety Indian jako ozdoby. Z perspektywy czasu można to postrzegać jako wykorzystywanie tych bezcennych przedmiotów do uzyskania jak największego dochodu.

Wróćmy do jego odkryć. Jedno z nich było bardzo ciekawe i tajemnicze. Twierdził, że odkrył rasę gigantów, którzy niegdyś zamieszkiwali wyspę. Mówił, że podczas wykopalisk natrafił na kilka szkieletów, które były znacznie większe od szkieletów zwykłych ludzi. Mierzyły od 2,1 do 2,7 metra. Przypomniał też teorie, legendy o jasnowłosym i niebieskookim człowieku, który zamieszkiwał wyspę w przeszłości. Oczywiście takie wiadomości generowały szerokie zainteresowanie mediów. W jednym z wydań The Standard-Examiner 10 listopada 1929 roku napisano;

"On (Glidden) twierdzi, że posiada przytłaczające dowody, że na wyspie Catalina mieszkała dziwna rasa. Miało to miejsce około 3000 tyś lat temu. Udało mu się wykopać ogromne szkielety, naczynia domowe czy urny. Są czymś innym niż zwykłymi artefaktami po Indianach.

Szkielet młodej dziewczyny, która wyraźnie była arystokratką znaleziono w dużej urnie pogrzebowej. Otoczony był przez sześćdziesiąt cztery szkielety dzieci. W różnych innych częściach wyspy znaleziono wiele innych szkieletów mężczyzn. Ich wzrost sięgał od 2,1 do 2,7 metra."

Co ciekawe, okazało się, że znaleziska z Catalina to nie tylko szkielety odkryte przez Gliddena. W 1913 niemiecki doktor A. W Furstenan również znalazł szkielet, mężczyzny o wzroście 2,5 metra. Ten szkielet został znaleziony w zatoce Abalon w ciężkim, czarnym piasku. Kiedy wyciągnięto go z wody i wystawiono na działanie powietrza rozpadł się. Pozostała tylko szczęka i stopa. Później pojawiła się informacja z kopalni na pobliskiej wyspie Santa Rosa. Górnicy w 1959 roku mieli odkryć kilka szkieletów o wysokości 2,1 metra. Czaszki tych szkieletów miały być czerwone, miały podwójne rzędy zębów i po sześć palców u dłoni i stóp. Podobne znaleziska odnotowano też na wyspie San Nicolas.

Biorąc pod uwagę fakt, że wiele domniemanych gigantycznych szkieletów zostało pochowanych w sposób uroczysty w wyszukanych urnach, Glidden przypuszczał, że tubylcy czcili ich jak bogów. Oczywiście same odkrycia były traktowane sceptycznie, a nawet z pogardą przez archeologów. Cała sprawa była postrzegana przez naukowców i pracowników naukowych jako ostatnia desperacka próba promowania się by pozyskać finansowanie dla Glidden. Naukowcy nie byli nawet skłonni udać się na wyspę, aby zweryfikować prawdziwość tych doniesień. Niektórzy mieszkańcy wyspy również wątpili w te ustalenia. Lokalny historyk Jeanne Hill tak wyrażała się o Giddenie i jego muzeum:

"To muzeum było przerażające, bardzo przerażające. Kości walały się po całym terenie. W jednej z czaszek umieszczono światło. Po latach zwątpiłam w Ralpha Gliddena. Kiedyś znalazłam pokwitowanie pokazujące, że kupił szkielet ze sklepu na Broadwayu w Los Angeles."

Jednym z głównych problemów z fantastycznymi odkryciami Gliddena jest to, że jest bardzo mało dowodów na to by można powiedzieć, że to wszystko było prawdą. W ciągu kilku lat pojawili się ludzie, którzy stwierdzili, że osobiście widzieli szkielety. Niektóre z kości zostały wysłane na Uniwersytet Kalifornijski i do Instytutu Smithsonian. Niestety te instytucje wielokrotnie zaprzeczały, że mają w posiadaniu jakiekolwiek próbki. Niemniej jednak do dziś dzień spekuluje się, że są tam przetrzymywane, zamknięte w ukrytych podziemiach.


Niezależnie od tego, czy jest to prawda, czy nie żaden z domniemanych szkieletów nie został oficjalnie pokazany jako dowód. Nie jest też jasne co się stało z tymi wszystkimi pozostałościami odkrytymi przez Gliddena. Można też przypuszczać, że Glidden zrobił wiele zdjęć podczas swoich ekspedycji. Tu przeciw niemu przemawia fakt, że ten człowiek był uważany za dość niechlujnego jak na archeologa. Dlatego wiele z takich zdjęć mogło zaginąć lub zostać źle opisanymi. Najbardziej znaczącym odkryciem w ostatnich latach było zakurzone pudełko znalezione w archiwum Muzeum Wyspy Catalina w 2012 roku. Znajdowały się w nim liczne dokumenty napisane przez Gliddena i fotografie starożytnych relikwii.

Sam Glidden sprzedał całą kolekcję za 5 tyś dolarów. Umarł w 1967 roku w wieku 87 lat. Ponieważ zabrał nam swoje tajemnice do grobu pozostaje nam się tylko zastanawiać ile jest prawdy w jego historiach. Czy wyspa Catalina naprawdę była domem dla jakiejś nieznanej rasy? Najłatwiej było by wysłać tam ekipę archeologów, ale jak widać nikomu na tym nie zależy. Może znajdzie się jakiś inny samozwańczy archeolog, który znów zacznie kopać by udowodnić teorie Gliddena. • Wrz 18th 2017
  Jak już pewnie słyszeliście do 23 września 2017 miała być widoczna planeta Nibiru. W związku z tą datą powstało wiele różnych teorii spiskowych. Na poparcie jednej z nich Matt Rogers z grupy Sky Watcher opublikował film na YouTube.Pan Rogers, który mieszka w Wielkiej Brytanii, twierdzi, że światowi przywódcy wiedzą o Nibiru. Wiedzą też, że wszyscy jesteśmy skazani na zagładę. Trzymają te informacje w tajemnicy by powstrzymać panikę jaka by nastąpiła po ujawnieniu tych wiadomości. Na swoim filmie przedstawił rozmyty kształt na czarnym tle. Według niego jest to zdjęcie zrobione przez jeden z teleskopów na półkuli południowej. Ma ono przedstawiać Nibiru. "To jest prawdziwy obraz, który został zrobiony przez teleskop na biegunie południowym. Pokazuje Nibiru zmierzającą w naszym kierunku. Zdjęcie zrobiono w podczerwieni, dlatego widać te czerwone refleksy. To właśnie te refleksy powodują teraz zakłócenia w naszej pogodzie" powiedział pan Rogers. Niestety nie podaje szczegółów w jaki sposób uzyskał ten obraz
 • Wrz 12th 2017
  Odtajnione dokumenty CIA pokazują, że w 1955 roku amerykański informator szpiegowski, miał twierdzić, że spotykał się z Adolfem Hitlerem w Kolumbii. Dowodem mają być zdjęcia jakie zrobił sobie z Hitlerem ponad dziesięć lat po jego rzekomym samobójstwie. Wydaje się, że dokumenty są autentyczne. Dowodziłoby to, że Hitlerowi naprawdę udało się uciec do Ameryki Południowej. Dokumenty wskazują, że w 1955 jeden z oddziałów CIA otrzymał tajny dokument zatytułowany "Operational: Adolf Hitler". Informatorem, był były żołnierz SS Phillip Citroen. Twierdził, że rozmawiał z Hitlerem w Kolumbii. Dokument CIA stwierdza: "Agent Ciemloy twierdzi, że w drugiej połowie września 1955 roku jego znajomy Phillip Citroen, były niemiecki żołnierz SS oświadczył mu, że Adolf Hitler żyje. Citroen twierdził, że nawiązał z nim kontakt podczas podróży z Maracaibo. Ciemloy donosi, że Citroen zrobił sobie zdjęcie z Hitlerem ale mu go nie pokazał. Stwierdził również, że od końca II Wojny Światowej minęło już dziesięć lat dlatego sojusznicy
 • Sie 30th 2017
  W piątek (01.09.2017) może nastąpić wielkie trzęsienie ziemi. Samozwańczy badacz Frank Hoogerbeets ostrzega, że może mieć ono co najmniej 7 stopni w skali Richtera. Pan Hoogerbeets uważa, że trzęsienie ziemi może być wywołane specyficznym ułożeniem ciał niebieskich. W tym czasie może wzrosnąć aktywność tektoniczna na Ziemi. Pan Hoogerbeets lat 48 na swojej stronie dirianum.org pisze o możliwościach wystąpienia trzęsień ziemi. Wykorzystuje do tego nienaukowy sposób przewidywania trzęsień. Opiera się na położeniu planet i ich wyrównaniu z Ziemią. Jest to dość kontrowersyjna i mało trafna metoda jednak znalazł grupę zwolenników. Ostrzeżenie umieścił również na youtube. Dowiemy się z filmu, że w tym tygodniu rozpoczął się krytyczny okres, który potrwa aż do piątku. Swoje przekonanie o wystąpieniu trzęsienia opiera na tym, że w lipcu planety Jowisz, Merkury i Uran były w jednej linii z Ziemią. Teraz też tak się dzieje. W lipcu wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 7,7 stopnia. Teraz ma być
 • Sie 27th 2017
  Na obrazie przedstawiającym scenę z XVII wieku, widzimy osobę, która w prawej ręce trzyma coś co według niektórych przypomina smartfona. Czy i ta grafika stanie się jednym z dowodów na podróże w czasie? W co wpatruje się ten Amerykanin?W rzeczywistości obraz namalowano w 1937, nosi tytuł "Mr. Pynchon and the Settling of Springfield" i przedstawia scenę z XVII wieku. Zdaniem historyków niedorzeczne jest myśleć o podróżach w czasie jak również o smartfonach używanych przez przybyszy. W wywiadzie dla Motherboard dr Margaret Bruchac z Uniwersytetu w Pensylwanii powiedziała "Widać dość niezwykłe podobieństwo, szczególnie w sposobie skupienia się na tym obiekcie". Po chwili dodała "... obiekt, który przypomina smartfon, mógł być błyskotką lub kawałkiem metalu przekształconym w późniejszym czasie w grot strzały... sam obraz to przecież opowieść artysty zebrana na podstawie opowiadań".Historyk Daniel Crown wprost stwierdza, że to lusterko. Stały się bardzo powszechne po ich wprowadzeniu w XVII wieku. Jednak jeżeli pójdziemy
 • Sie 26th 2017
  Nazistowska ideologia Adolfa Hitlera była tak głęboko zakorzeniona w okultyzmie, że SS miała specjalny oddział do wyszukiwania informacji o czarownicach i czarownikach. Odział powstał by spróbować znaleźć dowody, że czarownice istniały. Mieli polować na nie Żydzi co również miało usprawiedliwiać hitlerowską nienawiść do nich. Sekcję czarowników w SS utworzył Heinrich Himmler. Grupa tych ludzi przeszukiwała całą Europę Wschodnią, aby dowieść, że czarownice zwane mądrymi kobietami były prześladowane  przez żydów i katolików. Starano się też udowodnić, że czarownice miały czystą aryjską krew. Historyk Eric Kurlander pisał o fascynacji nazistów okultyzmem w książce "Potwory Hitlera: Nadprzyrodzone historie III Rzeszy". Kurlander stwierdził, że hitlerowcy uważali swoją wyższość rasową na podstawie "Teorii lodowej". Hitler przyjął ją jako oficjalną kosmologię partii. Dziwny i zdyskredytowany światopogląd dowodził, że biały człowiek Aryan, został stworzony przez boskie plemniki pozyskane od obcych. Aryan nie ewoluował tak jak reszta z nas. Naziści rozszerzyli teorię, sugerując, że Jezus Chrystus był białym
 • Sie 13th 2017
  W wielu mitologiach świata postacie z mitów często władają nadnaturalną bronią. W mitologii greckiej Zeus ma swoje pioruny, w norweskiej bóg Thor ma swój magiczny młot. Mityczne bronie pojawiają się również w mitologii hinduskiej i są powszechnie znane jako astry. Ta nadprzyrodzona broń jest wykorzystywana przez różne postacie  przedstawiane w hinduskich tekstach. Jednym z nich jest Mahabharata. Podczas, gdy astra jest ogólnym terminem używanym do oznaczania nadprzyrodzonej broni. Broń ta ma pewne cechy, które pozwalały im odróżnić od tych, które są opisywane w mitologiach innych kultur świata. Każda astra przynależała do odpowiedniego bóstwa. Aby można było użyć tą broń, należało przywołać imię bóstwa. To bóstwo zsyłało moc na broń i dawało jej moce. Jako broń o wielkiej mocy astra nie była do powstrzymania przez zwykłą broń, jedynie wojownik z drugą astrą mógł walczyć jak równy z równym.  Sam wojownik by władać taką broń musiał posiadać potrzebną wiedzę na temat uzbrojenia,
 • Sie 7th 2017
  Według tegorocznej teorii spiskowej Świat jaki znamy zakończy sie w ciągu kilku tygodni. Znawca numerologii chrześcijańskiej David Meade znów ostrzega przed taką możliwością. Twierdzi, że tajemnicza planeta Nibiru wkrótce zderzy się z Ziemią. Zgodnie ze swoją teorią, sygnalizuje to zaćmienie słoneczne jakie będzie miało miejsce w tym miesiącu. Pan Meade dla udowodnienia swojej teorii używa kilku fragmentów z Biblii. Już na początku tego roku pan Meade twierdził, że Nibiru uderzy w Ziemię w październiku. Nibiru ma być wypchnięta w tą część kosmosu poprzez przyciąganie grawitacyjne pochodzące od "binarnej gwiazdy", która ma być związana ze Słońcem. Teraz podał datę na podstawie "Wielkiego Zaćmienia Ameryki", które ma sygnalizować nadejście planety X. Wszystko ma mieć miejsce 21 sierpnia. Wtedy ma nastąpić zaćmienie. To po nim ma pojawić się na horyzoncie wielka planeta, która zetrze w proch ludzkość i życie na Ziemi. Pan Meade powiedział, że nadchodzące zaćmienie będzie stanowić znak ostrzegawczy. Sama planeta
 • Sie 1st 2017
  Czy Neil Armstrong nie był pierwszym człowiekiem który wylądował na Księżycu? Trochę starsza historia ale warto zwrócić uwagę, że pierwsi wylądowali tam Rosjanie. Dlaczego nie ujawniono tych danych? Ponieważ radzieccy kosmonauci mieli zginąć, a teorie sugerują, że rząd ZSRR ukrył tą informację. Według historii Neil Armstrong i Buzz Aldrin wylądowali na Księżycu w module Eagle 20 lipca 1969 - 48 lat temu. Ale ZSRR był pierwszym krajem który dotarł na Księżyc. Udało im się nawet wylądować. Tak twierdzi raport ujawniony przez Dailystar.co.uk. Rosjanie mieli tam też posłać pierwszy łazik, który przejechał wokół całej powierzchni księżycowej. Te rewelacje znajdziemy również na youtube na kanale The Unknown. Właściciele kanału umieścili film, w którym stwierdzili, że astronauci NASA którzy dotarli na Księżyc odnaleźli dowody bytności ZSRR i je ukryli część zabrali. Te dowody miały znajdować sie w rosyjskim archiwum. Znaleziono tam fragmenty tajnej rakiety i film pokazujący sowiecki statek kosmiczny, który wylądował na
 • Lip 12th 2017
  Niecały miesiąc temu zamieszczałem informację o mumii obcego. Obecnie nazywanym przez zespół badawczy Maria. Teraz pokazano nowy film z innym zmumifikowanym ciałem. Obiekt jest o kształcie humanoidalnym i jest uważa się, że ma mniej lat niż mumie znalezione w grobowcu w Nazca w Peru. Obecnie badacze zjawisk paranormalnych dowodzą, że w tym samym grobowcu znajdowało się wiele gatunków Obcych. Film ma być dowodem na dostęp do ciał Obcych, którzy są w posiadaniu rządu Stanów Zjednoczonych. Na stronie gaia.com dowiemy się, że osoby z nimi związane mają zamiar zbadać te odkrycia i wyprodukować serial. Redaktorzy strony umieścili zapowiedź takiej serii w filmie umieszczonym na stronie zatytułowanym "Unearthing Nazca, update three, Examination of a New Body". Niestety, aby obejrzeć cały film należy się zarejestrować i wnieść opłatę. Na filmie zobaczymy coś co wygląda na testy naukowe i analizę przeprowadzoną na małej głowie humanoida. Tym razem nazwano mumię Victoria. Gaia.com twierdzi, że z
 • Lip 10th 2017
  W wielu kulturach na całym świecie krążą legendy na temat olbrzymów mieszkających obok nas. Jednak może istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że prawdziwi giganci naprawdę istnieli? Jest wiele teorii, a nawet rzekomych dowodów wykopywanych od czas do czasu. Leżąca tuż u wybrzeży Stanów Zjednoczonych w Kalifornii osobliwa wyspa Santa Catalina zwana też wyspą Catalina. Jest częścią wysp Santa Barbara i należy do hrabstwa Los Angeles. Wyspa, która ma bardzo ciekawą historię. Pierwotnie mieszkało tam plemię Gabrielino/Tongva. Najwcześniejsze dowody zamieszkiwania wyspy przez to plemię sięgają ok 7000 lat p.n.e. Wyspa została zajęta przez Hiszpanów następnie przeszła w posiadanie Meksyku by na końcu trafić do USA. Wykorzystywano ją do ukrywania się przed prawem. Mieszkali tam przestępcy różnego rodzaju: przemytnicy, kłusownicy czy mordercy. Dopiero w 1920 udało się ją przekształcić w ośrodek turystyczny uczynił to William Wrigley Jr. W 1896 roku 15-letni chłopiec o imieniu Ralph Glidden przeniósł się na wyspę Catalina, gdzie szukał pracy