niedziela, 30 kwiecień 2017 00:00

Nietypowe miejsca i nasza sex historia.

Seksualne zachowania zawsze wpływały i będą wpływać na politykę i jej regulacje. Seksualność była "drogą bogów", seks był święty, a moment orgazmu uważano za porozumienie się z bóstwami - francuski termin określa orgazm jako "la petite mort" (małą śmierć). Wczesne kultury związały seks z siłami nadprzyrodzonymi można to zauważyć w architekturze czy sztuce. Obrazy przedstawiające seks znajdziemy na ceramice, malowidłach, rzeźbach budynkach religijnych. Tysiące lat przed tekstami pisanymi starożytne społeczeństwo rozszerzyło swoją seksualność i praktyki seksualne na otaczające krajobrazy, ważne daty w kalendarzu rolniczym czy rytuałach.

Pojęcie kobiecej Matki Ziemi można znaleźć w niemal każdej starożytnej kulturze i była ona ogólnie związana z delikatnie zaokrąglonymi wzgórzami, płynącymi strumieniami i świeżymi źródłami wody oraz najgłębszymi jaskiniami które postrzegano jako macice w których czczono moc płodności i obfitości. Góry, wzgórza, rzeki, wodospady i jaskinie w kształcie piersi, penisów i pochwy były postrzegane jako miejsca święte. Te wszystkie starożytne miejsca dają nam wgląd w wieloletnią obsesję na punkcie seksu jaką mieli nasi przodkowie i jaką nadal mamy my. Oto 10 charakterystycznych miejsc na Ziemi.

10 USA Utah - piaskowce.

Arches National Park, na północ od Moab w stanie Utah oferuje 2000 naturalnych piaskowych formacji geologicznych obejmujących rozległe luki i skały. To one skupiały rdzenne plemiona Indian podczas ich rytuałów. Miejsca te znajdują się na wysokości 1767 metrów nad poziomem morza. Park Arches to największe "zagłębie" fallusów na całym świecie. Ten szczególny okaz jest dostępny od południa, można dojechać od południa od Arizony do Cannonville.

To tu rdzenni Indianie odprawiali swoje rytuały

 

Jeden z wielu wielkich fallusów w parku9. Chiny: Guizhou Bliźniacze Szczyty.

Chiny osiadają jedne z największych i najlepszych na świecie kamiennych piersi. chodzi o doskonale ukształtowane szczyty w Zhenfeng w prowincji Guizhou. Nikt nie wspina się na te szczyty, ponieważ uważane są za świętą rezydencję bogini.8. Indie: świątynie Khajuraho.

Starożytne indyjskie kultury wedyjskie wprowadziły seksualne rytuały na zupełnie inny poziom, co dzisiaj uważane jest za złe.

W głębokiej dżungli znajdują się pomniki Khajuraho z X wieku. To grupa hinduskich świątyń i świętych Jainów w Madhya Pradesh. Znajdują się tam świątynie i komory przeznaczone do praktyk seksualnych. Każdy centymetr kwadratowy na sianach został pokryty dziesiątkami tysięcy ujęć aktów seksualnych w celu zwiększenia moc tego miejsca.

Od mężczyzn uprawiających seks ze zwierzętami do seksu grupowego (np. 1 kobieta i 20 mężczyzn), te starożytne rytuały wedyjskie to skomplikowane sztuki podczas ceremonii. Orgazmy były kluczowymi etapami tych ceremonii. To właśnie w tym okresie, gdy seks odpowiadał duchowości wysiano nasiona pod to co stało się później światowym bestsellerem - Kama Sutrą.

Jedna z wielu rzeźb w świątyni.


7. Tajlandia - Lamia.

Na Wybrzeżu w pobliżu Lamia na wyspie Koh Samui - dziadek (Ta) i babcia (Yai) wyglądają odpowiednio jak męskie i żeńskie narządy płciowe. Skała Dziadek i skała Babci były kształtowane przez miliony lat w słonej piance oceanicznej.

Skała Babcia - Yai

Skała Dziadek - Ta


6. Włochy: Starożytny Rzym.

Starożytni Rzymianie mieli obsesję na punkcie seksualnych festiwali, a ich kalendarz był pełen tego typu wydarzeń. Bachanalia były rzymskim festiwalem Bachusa grecko-rzymskiego boga wina, wolności i ekstazy opartej na dionizmie greckimi i tajemnicach dionizyjskich. setki ludzi brały udział w trzydniowych imprezach pełnych wina, używek i orgii. W Rzymie znajdziemy dziesiątki tysięcy bardzo wyraźnych rzeźb, posągów i pomników poświęconych ich hedonistycznemu stylowi życia.5. Turcja Kapadocja - skała fallus.

Znajduje się w Dolinie Miłości w pobliżu Kapadocji, w Turcji. Jest naprawdę dziwaczny zestaw pionowych skał fallicznych. Niektóre z nich to wspaniałe okazy mające 40 metrów wielkości i zostały utworzone przez erupcję wulkanów około 9 milionów lat temu. Erozja pozostawiła tylko twardsze elementy, które tworzą niezwykły krajobraz, często określane jako stożki, słupy, szczyty, grzyby i penisy. W zależności od tego kto jak widzi.4. Grecja - skrzydlate penisy.

W starożytnej Grecji przedmioty zwyczajne w tym amulety, figurki, lampy ozdoby i ceramiki były często umieszczane na zewnątrz domu w drzwiach, ścianach a nawet grobach. Symbole falliczne ze skrzydłami używano w starożytnej Grecji. Podczas rytuałów odsłaniano falliczny słup co stanowiło ważną część uroczystości. Ten przykład został znaleziony w świątyni Dionizosa na wyspie Delos i jest datowany na 300 rok p.n.e.


3. Jamajka skała Pum Pum.

W wąwozie Bog Walk na rzece Rio Cobre mieszkańcy Jamajki nazywają to wejście do jaskini Pum Pum. Pum Pum to slang dla określający kobiece narządy w miły sposób. Znany jest jako ósmy cud świata, ogromny wapień jest interpretowany jako olbrzymia kobieta myjąca swoją pochwę w rzece. Według wierzeń z tego miejsca rodzi się słodka woda i ryby.2. Filipiny - jaskinia Sagada.

Przez ponad miliony lat woda deszczowa penetrowała to miejsce i wiele naturalnych strumieni wyżłobiło cechy przypominające kobiecą anatomię. Co ciekawe według starszyzny w tych jaskiniach nadal odbywają się ceremonie seksualne podczas ważnych dat rolnych.1. Malezja Jaskinia długiej miłości.

Park Narodowy Gunung Mulu leży w pobliżu południowej granicy Brunei z Maelzją, około 100 km na wschód od miasta Miri i 100 km na południe od Bandar Seri Begawan w Brunei. Ukryty pod gesto zalesionymi stokami górskimi znajduje się największy na świecie system wapiennych jaskiń. Głęboko w jakini Lang, ta przenikająca formacja stanowi centralną część rytuałów płciowych i płodności od ponad 1000 lat.Wnioski? Niech będzie to cytat:

"Ktoś powiedział mi wspaniałą historię krzyżowca, który włożył na żonę pas cnoty i dał klucz swojemu najlepszemu przyjacielowi jako zabezpieczenie w przypadku jego śmierci. Nie ujechał jeszcze kilkunastu kilometrów gdy jego przyjaciel dopadł go i zasapany powiedział - DAŁEŚ MI ZŁY KLUCZ!!!" - Anaïs Nin


 • Wrz 15th 2017
  Silnik, który może umożliwić lot ludzi na Marsa w ciągu zaledwie 10 tygodni został zaprojektowany przez chińskich naukowców. Rewolucyjny silnik, może napędzać statek kosmiczny dobijając mikrofale dostarczane przez Słońce wewnątrz zamkniętego pojemnika. Wszystko to dzieje się bez potrzeby użycia konwencjonalnego paliwa. Na niedawno opublikowanym propagandowym filmie zobaczymy funkcjonalny prototyp takiego silnika. Co ciekawe badania nad takim silnikiem prowadzi również NASA, ale im nie udało się nawet zbudować działającego prototypu. Film opublikowany przez CCTV.com pokazuje, że Chińscy eksperci stworzyli coś co przeczy prawom fizyki. W najbliższej przyszłości naukowcy mają przeprowadzić testy silnika w przestrzeni kosmicznej. Film pokazuje coś co ma być silnikiem, ale niestety nie padają w nim informacje na temat szczegółów technicznych tego silnika. Ponieważ w ogóle nie zużywa paliwa, narusza trzecie prawo Newtona czyli oddziaływania na siebie ciał.  Informacje zawarte w filmie są poruszane przez wielu ekspertów. Jak informuje IBTimes UK, urządzenie to jest budowane w CAST i jest
 • Wrz 5th 2017
  W ostatni piątek 1 września 2017 roku, gigantyczna asteroida nazwana Florencja przeleciała w odległości około 7 milionów kilometrów od Ziemi. Tym samym stała się największym niebiańskim obiektem, który zbliżył się tak blisko do naszej planety, odkąd NASA zaczęła śledzić obiekty w kosmosie. Ku zaskoczeniu obserwatorów, odkryto dwa dziwne obiekty o średnicy od 100 do 300 metrów, które znalazły się w jej pobliżu. Według badań NASA Reaction Propulsion Laboratory, obrazy uzyskane przez agencję Goldstone Space Communication Complex potwierdziły, że asteroida ma średnicę 4,4 km. Analiza uzyskanych danych wykazała również, że Florencja obraca się raz na 2,4 ziemskiej godziny.Oba tajemnicze obiekty okrążają asteroidę. Są to stosunkowo małe naturalne satelity. Niestety naukowcy nie potrafili nic więcej powiedzieć na ich temat. Dodatkowe obserwacje zostaną wykonane w przyszłym tygodniu w Goldstone Center położonym na pustyni Mojave w Kalifornii, USA. Równolegle będą prowadzone obserwacje w Arecibo Observatory, na północnym wybrzeżu Puerto Rico. Te badania powinny dostarczyć
 • Sie 29th 2017
  Piramidy są rozproszone po całym świecie. Niezależnie od miejsca, starożytne kultury budowały wspaniałe budowle na całej naszej planecie. Teraz grupa amatorów archeologów z Australii twierdzi, że Australię przed Europejczykami tysiące lat wcześniej odwiedzali Egipcjanie. Dopuszczają fakt, że nawet zbudowali tam piramidy. Zdaniem grupy badaczy, ponad 5000 lat temu pod jedną z gór w północnym Queensland zbudowano piramidę. Piramida Walsha (tak ją nazwano) położona 30 minut na zachód od popularnego australijskiego wybrzeża, znajduje się na wysokości 922 metrów. Ma być ostatecznym miejscem spoczynków egipskiego lorda Nefer-ti-ru.Dowodem na ich twierdzenia ma być zestaw dziwnych hieroglifów zwanych Kariong Hieroglyphs, które przez wielu badaczy są uważane za egipskie. Znajdują się w pobliżu Sydney i miały być wyrzeźbione wiele tysięcy lat temu przez egipskich żeglarzy, którzy odkryli australijski kontynent około 5000 lat temu. Ten ciekawy zestaw hieroglifów jest zlokalizowany w Narodowym Wodnym Parku Brisbane w Kariong, nazywają go też Gosford Glyphs ze względu na społeczność
 • Sie 28th 2017
  "Tabliczka zawiera nie tylko na najstarszy na świecie zapis równań trygonometrycznych, ale także jedyny dokładny zapis. Wszystko to z powodu podejścia Babilończyków do arytmetyki i geometrii. Oznacza to, że ma bardzo duże znaczenie dla naszego nowoczesnego świata."Starożytni Babilończycy, którzy zamieszkiwali współczesny Irak około 4000 lat p.n.e. byli uważani za jedną z najbardziej rozwiniętych starożytnych cywilizacji, jaka kiedykolwiek stąpała po Ziemi. Jednak najprawdopodobniej nie wiedzieliśmy, jak bardzo byli zaawansowani. Wszystkie dowody wskazują na to, że Babilończycy wyprzedzili starożytnych Greków w opanowaniu trygonometrii o co najmniej 1000 lat. Australijscy naukowcy wierzą, że wreszcie udało im się odkodować inskrypcje na antycznej babilońskiej tabliczce określanej jako Plimpton 322. Tabliczka jest stosunkowo dobrze zachowana, niestety ma obłamaną lewą krawędź. Wiadomość zapisana na kamieniu demonstruje i potwierdza, że starożytni babilończycy używali wyrafinowanej starożytnej wiedzy matematycznej, która pozostawała ukryta aż do teraz. Uważa się, że ta niewielka tabliczka pochodzi ze starożytnego sumeryjskiego miasta Larsa. Została odkryta w
 • Sie 12th 2017
  Na swoim blogu umieszczonym w Forbes, astrofizyk Ethan Siegel opisuje kometę Swift-Tuttle. Może ona wywołać niezłe zamieszanie na naszej planecie ponieważ według niego jest na kursie kolizyjnym z nasza planetą. Szybko poruszająca się kometa jest ogromna, przy szerokości 26 km jest większa o 260% od "zabójcy dinozaurów". Według Siegela orbita Swift-Tuttle dla naukowców nie jest tajemnicą i już ustalili gdzie będzie przez następne 2000 lat. Od 1992 roku nie pojawiała się w wewnętrznej części Układu Słonecznego i nie będzie jej do 2126 roku. Siegel obliczył orbitę komety i jak twierdzi na razie jesteśmy bezpieczni. Dopiero w 44479 roku przeleci obok nas przerażająco blisko. Naukowiec wyjaśnia, że to niekoniecznie oznacza, że to nastąpi, ale istnieje taka możliwość. Kiedy kometa zbliży się do nas za około 2400 lat istnieje 99,99% szans, że w nas uderzy. "Za każdym przejściem przez Układ Słoneczny istnieje prawdopodobieństwo, że jeden z gazowych gigantów będzie miał wpływ na
 • Lip 8th 2017
  Starożytni Grecy przyczynili się do rozwoju naszej cywilizacji. Widać to zwłaszcza w zakresie edukacji, filozofii, sztuki czy polityki. Jedną z takich najbardziej znanych i trwałych rzeczy jest ich mitologia. Wszyscy chyba znają Zeusa, Minotaura, Herkulesa lub Achillesa. Można tak wymieniać bez końca. Ale chociaż większość z tych opowieści to fikcja to wiemy lub wydaje się nam, że niektóre opowieści naprawdę miały miejsce. Oto lista 10 tajemnic o grackiej mitologii mogą przekonać Was, że się mylicie. 1. Koń trojańskiWszyscy znamy historię konia trojańskiego pochodzącą z Odysei Homera. Okazuje się, że legendarny drewniany koń, który miał posłużyć do podstępnego zdobycia Troi jest tylko mitem. Chociaż nie ma wątpliwości, że Troja to prawdziwe miasto, które zostało spalone przez Greków to nie ma żadnych dowodów na poparcie teorii o istnieniu takiego konia. Ten mit był prawdopodobnie inspirowany faktem, że większość atakujących była ubrana w wilgotne końskie skóry. Chroniły one przed płonącymi strzałami. 2. HomerPoza
 • Kwi 30th 2017
  Seksualne zachowania zawsze wpływały i będą wpływać na politykę i jej regulacje. Seksualność była "drogą bogów", seks był święty, a moment orgazmu uważano za porozumienie się z bóstwami - francuski termin określa orgazm jako "la petite mort" (małą śmierć). Wczesne kultury związały seks z siłami nadprzyrodzonymi można to zauważyć w architekturze czy sztuce. Obrazy przedstawiające seks znajdziemy na ceramice, malowidłach, rzeźbach budynkach religijnych. Tysiące lat przed tekstami pisanymi starożytne społeczeństwo rozszerzyło swoją seksualność i praktyki seksualne na otaczające krajobrazy, ważne daty w kalendarzu rolniczym czy rytuałach. Pojęcie kobiecej Matki Ziemi można znaleźć w niemal każdej starożytnej kulturze i była ona ogólnie związana z delikatnie zaokrąglonymi wzgórzami, płynącymi strumieniami i świeżymi źródłami wody oraz najgłębszymi jaskiniami które postrzegano jako macice w których czczono moc płodności i obfitości. Góry, wzgórza, rzeki, wodospady i jaskinie w kształcie piersi, penisów i pochwy były postrzegane jako miejsca święte. Te wszystkie starożytne miejsca dają nam wgląd
 • Kwi 23rd 2017
  Zdaniem naukowców skomplikowane rzeźby na kamieniach znalezionych w Göbekli Tepe najstarszej świątyni na Ziemi dowodzą, że Ziemię dotknął kataklizm około 11 tyś lat przed naszą erą. Co ciekawe, Graham Hancock przedstawił ten pomysł w swojej książce Magican of the Gods jeszcze przed badaniami wykonanymi przez ekspertów.Przez dziesięciolecia naukowcy spekulowali, że wpływ komety mógł spowodować nagły spadek temperatur w okresie znanym nam jako młodszy Dryas - kluczowy okres w dziejach ludzkości, przypuszczalnie pokrywający się z początkami rolnictwa i pierwszych neolitycznych cywilizacji. W przeszłości analiza kraterów po uderzeniach meteorów w Ameryce Północnej zdawała się potwierdzać tą teorię. Teraz nowe dowody wskazują co innego. Eksperci z Uniwersytetu w Edynburgu, którzy analizowali wyryte symbole w kamiennych filarach odkryli obraz przedstawiający niszczycielski wpływ zmian na naszą historię. Naukowcy sprawdzali czy wyryte symbole są związane z konstelacjami. Podczas badania jednego konkretnego filaru znanego jako sęp stwierdzili, że zwierzęta są w rzeczywistości symbolami astronomicznymi. Za pomocą programów
 • Kwi 14th 2017
  NASA ogłosiła, że na jednym z księżyców Saturna może istnieć życie. Odkrycia dokonane przez NASA mogą być początkiem najważniejszych odkryć w historii naszych podbojów przestrzeni kosmicznej. Eksperci odkryli, że na księżycu Saturna Enceladusa istnieją wszystkie niezbędne elementy do podtrzymania życia. Teraz musimy zmienić zasadnicze pytanie "Czy jesteśmy samotni we wszechświecie?" na "Czy jesteśmy samotni w Układzie Słonecznym?"Eksperci NASA znaleźli ślady molekularnego wodoru, co sugeruje, że satelita Saturna jest znacznie bardziej geologicznie aktywny niż wcześniej sądziliśmy. Ponadto stwierdzono, że na Enceladusie mogą istnieć warunki do podtrzymywania życia. Przełomowe odkrycie, zostało dokonane przez sondę kosmiczną Cassini, która od 13 lat bada Saturna. Niedawno podczas największego zbliżenia do powierzchni Enceladusa, Cassini odkryła wysoki strumienie wody wydobywające się z powierzchni. Strumienie zawierają wodór. Naukowcy twierdzą, że może pochodzić z reakcji hydrotermicznych zachodzących głęboko wewnątrz księżyca, gdzie gorące skały i woda przechodzą przez kilka naturalnych procesów. Te same procesy zachodzą na Ziemi i zapewniają energię
 • Kwi 13th 2017
  Według badań opublikowanych w raporcie Narodowej Akademii Nauk (www.pnas.org) że pod dnem morskim na głębokości prawie 10 km znajduje się, życie i kwitnie w warunkach gdzie nikt nawet nie przypuszczał, że jest to możliwe. Naukowcy sądzą, że mogą być to najgłębsze miejsca na Ziemi gdzie odnaleziono ślady życia. Naukowcy natknęli się na ukryty ekosystem, lezący ok 10 km pod Rowem Mariańskim. Odkrycie ma na tyle ogromne znaczenie, że oferuje nowe wskazówki pozwalające odkryć życie w naszym Układzie Słonecznym. Jeżeli wyobrazimy sobie, jak wyglądała nasza planeta jakieś cztery miliardy lat temu, to dojdziemy do wniosku, że życie na niej było bardzo trudne. W rzeczywistości w tym okresie nasza planeta była pod ciągłym ostrzałem planetoid i meteorytów, które zmieniały powierzchnię naszej planety. W tym czasie mikroby były w obliczu misji niemożliwej. W poszukiwaniu schronienia, wczesne życie mogło być bezpieczne pozostając głęboko pod powierzchnią. Ukryły się w miejscach w których nigdy nie spodziewalibyśmy