czwartek, 06 kwiecień 2017 00:00

Papirus Tulli - to fałszerstwo?

Papirus Tulli - tajemniczy tekst, przez niektórych nazywany pierwszym pisemnym opisem obserwacji UFO. Ten egipski teks opisuje wydarzenie, które przypuszczalnie miało miejsce podczas urzędowania XVIII dynastii, około 1480 roku p.n.e.

Starożytny Egipt znany jest z wielu rzeczy takich jak niezwykle bogata i starożytna kultura, wspaniała cywilizacja, ale także jego tajemnicze bóstwa i niektóre najbardziej osobliwe opowieści o starożytnym świecie. Jedną z nich jest mało znana historia egipskiego dokumentu o nazwie Papirus Tulli. Opisuje on szczegółowo obserwacje UFO, które przypuszczalnie miały miejsce w starożytnym Egipcie za panowania Thutmosis III.

Sam tekst został zapomniany, pojawił się dopiero w latach trzydziestych XX wieku. Odnalazł go podczas wizyty w Kairze w 1933 roku Alberto Tulli, dyrektor sekcji egipskiego muzeum w Watykanie. Miał go odnaleźć w jednym ze sklepów z antykami. Tulli pomyślał, że papirus jest zbyt drogi by go kupić więc zamiast tego zrobił jego kopię. To właśnie jest powodem do wątpliwości w autentyczność tego tekstu.

Nie mniej papirus stał się bardzo ważnym elementem w orężu teoretyków UFO. Wielu z nich uważa go za niezaprzeczalny dowód istnienia obcych. Jest też uważany za jeden z najwcześniejszych zapisów informacji o UFO. Mimo, że papirus był poważnie uszkodzony i zawierał kilka luk, książę Boris de Rechewiltz postanowił go przetłumaczyć i to mu się udało. Dzięki temu mógł stwierdzić, że jest on częścią Annals of Thutmose III. Niestety w samym tekście nic nie odnosi się do samego faraona, co sprawia, że staje się jeszcze bardziej podejrzany.

Książę Boris de Rechewiltz


Do tej pory są dwa indywidualne tłumaczenia tego starożytnego tekstu. Jeden przez księcia Borisa de Rachewiltza, a drugi przez antropologa R. Cedrica Leonarda. Poniżej tłumaczenie księcia:

"W 22 roku trzeciego miesiąca zimy, szóstej godziny dnia skrybowie Domu Życia odkryli, że był to krąg ognia, który poruszał się po niebie, choć nie miał głowy, cuchnął jak oddech z ust. Jego korpus był długi na 1 pręt (ok 45 metrów) i jeden pręt wysoki, bezdźwięczny... Stanęło im serce, położyli się na brzuchach, a później poszli do króla opowiedzieć o tym. Jego Wysokość sprawdził to wszystko co jest zapisane w papirusach. Jego Królewska Mość rozmyślał nad tym co się stało. Teraz po kilku dniach znów się pojawiło. Było jaśniejsze niż cokolwiek. Lśniły na niebie bardziej niż Słońce. Potężna była pozycja ognia. Armia Króla patrzyła na nie i Jego Królewska Mość znajdowała się po środku. To było po kolacji. Wtedy, to okręgi ograni zrosły wyżej na południu. Ryby i substancje lotne spadły z nieba. Spowodowało to, że Jego Królewska Mość dostała kadzidło do uspokojenia. Co się stało zostało zapisane w księdze Domu Życia, aby pamiętać to na wieczność."

Ręcznie przepisany tekst przez Alberto TulliR. Cedric Leonard zapewnił nam bardziej zrozumiałe tłumaczenie, które może pomóc zrozumieć trochę ten tekst.

"W 22 roku trzeciego miesiąca zimy, szóstej godziny dnia [...] wśród uczonych w Piśmie Domu Życia stwierdzono, że na niebie pojawiły się niezwykłe Ogniste Dyski. Nie posiadały głowy. Wydech z ich ust siał fatalny zapach. Miały 1 pręt długości i jeden pręt szerokości. Były bezszelestne. Uczeni poszli do domu Jego Królewskiej Mości. Poszli do Króla, aby to zgłosić. Jego Królewska Mość nakazał zanotowanie tego w zwojach i umieszczenie ich w Domu Życia. Jego Królewska Mość rozmyślał nad tymi wszystkimi wydarzeniami, które teraz trwały. Po kilku dniach stały się coraz liczniejsze niż kiedykolwiek. Błyszczały na niebie bardziej niż Słońce [...]. Potężna była pozycja tych Ognistych Dysków natomiast Armia Króla wraz z Jego Królewską Mością patrzyli na to. To było po wieczornym posiłku, gdy Dyski wzniosły się jeszcze wyżej na niebie ku południu. Ryby i inne substancje lotne spadły z nieba: cud, który nigdy nie był znany od czasów założenia kraju. Przyniesiono Królowi kadzidło, aby uspokoić serce Amun-Re, boga dwóch Ziem. I zostało [nakazane], aby wydarzenia zostały zarejestrowane w Domu Życia na zawsze. "

Czy Egipcjanie nie rozróżniali zjawisk atmosferycznych? Nie oni byli biegli w dziedzinie astronomii i innych naukach. Wielu historyków uważa, że Egipcjanie byli w stanie wskazać różnicę między zjawiskami wytłumaczalnymi dla nas i tymi dziwnymi, niewyjaśnionymi. Jednak najwięcej wątpliwości budzi fakt, że nie posiadamy oryginalnego kawałka papirusu. Posiadamy tylko transkrypcję rzekomego dokumentu, którego lokalizacja nie jest znana.

Debata powinna pozostać zamknięta do czasu, aż pojawią się dodatkowe dowody. Na razie możemy tylko spekulować...


 • Lis 2nd 2017
  Nowe badania sugerują, że w rzeczywistości obcy mogą być bardziej podobni do nas, niż do tej pory myśleliśmy. Badania wskazują, że obcy są kształtowani podobnymi lub takimi samymi procesami, które kształtowały człowieka. Chodzi o dobór naturalny i to, że mogą wyglądać tak jak my.Naukowcy z Uniwersytetu w Oxfordzie pokazali po raz pierwszy, w jaki sposób można wykorzystać teorię ewolucji do przewidywania wyglądu i zachowania obcych. Ich teoria wspiera argument, że obce życie również przechodzi selekcję naturalną i podobnie jak my, podczas ewolucji stają się silniejszymi organizmami. Sam Levin, główny autor badań opowiada "Podstawowym zadaniem astrobiologów (ludzi badających życie w kosmosie) jest myślenie o tym, czym może być życie pozaziemskie. Ale samo snucie domysłów o obcych jest trudne. Mamy tylko jeden przykład, którym dysponujemy i możemy badać. To życie na Ziemi. Dotychczasowe podejście w dziedzinie astrobiologii było w dużej mierze mechanistyczne Czyli starano się je wyjaśnić za pomocą pojęć i praw
 • Paź 22nd 2017
  Odkrycie kilku zębów z przed 9,7 milionów lat doprowadziło archeologów do zadania pytań o kolebkę ludzkości. Zęby odkryto w dawnym korycie rzeki Ren. Nie sa podobne do znanych gatunków ludzkich występujących w Europie czy Azji. Odkrycie sugeruje, że w przeciwieństwie do popularnych przekonań to właśnie Europa może teraz stać się kolebką ludzkości. Naukowcy twierdzą, że byli tak zaskoczeni odkryciem, że przez rok badali próbki zanim postanowili ogłosić odkrycie. Zęby są dalej badane przez zespół naukowców, a pierwszy oficjalny artykuł w tej sprawie zostanie opublikowany do końca miesiąca (październik 2017). We wrześniu 2017 roku, naukowcy z Muzeum Historii Naturalnej w Moguncji odkryli kolekcję zębów w pobliżu miasta Eppelsheim. Badania opublikowano na ResearchGete. Napisano tam "Zęby, korona górnego lewego kła i górnego prawego zęba trzonowego są wyjątkowo dobrze zachowane. Pochodzą z tego samego ciała, nieznanej płci". Dr Lutz w wywiadzie dla Merkurist powiedział "Są to wyraźnie małe zęby. Ich cechy przypominają te
 • Paź 16th 2017
  Rosyjsko-hinduska ekspedycja odkryła dwa starożytne rytualne kompleksy o niespotykanych kamiennych figurach. Naukowcy nie potrafią zidentyfikować do jakiej cywilizacji należały. Miejsce odkrycia znajduje się w Himalajach. "Okryto dwa rytualne kompleksy, zlokalizowane w odległym i niełatwym do dotarcia miejscu w górach. W sanktuarium znaleziono około 200 posągów jeźdźców. Ich osobliwość polega na tym, że przedstawiają po kilku jeźdźców na jednym koniu. Można znaleźć jednego, dwóch, trzech, a nawet czterech jeźdźców" opowiada Viacheslav Molodin, zastępca dyrektora Instytutu Archeologii i Etnografii Rosyjskiej Akademii Nauk. Wszystkie rzeźby wykonane są bogato zdobione i zrobione w tym samym stylu. Odkrycie jest dość wyjątkowe. W pobliskim sanktuarium, archeolodzy odkryli również kilka źródeł wody, oraz inne kamienne struktury, które mogą być związane z kompleksami religijnymi. Odkrycie skatalogowano jako odkrycie pozostałości zaginionej cywilizacji, która rozwinęła się w Himalajach. Nie jest jasne, jakiej cywilizacji są to pozostałości, ponieważ w historii indyjskiej sztuki nie odnotowano podobnych rzeźb. "To cywilizacja, która pojawiła się
 • Paź 15th 2017
  Holenderski badacz Fred Woudhuizen i szwajcarski geoarcheolog Eberhard Zangger ogłosili, że odszyfrowali tajemniczy język, który został wyryty na kamiennej płycie sprzed 3200 lat. Napis w języku Luwian mówi o powstaniu potężnego królestwa zwanego Mira, które tworzyło część większej cywilizacji zwanej Ludźmi Morza. Starożytne 29 metrowa płyta odkryta w 1878 roku w wiosce Beyköy, 34 km na północ od Afyonkarahisar w dzisiejszej Turcji. Tablica jest jedną z największych tablic zawierające inskrypcje i pochodzące z epoki brązu. To, co sprawia, że jest jeszcze bardziej tajemnicza to fakt, że tylko garstka uczonych potrafi odczytać ten język. Niestety oryginalna płyta została zniszczona w XIX wieku, naukowcy opierają się teraz na kopiach, które zostały sporządzone przez naszych przodków. Pozostałości płyty wykorzystano jako materiał kamienny używany do budowy meczetu. Zgodnie z zapisem, królestwo Mira kontrolowała Troję, miasto znajdujące się na terytorium dzisiejszej Turcji. Napisano również, że król Kupanta-Kurunta stał się władcą Mira i kontrolował Troję, choć
 • Paź 2nd 2017
  W ciągu najbliższych dwudziestu lat, ludzie powinni odkryć obce życie. W niedawnym wywiadzie starszy ekspert w Search for Extra-Terrestrial Intelligence znanym jako Instytut SETI powiedział, że postawiłby każdą filiżankę kawy na to, że znajdziemy obce życie w ciągu 20 lat.Udzielając wywiadu dla Futurism podczas Światowych Targów Nano w Nowym Jorku, dr Seth Shostak przedstawił teorie na temat znalezienia obcego życia. "Możemy znaleźć życie drobnoustrojowe, takie jakie można znaleźć w ubikacji czy zlewie. Możemy je znaleźć znacznie wcześniej, jeszcze za mojego życia". Dr Shostak powiedział, że ma pewność, że ludzie poznają pozaziemskie inteligentne życie i to w stosunkowo krótkim czasie. Kontakt nie będzie bezpośredni ze względu na ogromne odległości, ale możemy odebrać sygnały jakie oni wysyłają. "Jeżeli są oddaleni od nas o 500 lat świetlnych... usłyszymy sygnał, który ma 500 lat. A jeśli my odpowiemy na ich sygnał minie tysiąc lat zanim odpowiedzą. Więc to nie jest kontakt, ale będziemy wiedzieli,
 • Wrz 30th 2017
  Tuż przed wejściem w atmosferę Saturna kosmiczna sonda Cassini sfotografowała dziwną anomalię na pierścieniach Saturna. Jedno z ostatnich zdjęć, które trafiło do NASA pokazuje coś tajemniczego. Nie to nie statek Obcych, ale to coś zafascynowało naukowców. Dzięki Cassini dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy nie tylko o Saturnie, jego księżycach ale o naszym Układzie Słonecznym. I chociaż dowiedzieliśmy się tylu ciekawych, nowych rzeczy to Cassini otworzyła drzwi do kolejnych pytań na które na razie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć. Wśród tajemnic, które trzeba rozwiązać jest właśnie niezidentyfikowany obiekt, który został nazwany Peggy. Niektórzy naukowcy zaproponowali, że może to być księżyc, z którego tworzą się wewnętrzne pierścienie Saturna. Do tej pory astronomowie wywnioskowali, że w tym obrębie są zakłócenia. Po raz pierwszy odkrył je astronom z Uniwersytetu Queen Mary w Londynie, Carl Murray. Ogłosił to w 2013 roku, ale nie mógł wypatrzeć tam księżyca, który powodowałby zakłócenia. Od tego czasu astronomowie pozyskiwali
 • Wrz 23rd 2017
  Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Centrum Astrofizyki Harvard-Smithsonian (CfA), szybkie impulsy radiowe, które mogą być sygnałami od zaawansowanej cywilizacji, pojawiają się o każdej sekundzie. Niektórzy naukowcy twierdzą, że to obcy. Inni, że to połączenie różnych zjawisk kosmicznych, które jeszcze nie zostały zidentyfikowane. Teraz po raz pierwszy, dwóch astronomów z CfA oszacowało ilość nietypowych sygnałów jaka występuje w całym znanym nam wszechświecie. Ich praca wykazała, że co najmniej jeden z takich sygnałów jest wytwarzany co sekundę."Jeśli mamy rację, co do częstotliwości występowania tych szybkich sygnałów, to możemy sobie wyobrazić, że na niebie widzimy rozbłyski jakby zdjęcia robili paparazzi" powiedziała Anastasia Fialkov z CfA, która prowadzi te badania "Zamiast światła my możemy odbierać te enigmatyczne błyski w postaci fal radiowych".Aby dojść do tego wniosku Fialkova i Avi Loeb przyjęli, że źródło tych sygnałów o kodowej nazwie FRB 121102 pochodzi z galaktyki oddalonej od Ziemi o około 3 miliardy lat świetlnych. Tylko
 • Wrz 15th 2017
  Silnik, który może umożliwić lot ludzi na Marsa w ciągu zaledwie 10 tygodni został zaprojektowany przez chińskich naukowców. Rewolucyjny silnik, może napędzać statek kosmiczny dobijając mikrofale dostarczane przez Słońce wewnątrz zamkniętego pojemnika. Wszystko to dzieje się bez potrzeby użycia konwencjonalnego paliwa. Na niedawno opublikowanym propagandowym filmie zobaczymy funkcjonalny prototyp takiego silnika. Co ciekawe badania nad takim silnikiem prowadzi również NASA, ale im nie udało się nawet zbudować działającego prototypu. Film opublikowany przez CCTV.com pokazuje, że Chińscy eksperci stworzyli coś co przeczy prawom fizyki. W najbliższej przyszłości naukowcy mają przeprowadzić testy silnika w przestrzeni kosmicznej. Film pokazuje coś co ma być silnikiem, ale niestety nie padają w nim informacje na temat szczegółów technicznych tego silnika. Ponieważ w ogóle nie zużywa paliwa, narusza trzecie prawo Newtona czyli oddziaływania na siebie ciał.  Informacje zawarte w filmie są poruszane przez wielu ekspertów. Jak informuje IBTimes UK, urządzenie to jest budowane w CAST i jest
 • Wrz 5th 2017
  W ostatni piątek 1 września 2017 roku, gigantyczna asteroida nazwana Florencja przeleciała w odległości około 7 milionów kilometrów od Ziemi. Tym samym stała się największym niebiańskim obiektem, który zbliżył się tak blisko do naszej planety, odkąd NASA zaczęła śledzić obiekty w kosmosie. Ku zaskoczeniu obserwatorów, odkryto dwa dziwne obiekty o średnicy od 100 do 300 metrów, które znalazły się w jej pobliżu. Według badań NASA Reaction Propulsion Laboratory, obrazy uzyskane przez agencję Goldstone Space Communication Complex potwierdziły, że asteroida ma średnicę 4,4 km. Analiza uzyskanych danych wykazała również, że Florencja obraca się raz na 2,4 ziemskiej godziny.Oba tajemnicze obiekty okrążają asteroidę. Są to stosunkowo małe naturalne satelity. Niestety naukowcy nie potrafili nic więcej powiedzieć na ich temat. Dodatkowe obserwacje zostaną wykonane w przyszłym tygodniu w Goldstone Center położonym na pustyni Mojave w Kalifornii, USA. Równolegle będą prowadzone obserwacje w Arecibo Observatory, na północnym wybrzeżu Puerto Rico. Te badania powinny dostarczyć
 • Sie 29th 2017
  Piramidy są rozproszone po całym świecie. Niezależnie od miejsca, starożytne kultury budowały wspaniałe budowle na całej naszej planecie. Teraz grupa amatorów archeologów z Australii twierdzi, że Australię przed Europejczykami tysiące lat wcześniej odwiedzali Egipcjanie. Dopuszczają fakt, że nawet zbudowali tam piramidy. Zdaniem grupy badaczy, ponad 5000 lat temu pod jedną z gór w północnym Queensland zbudowano piramidę. Piramida Walsha (tak ją nazwano) położona 30 minut na zachód od popularnego australijskiego wybrzeża, znajduje się na wysokości 922 metrów. Ma być ostatecznym miejscem spoczynków egipskiego lorda Nefer-ti-ru.Dowodem na ich twierdzenia ma być zestaw dziwnych hieroglifów zwanych Kariong Hieroglyphs, które przez wielu badaczy są uważane za egipskie. Znajdują się w pobliżu Sydney i miały być wyrzeźbione wiele tysięcy lat temu przez egipskich żeglarzy, którzy odkryli australijski kontynent około 5000 lat temu. Ten ciekawy zestaw hieroglifów jest zlokalizowany w Narodowym Wodnym Parku Brisbane w Kariong, nazywają go też Gosford Glyphs ze względu na społeczność