Print this page
niedziela, 17 czerwiec 2018 00:00

Ryzyko wybuchu III Wojny Światowej

Odkąd Rosja i USA starły się o Syrię informacje o nadchodzącą III Wojnę Światową tak jakby osłabły. Jednak zdaniem znanego twórcy teorii spiskowych, wojskowa potęga Władimira Putina jest w stanie zniszczyć Amerykę w zaledwie 30 minut.

Samotny chrześcijański numerolog, popularny wśród ludzi zajmujących się teoriami spiskowymi, twierdzi, że USA są bardzo źle przygotowane do takiego rodzaju konfliktu. Kwestionując możliwość wybuchu III Wojny światowej w niedalekiej przyszłości, pan Meade stwierdził, że istnieje duże ryzyko globalnego konfliktu. Opisuje swoje konspiracyjne przemyślenia na swojej stronie. W jednym z wpisów napisał:

"Amerykańska hegemonia to mit. Rosja nie szuka powodu do wywołania konfliktu, ale jest w pełni przygotowana jeżeli taki miałby nadejść. Jeżeli chodzi o Syrię, niech Bóg nam pomoże, jeśli jakiś neokonserwatysta zacznie mówić o osłabieniu rosyjskich wpływów w Syrii. To byłaby rozpałka do konfliktu z wrogiem, który jest tak technologicznie rozwinięty, że nie odważę się oszacować wyniku".

Według pana Meade'a istnieje technologiczna przepaść między dwoma mocarstwami, które pewnego dnia mogłyby doprowadzić do przedwczesnego zgonu USA. Pan Meade'a łączy swoje dziwaczne twierdzenia z rzekomymi proroctwami z chrześcijańskiej Biblii. Twierdzi, że rosyjskie pociski mają nieograniczony zasięg i ich trajektoria lotu uniemożliwia zniszczenie ich przez najnowsze systemy antyrakietowe.

"Rakieta RS-28 Sarmat jest od lat znana agencji CIA. Ma ona nieograniczony zasięg i trajektorię, która uniemożliwia obronę. Nie mamy nic porównywalnego z rosyjskimi hipersonicznymi pociskami Mach 20. Dodatkowo Rosja jest wymieniana w Księdze Objawienia".

Innym punktem zapalnym jest Iran i Izrael. Jeżeli w tym regionie wybuchł by konflikt, miałoby to niesamowite implikacje dla całego świata.

Wszystkie te niesamowite roszczenia powstały z tytułu, że USA i Rosja wspierały różne strony konfliktu w syryjskiej wojnie domowej. Podczas trwającego konfliktu pan Meade twierdził, że zarówno Donalt Trump jak i Wladimir Putin są gotowi sięgnąć do swoich czerwonych przycisków.

Meade pisze "Trump boi się używać wojska, w przeciwieństwie do swoich poprzedników. Ale jak zareaguje Putin? Czy Rosja w pewnym momencie nie zaatakuje NATO i USA?"

Ale czy Meade'a jest wiarygodny ze swoimi teoriami?

Sekretarz generalny ONZ António Guterres ujawnił, że napięcie na Bliskim Wschodzie grozi, że wejdą w konflikt Iran, Izrael, USA i Arabia Saudyjska. Guterres, radził Trumpowi, aby ten łagodził ryzyko, utrzymując pokojowe stosunki z Iranem poprzez porozumienie o wspólnym kompleksowym planie działania zwanym JCPOA.

Ten region jest bardzo niestabilny i o wpływy walczy wiele interesów. Wszystko przez dostęp do ropy. Jednak czy to wywoła tak potężny konflikt? Jeżeli taki powstanie, czy nie ucierpią tylko kraje takie jak Rosja i USA? Na pewno możemy być pewni, że celem Rosjan będą stacjonujące wojska Amerykańskie, ponieważ po szybkim ataku rakietowym, kolejnym etapem będzie wysłanie wojsk lądowych.