niedziela, 30 kwiecień 2017 00:00

Nietypowe miejsca i nasza sex historia.

Seksualne zachowania zawsze wpływały i będą wpływać na politykę i jej regulacje. Seksualność była "drogą bogów", seks był święty, a moment orgazmu uważano za porozumienie się z bóstwami - francuski termin określa orgazm jako "la petite mort" (małą śmierć). Wczesne kultury związały seks z siłami nadprzyrodzonymi można to zauważyć w architekturze czy sztuce. Obrazy przedstawiające seks znajdziemy na ceramice, malowidłach, rzeźbach budynkach religijnych. Tysiące lat przed tekstami pisanymi starożytne społeczeństwo rozszerzyło swoją seksualność i praktyki seksualne na otaczające krajobrazy, ważne daty w kalendarzu rolniczym czy rytuałach.

Pojęcie kobiecej Matki Ziemi można znaleźć w niemal każdej starożytnej kulturze i była ona ogólnie związana z delikatnie zaokrąglonymi wzgórzami, płynącymi strumieniami i świeżymi źródłami wody oraz najgłębszymi jaskiniami które postrzegano jako macice w których czczono moc płodności i obfitości. Góry, wzgórza, rzeki, wodospady i jaskinie w kształcie piersi, penisów i pochwy były postrzegane jako miejsca święte. Te wszystkie starożytne miejsca dają nam wgląd w wieloletnią obsesję na punkcie seksu jaką mieli nasi przodkowie i jaką nadal mamy my. Oto 10 charakterystycznych miejsc na Ziemi.

10 USA Utah - piaskowce.

Arches National Park, na północ od Moab w stanie Utah oferuje 2000 naturalnych piaskowych formacji geologicznych obejmujących rozległe luki i skały. To one skupiały rdzenne plemiona Indian podczas ich rytuałów. Miejsca te znajdują się na wysokości 1767 metrów nad poziomem morza. Park Arches to największe "zagłębie" fallusów na całym świecie. Ten szczególny okaz jest dostępny od południa, można dojechać od południa od Arizony do Cannonville.

To tu rdzenni Indianie odprawiali swoje rytuały

 

Jeden z wielu wielkich fallusów w parku9. Chiny: Guizhou Bliźniacze Szczyty.

Chiny osiadają jedne z największych i najlepszych na świecie kamiennych piersi. chodzi o doskonale ukształtowane szczyty w Zhenfeng w prowincji Guizhou. Nikt nie wspina się na te szczyty, ponieważ uważane są za świętą rezydencję bogini.8. Indie: świątynie Khajuraho.

Starożytne indyjskie kultury wedyjskie wprowadziły seksualne rytuały na zupełnie inny poziom, co dzisiaj uważane jest za złe.

W głębokiej dżungli znajdują się pomniki Khajuraho z X wieku. To grupa hinduskich świątyń i świętych Jainów w Madhya Pradesh. Znajdują się tam świątynie i komory przeznaczone do praktyk seksualnych. Każdy centymetr kwadratowy na sianach został pokryty dziesiątkami tysięcy ujęć aktów seksualnych w celu zwiększenia moc tego miejsca.

Od mężczyzn uprawiających seks ze zwierzętami do seksu grupowego (np. 1 kobieta i 20 mężczyzn), te starożytne rytuały wedyjskie to skomplikowane sztuki podczas ceremonii. Orgazmy były kluczowymi etapami tych ceremonii. To właśnie w tym okresie, gdy seks odpowiadał duchowości wysiano nasiona pod to co stało się później światowym bestsellerem - Kama Sutrą.

Jedna z wielu rzeźb w świątyni.


7. Tajlandia - Lamia.

Na Wybrzeżu w pobliżu Lamia na wyspie Koh Samui - dziadek (Ta) i babcia (Yai) wyglądają odpowiednio jak męskie i żeńskie narządy płciowe. Skała Dziadek i skała Babci były kształtowane przez miliony lat w słonej piance oceanicznej.

Skała Babcia - Yai

Skała Dziadek - Ta


6. Włochy: Starożytny Rzym.

Starożytni Rzymianie mieli obsesję na punkcie seksualnych festiwali, a ich kalendarz był pełen tego typu wydarzeń. Bachanalia były rzymskim festiwalem Bachusa grecko-rzymskiego boga wina, wolności i ekstazy opartej na dionizmie greckimi i tajemnicach dionizyjskich. setki ludzi brały udział w trzydniowych imprezach pełnych wina, używek i orgii. W Rzymie znajdziemy dziesiątki tysięcy bardzo wyraźnych rzeźb, posągów i pomników poświęconych ich hedonistycznemu stylowi życia.5. Turcja Kapadocja - skała fallus.

Znajduje się w Dolinie Miłości w pobliżu Kapadocji, w Turcji. Jest naprawdę dziwaczny zestaw pionowych skał fallicznych. Niektóre z nich to wspaniałe okazy mające 40 metrów wielkości i zostały utworzone przez erupcję wulkanów około 9 milionów lat temu. Erozja pozostawiła tylko twardsze elementy, które tworzą niezwykły krajobraz, często określane jako stożki, słupy, szczyty, grzyby i penisy. W zależności od tego kto jak widzi.4. Grecja - skrzydlate penisy.

W starożytnej Grecji przedmioty zwyczajne w tym amulety, figurki, lampy ozdoby i ceramiki były często umieszczane na zewnątrz domu w drzwiach, ścianach a nawet grobach. Symbole falliczne ze skrzydłami używano w starożytnej Grecji. Podczas rytuałów odsłaniano falliczny słup co stanowiło ważną część uroczystości. Ten przykład został znaleziony w świątyni Dionizosa na wyspie Delos i jest datowany na 300 rok p.n.e.


3. Jamajka skała Pum Pum.

W wąwozie Bog Walk na rzece Rio Cobre mieszkańcy Jamajki nazywają to wejście do jaskini Pum Pum. Pum Pum to slang dla określający kobiece narządy w miły sposób. Znany jest jako ósmy cud świata, ogromny wapień jest interpretowany jako olbrzymia kobieta myjąca swoją pochwę w rzece. Według wierzeń z tego miejsca rodzi się słodka woda i ryby.2. Filipiny - jaskinia Sagada.

Przez ponad miliony lat woda deszczowa penetrowała to miejsce i wiele naturalnych strumieni wyżłobiło cechy przypominające kobiecą anatomię. Co ciekawe według starszyzny w tych jaskiniach nadal odbywają się ceremonie seksualne podczas ważnych dat rolnych.1. Malezja Jaskinia długiej miłości.

Park Narodowy Gunung Mulu leży w pobliżu południowej granicy Brunei z Maelzją, około 100 km na wschód od miasta Miri i 100 km na południe od Bandar Seri Begawan w Brunei. Ukryty pod gesto zalesionymi stokami górskimi znajduje się największy na świecie system wapiennych jaskiń. Głęboko w jakini Lang, ta przenikająca formacja stanowi centralną część rytuałów płciowych i płodności od ponad 1000 lat.Wnioski? Niech będzie to cytat:

"Ktoś powiedział mi wspaniałą historię krzyżowca, który włożył na żonę pas cnoty i dał klucz swojemu najlepszemu przyjacielowi jako zabezpieczenie w przypadku jego śmierci. Nie ujechał jeszcze kilkunastu kilometrów gdy jego przyjaciel dopadł go i zasapany powiedział - DAŁEŚ MI ZŁY KLUCZ!!!" - Anaïs Nin


 • Mar 18th 2018
  Nowe badania DNA wykazały, że nasi przodkowie w co najmniej dwóch przypadkach mieszają się z inną tajemnicza grupą homininów zwanych Denisowianinami. Obecnie około 5 procent DNA niektórych Australijczyków - szczególnie ludzi z Papui Nowej Gwinei - to DNA Denisowian. Naukowcy odkryli dwa odrębne ludzkie genomy - jeden z Oceanii i drugi z Azji Wschodniej- oba mają wyraźne denisowiańskie pochodzenie. Genomy są różne, co sugeruje, że istniały co najmniej dwie oddzielne fale mieszania się gatunków, prawdopodobnie pomiędzy 200 000, 50 000 lat temu. Naukowcy wiedzieli, że ludzie żyjący na wyspach na południowym Pacyfiku mają denisowiańskie pochodzenie. Ale nie spodziewali się, że ludzie z Azji Wschodniej będą mieli wyjątkowo odmienny typ. W artykule opublikowanym w marcowym wydaniu Cell 15 naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie przebadali ponad 5600 sekwencji całego genomu od osób z Europy, Azji, Ameryki i Oceanii i porównali je z genomem Denisowian. "Wiadomo już, że osoby z Oceanii w szczególności
 • Sty 31st 2018
  Znany psycholog ewolucyjny Gordon Gallup w wywiadzie dla The Sun powiedział, że hybryda człowieka i szympansa urodziła się w laboratorium w Orange Park na Florydzie. Miało to miejsce 100 lat temu. Gallup, który opracował test "rozpoznawania siebie" czyli test lustra, który bada zdolność rozpoznawania siebie w lustrze. Ukuł on termin "humanizee", który odnosi się do hybrydy człowieka i szympansa. W wywiadzie dla gazety powiedział, że jego były profesor twierdził, że dziecko humanizee urodziło się w placówce badawczej w której pracował. Gallup, który jest także profesorem na University of Albany, twierdzi, że jego profesor pracował w Yerkes, zanim centrum badawcze przeniosło się do Emory University w Atlancie w 1930 roku. "Jednym z najciekawszych przypadków byłą próba, która została podjęta w latach dwudziestych XX wieku w pierwszym ośrodków badawczym naczelnych założonym w USA w Orange Park na Florydzie" powiedział Gallup.Oni zapłodnili samicę szympansa ludzkim nasieniem od nieujawnionego dawcy. Stwierdzili też, że ciąża
 • Sty 26th 2018
  Georgetown w północnym Queensland (Australia), było kiedyś częścią Ameryki Północnej. Takie rewelacje podają naukowcy. Tego odkrycia dokonano dzięki badaniom serii skał i skamieniałości. Jeżeli badania zostaną potwierdzone, to znaczyłoby to, że kiedyś Australia była połączona z Kanadą. Takie połączenie mogło mieć miejsce około 1,7 miliarda lat temu.Sam pomysł, że oba kontynenty mogły być połączone nie jest czymś zaskakującym. Takie spekulacje pojawiają się już od późnych lat siedemdziesiątych, kiedy naukowcy zaproponowali, że to połączenie pochodziło z kontynentu Rodinia i miało miejsce 1,13 miliarda lat temu. Odkrycie w Georgetown, wydaje się stymulować tą teorię. Skały znalezione w tym miejscu różnią się od wszystkich innych skał na australijskim kontynencie. Dodatkowo wykazują ogromne podobieństwo do skał znalezionych w Kanadzie, w odsłoniętej części skorupy kontynentalnej zwanej Tarczą Kanady. Według naukowców z Curtin University, Monash University i Queensland Geological Survey w Australii nieoczekiwane odkrycie ujawnia nowe dane na temat superkontynentu Nuna. Adam Nordsvan główny badacz powiedział
 • Sty 18th 2018
  Tajemnica ostatecznego miejsca spoczynku żony najsławniejszego władcy starożytnego Egiptu zbliża się do rozwiązania. Egipcjanie odkryli jak sądzą, komnatę pogrzebową Ankhesenamun, żony Tutanchamona.Jeśli miejsce zostanie potwierdzone, może pomóc to rozwiązać ostateczny los żony króla chłopca, który zginą nagle po swoim drugim małżeństwie. Uważa się, że nastoletnia panna młoda przeżyła tragiczne życie, poślubiając ojca, dziadka i przyrodniego brata Tutanchamona.Archeolog i były egipski minister antyków Zahi Hawass ogłosił rozpoczęcie wykopalisk na swojej stronie internetowej. Odkrycia dokonano w lipcu 2017 roku, korzystając z radaru penetrującego ziemię. Teraz w oświadczeniu rzecznik zespołu badawczego Hawassa powiedział "W styczniu 2018 roku Zahi Hawass rozpoczął prace wykopaliskowe w Dolinie Małp bocznej dolinie w rejonie Doliny Królów. Przedmiotem prac wykopaliskowych jest obszar znajdujący się w pobliżu grobowca Ay, następcy Tutanchamona. Skanowanie radarowe w okolicy wykryło obecność wejścia do grobu na głębokości pięciu metrów. Uważa się, że lokalizacja grobu Ankhesenamun, wdowy po Tutanchamonie, która poślubiła Ay po śmierci Tutanchamona, nadal
 • Sty 13th 2018
  Kawałek skały, który spadł na Ziemię i został odkryty na pustyni w Egipcie, może być kluczem do zrozumienia, w jaki sposób powstał system słoneczny.Kamień Hypatia, nazwany na cześć pierwszej matematyczki i astronoma, zawiera minerały jakie nie znajdują się w naszym Układzie Słonecznym. Eksperci twierdzą, że pozaziemski obiekt mógł powstać w czasie, gdy wszechświat nadal przybierał kształt i może być starszy od naszego Słońca. Zawiera mikro mineralne związki, które nie występują w naszym regionie kosmicznym czy w znanych nam meteorytach i kometach. Odkrycia dokonali naukowcy z Uniwersytetu w Johannesburu, którzy zastosowali zaawansowane techniki skanowania do analizy struktury Hypatii. Skała, która spadła na Ziemię musiała mieć co najmniej kilka metrów średnicy, ale rozpadła się na małe fragmenty z których Hypatia jest jednym z nich. Sam kamieni jest również podzielony na mniejsze części, opisane przez naukowców jako kamyki o wielkości jednego lub kilku centymetrów. Członkowie zespołu zauważyli, że struktura porcji minerałów nie przypomina
 • Sty 7th 2018
  Na wysokości prawie 3,9 km naukowy odkryli pradawny miniaturowy model wszechświata. Efekt optyczny stworzony przez kapliczkę w wodzie sugeruje, że miejsce jest przedstawieniem pierwotnego czasu i przestrzeni. Co więcej, doniesienia sugerują, że naukowcy z Narodowego Instytutu Antropologii i Historii (INAH) odkryli także wiele elementów dekoracyjnych związanych z bogiem deszczu Tlalockiem. Miejsce znane jako Nahualac mogło zostać stworzone specjalnie po to by wywrzeć wrażenie na zwykłych ludziach. "Zamysł, że woda otacza określone rytualne elementy architektoniczne wydaje się być ważną częścią myśli mezoamerykańskiej" powiedział w oświadczeniu archeolog Iris del Rocio Hernández. Naukowcy wskazują jak zawiłe otoczenie wokół stawu naśladuje geometryczną koncepcję "kwinkunks", gdzie starożytni umieścili cztery obiekty na rogach kwadratu lub prostokąta otaczając piąty element w centrum. Archeolog proponuje, aby odbyła się kontrola wody pochodzącej z pobliskich źródeł w celu całkowitego nawodnienia stawu. Ma to dać efekt w którym struktura i kopce z kamieni unosiły się na lustrze wody, co z kolei
 • Sty 3rd 2018
  Ludzkość przez wieki podbijała niemal wszystkie miejsca na powierzchni naszej planety. Od niebezpiecznych mórz po najwyższe góry nasza cywilizacja sukcesywnie przejmowała kontrolę niemal nad każdym zakątkiem. Teraz, a może już wkrótce możemy zacząć robić to samo ze światem podziemi. Wszystko zgodnie z nowym projektem DARPa Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony Stanów Zjednoczonych. Nowa inicjatywa wzywa uczestników z całego świata do zaproponowania pionierskich metod opracowania systemów, które mogą pomóc w badaniu nadających się do zamieszkania podziemnych sieci. "Jedną z konsekwencji wzrostu populacji i urbanizacji jest zapotrzebowanie na zwiększenie przestrzeni życiowej, co sprawia, że poszukiwanie i rozwój infrastruktury podziemnej staje się coraz bardziej interesującym" mówi Timothy Chung, dyrektor programowy Biura Technologii Taktycznych DARPA w niedawno opublikowanym nagraniu. W tym toku myślenia Pentagon rzucił właśnie zupełnie nieoczekiwane wyzwanie badaczom. Pod tytułem "Underground Challenge" jak zauważa space.com jest to wezwanie do odkrywanie nowych możliwości śledzenia, nawigacji i eksploracji środowisk.Ta inicjatywa zachęca uczestników z całego
 • Gru 24th 2017
  Jeżeli przyjrzymy się starożytnym tekstom napisanym tysiące lat temu, odnajdziemy niesamowite szczegóły na temat dawno zaginionego świata ukrytego pod piaskami Sahary. To tak jakby piramidy na płaskowyżu w Gizie czy też Sfinks, same w sobie nie były wystarczająco fascynujące. Istnieją liczne opisy tuneli, korytarzy czy też komór znajdujących się pod piaskami. Niektóre z tych komór mają podobno ponad 15 tyś lat. Mówi się, że cały region Gizy jest pokryty podziemnymi komnatami i tajnymi pomieszczeniami. Podobny labirynt opisywał Herodot, miał on się znajdować w oazie Fajum. Ten pradawny labirynt był według niego imponujący i zawierał 1500 pokoi. Ta podziemna struktura tak zafascynowała Herodota, że napisał o tym:"... Widziałem tam dwanaście pałaców, które łączyły się ze sobą. Były podzielone tarasami i rozmieszczone wokół dwunastu sal. Trudno uwierzyć, że to dzieło człowieka. Ściany pokryte są rzeźbionymi postaciami, a każdy zaułek jest zabudowany białym marmurem i otoczony kolumnadą. W miejscu gdzie kończy się labirynt
 • Gru 13th 2017
  Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Bielefeld dowiodły w jaki sposób rośliny mogą pozyskiwać alternatywne źródła energii z innych roślin. To odkrycie, jak twierdzą eksperci, może mieć duży wpływ na przyszłość bioenergii i sposób w jaki ją rozumiemy. Najważniejsze, że badanie dostarcza dowodów, które pokazują, żel udzie mają również zdolności do czerpania energii od innych osób w ten sam sposób co rośliny. Innymi słowy oznacza to, że ludzie mogą absorbować energię od innych, którzy ich otaczają. Oczywiście znamy pojęcie energetycznych wampirów, teraz informacje o energetycznych wampirach są poparte badaniami. Więc następnym razem jak spotkasz znajomego lub nową osobę i poczujesz, że otacza Cię zła energia...Profesor dr Olaf Krause i jego zespół badań biologicznych odkryli, że zielona alga Chlamydomonas Reinhardtii nie tylko angażuje się w fotosyntezę, ale zasila się z innego źródła energii, co oznacza, że ma zdolność do czerpania jej z innych roślin. Zespół swoje odkrycie opublikował w czasopiśmie
 • Gru 10th 2017
  Asteroida, która mogła zniszczyć obszar wielkości Nowego Jorku przeleciała obok nas z prędkością 9 m/s. Skała wielkości wieloryba o nazwie 2017VL2 minęła naszą planetę w odległości 117 480 km. Ta odległość to 1/3 odległości Księżyca od Ziemi, czyli można powiedzieć, że prawie otarła się o naszą planetę. Najbardziej szokujący jest fakt, że astronomowie z NASA zauważyli ją dopiero dzień po tym jak nas minęła. Zauważono ją w z obserwatorium Manuna Loa na Hawajach w dniu 10 listopada. Jednak skała minęła nas 9 listopada. Gdyby uderzyła w Ziemię, mogła by zniszczyć życie w promieniu 6 km od miejsca kolizji. Skała o średnicy od 16 do 32 metrów, należy do grupy asteroid Apollo. Asteroidy tego typu to blisko ziemskie asteroidy odkryte przez niemieckiego astronoma Karla Reinmutha w latach trzydziestych dwudziestego wieku. Liczba znanych asteroid tego typu obecnie wynosi ponad 8 tyś. Prawie 1500 asteroid Apollo jest wystarczająco dużych i może zbliżyć się